Karadeniz Pet

Öneri, tavsiye ve fikir!

Bende tek tünek kullanıyorum ama bu şekilde takıyorum :)
Öyle bir resim ki gülesim geldi arkadaşım :D Saygılar, değişik olmuş çok beğendim ama ben yapmam :D

İçerler merak etmeyin, siz görmüyorsunuzdur. Muhabbet de çoğu zaman su bitmesine rastlayamayız zaten. Akabininde toz mamanın içinde bulunan yulaf fazla değildir, tüye girmezler merak etmeyin. 7 aydır bu tarifi uyguluyorum, daha tüye giren kuşum olmadı.Dönemleri gelince zaten kendileri tüylerini değiştiriyorlar. Allah sizden de razı olsun, sağolun.
dediklerinizi harfiyen uygulayacağım ve gelişmeleri paylaşacağım

Allah razı olsun.

Hero baby'de yulaf v.s görünce şüphe ettim bu yüzden sormak istedim. Yulaf tüy dökümüne sokuyormuş kuşları.

Ben vitalis'i bitireceğim ilk, nekton'u belki hiç kullanmam. Bunlar su içmiyor fazla o yuzden mamaya mı katsam dedim ama dediginiz gibi yapayım.
Yulaf tüy dökümüne sokmaz. Nasıl böyle bir şey söylemişler anlamadım. Necton ürünleri bildiğim kadarıyla suya katılmıyor genellikle. Ürünün kullanma talimatına göre hareket edebilirsiniz. Bütün vitaminleri mamaya katarak verebilirsiniz. Ancak su içiyorlar diye düşünmeyin. Bu canlılar bizim gibi terleme yapmadıkları için, içtikleri suyun tamamına yakınını sindirim sisteminde kullanırlar. Gün boyunca tüketecekleri sadece birkaç damladır. Bu yüzden ben çeyrek suluk kullanıyorum, oranları da buna göre ayarlıyorum.

Yulaf tüy dökümüne sokmaz. Nasıl böyle bir şey söylemişler anlamadım. Necton ürünleri bildiğim kadarıyla suya katılmıyor genellikle. Ürünün kullanma talimatına göre hareket edebilirsiniz. Bütün vitaminleri mamaya katarak verebilirsiniz. Ancak su içiyorlar diye düşünmeyin. Bu canlılar bizim gibi terleme yapmadıkları için, içtikleri suyun tamamına yakınını sindirim sisteminde kullanırlar. Gün boyunca tüketecekleri sadece birkaç damladır. Bu yüzden ben çeyrek suluk kullanıyorum, oranları da buna göre ayarlıyorum.

zaten kafamı karıştıran buydu.

vitalis için problem yok ama nekton sıkıntılı ürün.

önce vitalis'i bitireceğim artık

zaten kafamı karıştıran buydu.

vitalis için problem yok ama nekton sıkıntılı ürün.

önce vitalis'i bitireceğim artık
Zaten yulaf lif kaynağı olduğu için, tüydeki kuşun tüyü rahat geçirmesine neden olur. Dolayısı ile öyle bir şey olamaz.

Zaten yulaf lif kaynağı olduğu için, tüydeki kuşun tüyü rahat geçirmesine neden olur. Dolayısı ile öyle bir şey olamaz.

yabancı bir makalede okumuştum ben de, tam hafızam da değil. özellikle yulaf kızgın kuşların sogumasına sebeb olur tarzı bir şey de vardı.

zaman zaman okuyorum yabancı makaleleri.

ben soylediklerinizi harfiyen yapacağım.

yabancı bir makalede okumuştum ben de, tam hafızam da değil. özellikle yulaf kızgın kuşların sogumasına sebeb olur tarzı bir şey de vardı.

zaman zaman okuyorum yabancı makaleleri.

