Karadeniz Pet

Öneri, tavsiye ve fikir!

Bence dediğimi uygulayın tek tüneğe düşürün. Yuvalık ile daha iyi ilgilenirler, hem alan olabildiğince daha geniş olur. Görüyorum ki, yuvalığa yakın olan tüneği tercih etmiyorlar. Bu süreci hızlandırmanıza olanak sağar tek tünek. Tabiki sizin insifiyatiniz, yoksa 2 tünek bir sıkıntı oluşturmaz.

kusuruma bakmayın ardı ardına post gibi oluyor attıklarım.

ya aslında tek tünek konusun da çok direttim ama sizin de fark ettiğiniz gibi yuvalığın ağzında olan tünek aşırı dar. yani orayı bir basamak ya da merdiven gibi kullanmaları için koydum çok rahat bir duruş alanı da olmadığı için ikinci tüneği tercih ediyorlar ama sökelim derseniz sökerim. kendi kuşlarınız gibi düşünün.

yuvalık ağzında olan tüneği mi sökeyim? iki tünek arası rahat atlıyorlar bazen uçarak, o tünegi soktügüm zaman tırmanma zorunda kalacaklar.

Estağfirullah, sorabilirsiniz.

Selenyum özellikle tümör oluşumları, yani kanserler açısından olumsuz bir etkiye sahip bir elementtir. E vitamini ile kullanılırsa etkisi artar, benim bildiğimiz VİTALİS'in içeriğinde selenyum yoktu. Veterinerinize de sormanızda yarar var bu konuyu fakat benim düşüncem, selenyum takviyesi de alınabilir neden alınmasın. Böbrek, karaciğer işlevi selenyumda destekli organlardır zaten. Ama VİTALİS gibi yem takviyeleri zaten başlı başına böbrek, bağırsak, sindirim, metobolizma, tüy dönemi, üreme dönemi ve bazı hastalıklara karşı olumlu etki gösterir; A vitamini eksikliği sonucu doğacak ishal oluşumu gibi. Ayrıca içme suyu verin kuşunuza ki içme sularında selenyum vardır zaten, ben ayrıca selenyum takviyesine gerek duymuyorum, gerekli olan durumlar hariçtir tabi.

Yo, hayır. Tırmanmak zorunda kalmazlar, uzanıp içine bakarlar yuvalığın, kemirirler, atlarlar. Benim kafeslerimindeki tüneğin yerleşme şekline dikkatli bakın, bu şekilde olduğu halde yuvalığa giriş çıkış sıkıntı olmuyor. Suluk ve kumluk koyduğum yerlerede bakın tüneğin hemen dibi. Dolayısı ile kalan yerde daha çok uçuyorlar, gerçekten uçuyorlar ben çoğu zaman bu duruma şaşırmıştım çünkü küçük görünüyordu kafes. Şu an zaten çoğu çiftimde yumurta var. Ben daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ne kadar az o kadar iyi çifthanelerde.

Yo, hayır. Tırmanmak zorunda kalmazlar, uzanıp içine bakarlar yuvalığın, kemirirler, atlarlar. Benim kafeslerimindeki tüneğin yerleşme şekline dikkatli bakın, bu şekilde olduğu halde yuvalığa giriş çıkış sıkıntı olmuyor. Suluk ve kumluk koyduğum yerlerede bakın tüneğin hemen dibi. Dolayısı ile kalan yerde daha çok uçuyorlar, gerçekten uçuyorlar ben çoğu zaman bu duruma şaşırmıştım çünkü küçük görünüyordu kafes. Şu an zaten çoğu çiftimde yumurta var. Ben daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ne kadar az o kadar iyi çifthanelerde.

sizin düzenin aynısını yapıp artık ellemeyeceğim, aptal ettim 3 gündür onları.

4 tünek > 2 tünek > 1 tünek..

ben kafes tellerini kestiğim için sizin sistem de orta kapı girişine akıllı yemlik takmak daha mantıklıydı böylelikle akıllı yemlik ayagini da tünek olacak kullanacaklardi ama sizin suan ki haliniz de bence süper.

buna da alışırlar, gayet net..

Vit işi tamam, söylediğinizi sipariş ettim ekstra Selenyum alsam onuda vit ile birlikte mi versem acaba? birde bu Nekton S var sanırım piyasada.

Nekton E almayacağım VİTALİS alacağım ama selenyum için sanırım mecbur kaldık bu Nekton S'a.

sizin düzenin aynısını yapıp artık ellemeyeceğim, aptal ettim 3 gündür onları.

