Karadeniz Pet

Pespese hapsuruyor araliksiz? Hapsuruk diyorum tarif etmek icin ama ne oldugunu anlayamadim?

Lutfiyevelimon

Yeni Üye
7-8 aylik bir muhabbet kusum var lutino ve erkek.alistirmak ve konusturmak icin yavru istedim. aldigim kuscu bana en fazla 1.5 aylik oldugunu soyledi bende pek anlamam yasindan.ankara ulusta bir kuscudan aldim ancak sinopta oturuyorum buraya getirdim aldigimin 3. Gunu ve buradaki kuscu 1.5 aylik degil 7-8 aylik oldugunu soyledi.kus 26 gundur bende ilk zamnlar cok korkuyordu yolculuk yaptigimizda da cok urktu ancak cabuk alisti simdi konusmaya calisiyor gibi elimi uzatinca geliyor yem yemede su icmede sorun yok asiri derecr kasiniyor kuscu tuy degisimi oldugunu bit bulunmdigini soyledi en altta kar tanesi seklinde beyaz yumusak kucuk tuylerini yoluyor bi sorunu var kusumun ama cozemedim bulundugum yerde veteriner var ama bakmadigini soyledi kuscuya goturdum verdigim vitaminin bozuk oldugunu ( bende farkettim rengi duru degil bulanikti )ve kusumda mantar baslangici oldugunu soyledi bunun haricinde beni asil rahatsiz eden sey kusum hapsururken cikardigi o ses ve goruntuyu hic araliksiz agzini acip kapatmadan pespese yapiyor ve tane tane yem kusuyor sindirilmemis butun yem 4 5 yem birlesik sekilde bazilari tek tane seklinde kustuktan sonra halsizlesiyor uzuluyorum ve cok endiseliyim kuscu bunada net bi yanit vermedi kusumun neden boyle yaptigini anlayan ve onerisi olan arkadaslarimdan yardim istiyorum video paylastim lutfen yardim edin o bana emanet kucuk bi can dili yok anlatamiyor derdini

ballı krakerlerden mi verdiniz?

Evet balli kraker verdim vitakraft diye bir markanin kutuda 3 tanesi 5 tl idi ondan oncede acik bi tane almistim simdiye kadar 3 balli kraker yedi
ballı krakerleri vermeyin tavsiye etmem sebebi şu bal yerine glikoz şurubu kullanılıyor ballı karakerlerden birini ezerek normal yem haline getirmeyi deneyin ezince silikon şeklinde çıkan glikozu görebilirsiniz sindirememiş olabilir

ballı krakerleri vermeyin tavsiye etmem sebebi şu bal yerine glikoz şurubu kullanılıyor ballı karakerlerden birini ezerek normal yem haline getirmeyi deneyin ezince silikon şeklinde çıkan glikozu görebilirsiniz sindirememiş olabilir
balli krakeri 3 gundur vermedim ama hala devam ediyor iki dakika once yine yapti ayni seyi bi 30 saniye surduruyor balli yemi birakmama ragmen hala duzelmedi bide ses cikiuor sanki bogazi yada burnu tikali gibi ama soguk alginligi oldugunu dusunmuyorum

balli krakeri 3 gundur vermedim ama hala devam ediyor iki dakika once yine yapti ayni seyi bi 30 saniye surduruyor balli yemi birakmama ragmen hala duzelmedi bide ses cikiuor sanki bogazi yada burnu tikali gibi ama soguk alginligi oldugunu dusunmuyorum
yediği yem henüz kursağında hepsini çıkarmadı ama sindirim problemi olabileceğini düşünüyorum

sindirim probleminin balli krakerdenmj yoksa kusun kendisinde oldugunumu dusunuyorsunuz bj arada cok tesekkur ederim cevapladiginiz icin Allah razi olsun
rica ederim cümlemizden ballı krakerden rahatsız olmuş olabilir ancak gözlemlemeye devam edin mümkünse dal darı verin yada sade yem verin kafesinde kuş kumu olsun mutlaka sorun devam ederse tekrar yazın

birde peçete serin altına dışkıladığı an çıkarıp net bir fotoğraf çekip atın dışkısını da kontrol edelim bu süre içinde saf papatya çayı varsa yapıp suluğundaki suya 5 te 1 oranında papatya çayı katıp karıştırın o sudan içsin en fazla 2.gün taze su ile değiştirin tekrar taze su verin gözlemlemeye devam edin

rica ederim cümlemizden ballı krakerden rahatsız olmuş olabilir ancak gözlemlemeye devam edin mümkünse dal darı verin yada sade yem verin kafesinde kuş kumu olsun mutlaka sorun devam ederse tekrar yazın
tamam balli yemin uzerine normalden yemden yedi baya kustugu taneyi goruyir tekrar agzina alip ezyor aliyorum agzindan zaearli olur diye taneler cok sert degil tirnagimla eziyorum ben

tamam balli yemin uzerine normalden yemden yedi baya kustugu taneyi goruyir tekrar agzina alip ezyor aliyorum agzindan zaearli olur diye taneler cok sert degil tirnagimla eziyorum ben
Mümkünse ballı yemi tamamen ayırıp vermeyin normal yem yesin

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok balli yemi aldim balli yem hic vermiyorum 3 gundur normal yemligindeki yemden yiyor
Bir süre daha gözlemleyin normal yemi bugün yarın yesin daha sonra durumu tekrar yazın kuş kumu varsa yemine karıştırın üstte olsun dibe çökmesin yoksa da bir an önce temin edip kafesine ayrı bir kapta koyun

Bir süre daha gözlemleyin normal yemi bugün yarın yesin daha sonra durumu tekrar yazın kuş kumu varsa yemine karıştırın üstte olsun dibe çökmesin yoksa da bir an önce temin edip kafesine ayrı bir kapta koyun

kus kumu var veriyorum ancak dibe cokuyor yiyormu bilmiyorum pecete serdim en kisa surede gorsel.paylasicam gozum.uzerinde surekli gelisme tekrarlama olursa bildiririm.hemen sagolun :)

kus kumu var veriyorum ancak dibe cokuyor yiyormu bilmiyorum pecete serdim en kisa surede gorsel.paylasicam gozum.uzerinde surekli gelisme tekrarlama olursa bildiririm.hemen sagolun :)
Kuş kumu dibe çöküyorsa yiyemez ayrı bir kapta verin kanarya suluğu olabilir mesela yada boş bir yem kabı

Geri