ben soylediklerinizi harfiyen yapacağım.
Yulafın serinletici etkisi vardır. Özellikle yaz aylarında yemdeki oranını artırırız. Serinletici etkisinden dolayı da kızgınlığı alması gayet doğaldır.

rahatsız ediyorum. koskoca sehir de dolandım, hero baby bulamadım. Bunu aldım olur mu?
Tarşın toz tarçın aldım.
Mor Haşaş bulamadım, mavi haşaş aldım satan aktarcı cocuk, ben hiç duymadım dedi.

eti cici bebe de klasik:

sade_190.png

BEBELAC-SÜTLÜ---PİRİNÇLİ-KAŞIK-MAMASI-250-GR_7222894.jpg

MAVİ DEDİKLERİ HAŞHAŞ BUNA BENZİYOR

Ev6uPzonRxSxOp0rYBLZMw.png

rahatsız ediyorum. koskoca sehir de dolandım, hero baby bulamadım. Bunu aldım olur mu?
Tarşın toz tarçın aldım.
Mor Haşaş bulamadım, mavi haşaş aldım satan aktarcı cocuk, ben hiç duymadım dedi.

eti cici bebe de klasik:

sade_190.png

BEBELAC-SÜTLÜ---PİRİNÇLİ-KAŞIK-MAMASI-250-GR_7222894.jpg
Aynı işlevi görecektir, probem değil fakat BİM'de dahi hero baby bulunur. Yoksa Migros gibi marketlere bakmalısınız. Yine bu marketlerde mor haşhaş da bulunur, mavi haşhaş da denir ismine :)

Not: Bu cici bebelerin yani bebe bisküvilerinin ekonomik olanları var içinde 5 paket çıkıyor, sizi bayağı uzun bir ay idare edecektir. Ekonomi açısından söylüyorum, tercih tabiki sizin.

Aynı işlevi görecektir, probem değil fakat BİM'de dahi hero baby bulunur. Yoksa Migros gibi marketlere bakmalısınız. Yine bu marketlerde mor haşhaş da bulunur, mavi haşhaş da denir ismine :)

Not: Bu cici bebelerin yani bebe bisküvilerinin ekonomik olanları var içinde 5 paket çıkıyor, sizi bayağı uzun bir ay idare edecektir. Ekonomi açısından söylüyorum, tercih tabiki sizin.

size sorayım da sonra hepsinin büyük boylarını alırım artık.

3 tane migros'a gittim.

Aptamil v.s. hepsi var ama maalesef hero baby bulamadım. BIM'de dahi yok inanın.

bir de gece şirkette ışıkları kapatıp gidiyoruz bunlar tellere takılıp uyuyorlar stress olmuslar biraz. bu tek tunege geçince.

ufak bir gece lambası lazım ama çok cılız yanıyor zararı olur mu ki? akışına mı bırakmak lazım

@Sakuram

bizim 2 çift için:

İrmik
Galeta unu
Mor haşhaş(az)
1 haşlanmış yumurta, kabuğu da dahil(rondadan yahut rendeden geçirip)
Tarçın
Pirinç unu

ölçeklemeleri ne olmalı? siz gibi günlük yapacağım.

size sorayım da sonra hepsinin büyük boylarını alırım artık.

3 tane migros'a gittim.

Aptamil v.s. hepsi var ama maalesef hero baby bulamadım. BIM'de dahi yok inanın.

bir de gece şirkette ışıkları kapatıp gidiyoruz bunlar tellere takılıp uyuyorlar stress olmuslar biraz. bu tek tunege geçince.

ufak bir gece lambası lazım ama çok cılız yanıyor zararı olur mu ki? akışına mı bırakmak lazım
Bulunduğun yer neresi, bulamamanızdan dolayı merak ettim ondan ötürü soruyorum ki zaten markadan çok içerik önemlidir. Değişmez merak etmeyin.