4 tünek > 2 tünek > 1 tünek..

ben kafes tellerini kestiğim için sizin sistem de orta kapı girişine akıllı yemlik takmak daha mantıklıydı böylelikle akıllı yemlik ayagini da tünek olacak kullanacaklardi ama sizin suan ki haliniz de bence süper.

buna da alışırlar, gayet net..

Vit işi tamam, söylediğinizi sipariş ettim ekstra Selenyum alsam onuda vit ile birlikte mi versem acaba? birde bu Nekton S var sanırım piyasada.

Nekton E almayacağım VİTALİS alacağım ama selenyum için sanırım mecbur kaldık bu Nekton S'a.
Nekton S ve Nekton E genelde beraber kullanılıyor zaten, ayrı da olur tabi ama bence gerek yok çünkü selenyum dan tutun demir eksikliklerine kadar dazlasıyla önlem alınmış oluyor bu dediklerimle, takviyeler de yapılıyor yine; fakat tercih size kalmış bir durum neden olmasın. Oranını ve ölçüsünü kaçırmayın, veterinerinize sorun açıklamayı yapacaktır zaten.

Nekton S ve Nekton E genelde beraber kullanılıyor zaten, ayrı da olur tabi ama bence gerek yok çünkü selenyum dan tutun demir eksikliklerine kadar dazlasıyla önlem alınmış oluyor bu dediklerimle, takviyeler de yapılıyor yine; fakat tercih size kalmış bir durum neden olmasın. Oranını ve ölçüsünü kaçırmayın, veterinerinize sorun açıklamayı yapacaktır zaten.

VİTALİS 'den şaşmiyacağız, ek almamı önerirse eğer onu da alırım.

Şuan tek tünekler sizin stiliniz gibi oldu biraz

NO7nZQ.jpg

a16lz7.jpg

YOAQgA.jpg

Mama kapları da hazır fakat takmadım. Gece mamalarını hazırlayacağım, sonra bunlar takılacak.

yzX667.jpg

VİTALİS 'den şaşmiyacağız, ek almamı önerirse eğer onu da alırım.

Şuan tek tünekler sizin stiliniz gibi oldu biraz

NO7nZQ.jpg

a16lz7.jpg

YOAQgA.jpg
Her yiğidin yoğurt yiyişi elbette farklıdır; fakat bence bu şekilde olmalı, sanırım yuvalığın olduğu kısımdan 7. tele takmışsınız. Gayet iyi bir ölçü olduğunu düşünüyorum. Tek tünek olduğu için fazla ortalamanın yine yuvalıktan uzak bırakacağını düşünürüm çünkü bazı kuşlar bayağı üşengeç oluyorlar fakat çoğunluk yine de bunu sıkıntı etmez atlar uçar gider. Ancak ben şöyle düşünürüm; yuvalığa yakın olmalıdır ki uzandıkları zaman içini görsünler anne yuvalıkta olduğu zaman baba anneyi daha iyi beslesin. Benim uygulamam bu şekildedir ve çok da iyi sonuçlar elde etmişimdir. Alan yeterince genişlemiş, resimlerde küçük duruyor ama kafesleri bildiğm ve şu an benimle aynı tarzı uyguladığınız için biliyorum genişliğini. Yeterli düzeyde daha ferahtır, güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

Mama kapları da hazır fakat takmadım. Gece mamalarını hazırlayacağım, sonra bunlar takılacak.

yzX667.jpg
Çok cici buluyorum bu kelepçeli mamalıkları. Sağlıklı mamalar, sağlıklı ebeveynler ve sağlıklı yavrular dolu günler dilerim.

Her yiğidin yoğurt yiyişi elbette farklıdır; fakat bence bu şekilde olmalı, sanırım yuvalığın olduğu kısımdan 7. tele takmışsınız. Gayet iyi bir ölçü olduğunu düşünüyorum. Tek tünek olduğu için fazla ortalamanın yine yuvalıktan uzak bırakacağını düşünürüm çünkü bazı kuşlar bayağı üşengeç oluyorlar fakat çoğunluk yine de bunu sıkıntı etmez atlar uçar gider. Ancak ben şöyle düşünürüm; yuvalığa yakın olmalıdır ki uzandıkları zaman içini görsünler anne yuvalıkta olduğu zaman baba anneyi daha iyi beslesin. Benim uygulamam bu şekildedir ve çok da iyi sonuçlar elde etmişimdir. Alan yeterince genişlemiş, resimlerde küçük duruyor ama kafesleri bildiğm ve şu an benimle aynı tarzı uyguladığınız için biliyorum genişliğini. Yeterli düzeyde daha ferahtır, güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

vallahi ben bir yazılımcı olarak, genelde de hep mantığı ön plana alıyorum. Söylediğiniz her şey harfiyen mantık çerçevesindeydi belki 20. teşekkürüm ama gerçekten iyi ki varsınız. Allah sizden razı olsun.

