Karadeniz Pet

Parazit spreyini nasıl sıkmaliyim ?

cinefil

Meraklı Üye
Muhabbet kusuma haftalık parazit spreyi sikmaya çalışıyorum. Sikmam için de avucuma almam gerekiyor. Ancak kuşum avuca alinmaktan nefret ediyor ve çok korkuyor hatta spreyi avucumda sıktiktan sonra parmağıma gelmeye bile çekiniyor. Kuşuma 1 Aydır bakıyorum. Parazit spreyi sıkmadan da olmuyor. Nasıl sıkıyorsunz. İnternette hep avuca alınıp sıkıyorlar ama avuca da almayın kuş sizden soğur diyorlar. Ne yapmam lazım siz nasıl sıkıyorsunz kusunuzu korkutmadan ?

Kesinlikle bu spreylerden uzak dur. Kuşlar için çok zararlı bu tarz ürünler.

Kuşa banyo verebilirsin bol bol isterse o girer zaten. Ayrıca kafesini ve bütün malzemelerini temiz tutarsan sorun yaşamazsın.

Teşekkürler arkadaşlar. Acemilik işte.. bir daha asla sikmam. Kafes temizliğine dikkat ediyorum. Spreyi sadece kuşun temas etmeyeceği kafesin dip köşelerine sıkarım o kadar.. kafesin dip köşesine ne olur ne olmaz diye azıcık sıkarım o kadar... Bı daha asla kuşa sıkmam. Zaten avucladigim için kuş da çekiniyor benden :( asla bi daha avuclamam

Teşekkürler arkadaşlar. Acemilik işte.. bir daha asla sikmam. Kafes temizliğine dikkat ediyorum. Spreyi sadece kuşun temas etmeyeceği kafesin dip köşelerine sıkarım o kadar.. kafesin dip köşesine ne olur ne olmaz diye azıcık sıkarım o kadar... Bı daha asla kuşa sıkmam. Zaten avucladigim için kuş da çekiniyor benden :( asla bi daha avuclamam

iyi yaparsın böylece kuş senden nefret etmez haftalık banyo yaptırmak daha mantıklı ılık su ile zaten kendi girer

Bana kalırsa kafese de sıkma. Kafesi ve ekipmanları sabunlu suyla ve süngerle yıkasan yeterli.

15 senedir muhabbet kuşu besliyorum hiç bite rastlamadım.

Bana kalırsa kafese de sıkma. Kafesi ve ekipmanları sabunlu suyla ve süngerle yıkasan yeterli.

15 senedir muhabbet kuşu besliyorum hiç bite rastlamadım.
Tamam kafese sıkmak da sakıncalı ise kafese de sıkmam. teşekkürler

Dezenfektanlar var onları kullanabilirsiniz.

Haftalık kafes ve yemlik suluk vb temizliğini vikron s ile yapabilirsiniz.