Ben kuşlarım için elektirikçilerden led temin ettim. Hem tasarruflu oluyor, hem de geceleri prize takıp kullanabiliyorum hemde istediğim şekilde ışıklara ekleme yapabiliyorum ve çok da ucuz yollu temin ediyorum. Adaptör ve bir led ile doğru kabloların birbirine eklenmesiyle oluşuyor. Hem yönünü de istediğim şekilde ayarlamam kolay oluyor. Genelde tavana doğru çeviriyorum ışığı, çünkü ledler çok güçlü ve güzel bir aydınlatma yapıyorlar. Hem loş ayarı iyi, hem de aydınlatması. Gece lambası da olur elbette, fakat dediğim gibi yapabilirsiniz:

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-12-15 at 21.24.48.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-15 at 21.24.48.jpeg
    419.8 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2017-12-15 at 21.25.02.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-15 at 21.25.02.jpeg
    270.1 KB · Görüntüleme: 6
Ki göründüğü üzerine ledin başındaki plastik kısımdaki delik asma aparatıdır. Asadabiliyoruz, istediğim şekilde de uzatabiliyoruz ve hakeza. Gece lambalarından daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Bulunduğun yer neresi, bulamamanızdan dolayı merak ettim ondan ötürü soruyorum ki zaten markadan çok içerik önemlidir. Değişmez merak etmeyin.

Ben kuşlarım için elektirikçilerden led temin ettim. Hem tasarruflu oluyor, hem de geceleri prize takıp kullanabiliyorum hemde istediğim şekilde ışıklara ekleme yapabiliyorum ve çok da ucuz yollu temin ediyorum. Adaptör ve bir led ile doğru kabloların birbirine eklenmesiyle oluşuyor. Hem yönünü de istediğim şekilde ayarlamam kolay oluyor. Genelde tavana doğru çeviriyorum ışığı, çünkü ledler çok güçlü ve güzel bir aydınlatma yapıyorlar. Hem loş ayarı iyi, hem de aydınlatması. Gece lambası da olur elbette, fakat dediğim gibi yapabilirsiniz:

içeride ki ışık o kadar tatlı oldu ki anlatamam. Demin kontrol ettim, tellere tırmanmamışlar. Projektörün olduğu yere bağladım için normal anahtarla açıp, kapanabiliyor. çok çok düşük bir ışık var içeri de resim son hali.

Şehir ETİ'nin şehri, eskişehir.

lbVngB.jpg

@Sakuram

bizim 2 çift için:

İrmik
Galeta unu
Mor haşhaş(az)
1 haşlanmış yumurta, kabuğu da dahil(rondadan yahut rendeden geçirip)
Tarçın
Pirinç unu

ölçeklemeleri ne olmalı? siz gibi günlük yapacağım.
1 dolu yemek kaşığı olsun hepsi, mor haşhaş hariç. 1 tatlı kaşığı yeter, yoksa mamada fazla oluyor mamamızın görüntüsü hoşlarına gitmiyor yoksa bu zamana kadar mor haşhaşın bir zararını görmedim. Tarçın 2-3 tutam kadar koyabilirsiniz.

Ben genelde ölçü kullanmam, sizde bir süre sonra kullanmayın. Her şeyi hafıza almak sizi de yoracaktır, pratiğe dökersiniz zamanla inşe'Allah. Bir yemek yaparken kıvamını tutturabilmek gibidir, tuzu fazla koyarsak olmaz, yağı fazla koyarsak yine olmaz mide bulandırır hani. Yemek yapar gibi düşünün.

içeride ki ışık o kadar tatlı oldu ki anlatamam. Demin kontrol ettim, tellere tırmanmamışlar. Projektörün olduğu yere bağladım için normal anahtarla açıp, kapanabiliyor. çok çok düşük bir ışık var içeri de resim son hali.

Şehir ETİ'nin şehri, eskişehir.

lbVngB.jpg
Eskişehir mi? Benim 7 ay öncesine kadar kaldığım şehir. Özelden hemen yazıyorum size.

Geri