Dediğiniz gibi 7. tele taktım biraz daha ileri götürmek istemedim bir de sizin resimlerde benzer aralıktaydı, Eğer daha geri çek derseniz çekerim.

tek eksiğim yuvaya koyacağım talaş kaldı, onu'da sipariş ettim.

Çok cici buluyorum bu kelepçeli mamalıkları. Sağlıklı mamalar, sağlıklı ebeveynler ve sağlıklı yavrular dolu günler dilerim.

Ben endüstriyel tasarımdan ziyade içine koyacağımız MAMA'ya çok tav oldun. Sizin tarifi harfiyen yaptığımda nasıl olacak bakalım.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Ben endüstriyel tasarımdan ziyade içine koyacağımız MAMA'ya çok tav oldun. Sizin tarifi harfiyen yaptığımda nasıl olacak bakalım.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Teşekkür ederim.
Tarifi uygularken sıraya da dikkat edin, nem oranında dengeyi daha kolay sağlarsınız. Önce yumurtayı ve havucu rondodan geçirin sırayla. Rondadon geçirdiklerinizi bir kaba boşaltın. Rondonun içinde yapışan kalıntı yumurta ve havuç tanelerini; arkasından bebe biskivüsini rondodan geçirerek daha iyi toplarsınız. Sonra hepsini aynı kaba alın, karıştırın. Yumurtayı sıcakken yapmayı tutturabilirseniz kuşlarımız için ılık bir mama oluyor ilk yaptığımızda, daha bir seviyorlar. Ben artık mama konusunda pratik kazandığım için sıcakken de yapabiliyorum, yoksa tutturamadığınızda topaklanma görürsünüz. Ayrıca mamanın kıvamı çok kuru da olmasın, nemli olsun. Diğer malzemeleri eklerken ona göre oran tutturun, bunu zamanla daha iyi ayarlarsınız zaten.

EK:
Genelde topaklanma gibi nedenlerden dolayı, yumurtanın soğumasını bekleyenler mevcuttur. Sizde soğutup yapabilirsiniz.

EK:
Genelde topaklanma gibi nedenlerden dolayı, yumurtanın soğumasını bekleyenler mevcuttur. Sizde soğutup yapabilirsiniz.

selamlar,

Bir kaç sorum olacak mamayla, diğer mama konusunun altı tertemiz diye oraya post atmak istemedim.

Hero baby toz mama(bim de dahi satılıyor)

Hangisini alacağız? bir sürü var bundan.

Mor haşhaş bulamadım. Aktardan temin edilecek sanırım.

can alıcı nokta şu:

2 çift için ne kadar yapmalıyım bu manadan? Birer tatlı kaşığı vereceğimiz için, içine koyacağımız tozlar da önemli.

Vitalis dün sipariş ettim.

Buğün de Nekton E ve Nekton S aldım. Hafta sonu bulucağım için veteriner ile kullan derse kullanacağım. Yoksa 2019/6 son kullanma tarihi, dursun kenarda vitalis bittikten sonra kullanırım.

d3OGebAqTwuAXCg2H3YkMA.png

Daha önceki postta da belirttiğim gibi veteriner ne kadar ADAM gibi ADAM da olsa, tecrübesi kuşlarda çok fazla yok. Malum sizlerin tecrübleri sabit.

şimdi nasıl ölçekleyeceğiz bu mamaya tozları? E ve S'i karşıştırarak mı vereyim? aynı soru vitalis için de geçerli tabiki.

selamlar,

Bir kaç sorum olacak mamayla, diğer mama konusunun altı tertemiz diye oraya post atmak istemedim.

can alıcı nokta şu:

2 çift için ne kadar yapmalıyım bu manadan? Birer tatlı kaşığı vereceğimiz için, içine koyacağımız tozlar da önemli.

Buğün de Nekton E ve Nekton S aldım. Hafta sonu bulucağım için veteriner ile kullan derse kullanacağım. Yoksa 2019/6 son kullanma tarihi, dursun kenarda vitalis bittikten sonra kullanırım.

Daha önceki postta da belirttiğim gibi veteriner ne kadar ADAM gibi ADAM da olsa, tecrübesi kuşlarda çok fazla yok. Malum sizlerin tecrübleri sabit.

şimdi nasıl ölçekleyeceğiz bu mamaya tozları? E ve S'i karşıştırarak mı vereyim? aynı soru vitalis için de geçerli tabiki.
Mamayı, kuşların yemesine göre ayarlayın. İlk başlarda fazla yemeyebilirler. Mamanın kuru olan kısmını ayrı, bozulabilecek olan kısmını (yumurta, havuç vs) ayrı hazırlar, duruma göre karışımı yaparsınız.

Mamayı, kuşların yemesine göre ayarlayın. İlk başlarda fazla yemeyebilirler. Mamanın kuru olan kısmını ayrı, bozulabilecek olan kısmını (yumurta, havuç vs) ayrı hazırlar, duruma göre karışımı yaparsınız.

cevabınız için teşekkürler süleyman bey,

izninizle bir kaç sorum daha var. Bu Nekton E ve Nekton S miktarlarına ne diyoruz peki? normal suluğa çay kaşığı ucu kadar atın diyorlar. Mamada kullanacağım zira su içmiyorlar. aynı orada da mı atmam gerek.

selamlar,

can alıcı nokta şu:

Ben nekton E-S kullanmıyorum, nasıl kullanacağını geldiği zaman üzerindeki talimatlara göre uygulayın.
Mamayı ise kuşlarınızın ne kadar tükettiğine bağlı uygulayabilirsiniz, ilk aşamada yarım çorba kasesi kadar yapabilirsiniz. Dediğim gibi, mamayı fazla bekletmeyin.
Hero baby toz mamadan istediğinizi alabilirsiniz, tam tahıllı ve meyveli yahut sütlü irmikli yahut dediğiniz gibi çeşitleri mevcuttur. İrmikliyi aldığımız zaman irmiği fazla kullanmayalım mamada, sadece.
VİTALİS'i sularına yaklaşık yarım çay kaşığı kadar karıştırıp günlük uygulayailrsiniz, ölçüsü zaten üzerinde yazar oradan da bakabilirsiniz.

Oranı siz tutturacaksınız, rahat olun zor değildir. Ne çok fazla ne de çok az kullanın. Nemini de koruyun.

Ben nekton E-S kullanmıyorum, nasıl kullanacağını geldiği zaman üzerindeki talimatlara göre uygulayın.
Mamayı ise kuşlarınızın ne kadar tükettiğine bağlı uygulayabilirsiniz, ilk aşamada yarım çorba kasesi kadar yapabilirsiniz. Dediğim gibi, mamayı fazla bekletmeyin.
Hero baby toz mamadan istediğinizi alabilirsiniz, tam tahıllı ve meyveli yahut sütlü irmikli yahut dediğiniz gibi çeşitleri mevcuttur. İrmikliyi aldığımız zaman irmiği fazla kullanmayalım mamada, sadece.
VİTALİS'i sularına yaklaşık yarım çay kaşığı kadar karıştırıp günlük uygulayailrsiniz, ölçüsü zaten üzerinde yazar oradan da bakabilirsiniz.

Oranı siz tutturacaksınız, rahat olun zor değildir. Ne çok fazla ne de çok az kullanın. Nemini de koruyun.

Allah razı olsun.

Hero baby'de yulaf v.s görünce şüphe ettim bu yüzden sormak istedim. Yulaf tüy dökümüne sokuyormuş kuşları.

Ben vitalis'i bitireceğim ilk, nekton'u belki hiç kullanmam. Bunlar su içmiyor fazla o yuzden mamaya mı katsam dedim ama dediginiz gibi yapayım.

Bende tek tünek kullanıyorum.

Son düzenleme:
Allah razı olsun.

Hero baby'de yulaf v.s görünce şüphe ettim bu yüzden sormak istedim. Yulaf tüy dökümüne sokuyormuş kuşları.

Ben vitalis'i bitireceğim ilk, nekton'u belki hiç kullanmam. Bunlar su içmiyor fazla o yuzden mamaya mı katsam dedim ama dediginiz gibi yapayım.
İçerler merak etmeyin, siz görmüyorsunuzdur. Muhabbet de çoğu zaman su bitmesine rastlayamayız zaten. Akabininde toz mamanın içinde bulunan yulaf fazla değildir, tüye girmezler merak etmeyin. 7 aydır bu tarifi uyguluyorum, daha tüye giren kuşum olmadı.Dönemleri gelince zaten kendileri tüylerini değiştiriyorlar. Allah sizden de razı olsun, sağolun.

Geri