Karadeniz Pet

röntgen filmimiz. kuşumun anüsündeki, göbeğindeki kitle

Duygu.Bekts

Yeni Üye
iki kuşumdan erkek olanı (Maviş) 3 yaşında.6-7 aydır fark ettiğim bir şişlik var oğlumun bacak aralarında, tam poposunda. baş parmağınızın kafa kısmı kadar geniş bir alanda. ve şişlik bölgesi normal kuş ten rengi (kımızımsı). bölgede nokta şeklinde çok seyrek beyaz tüyler var. çiftleşmediği içindir sandık, dişi aldık 6 ay önce felan neyse. elimde yıkayınca tekrar fark ettim ki şişlik iki üç kat büyümüş. çok gizli tutuyor şişliği ve avuca alınıp bakılmayı sevmeyen bir kuş. oğlumun keyfi yerinde konuşuyor, uçuyor. bugün özel bir kliniğe götürdüm; kitle olduğunu, röntgen ve ultrasonla bakılıp iyi huylu mu kötü huylu mu olduğunu tespit edileceğini söyledi. pazartesi günü aç karna gidicez :(

gittik ve filmimiz çekildi=

hekim bakteriyel bir oluşum ise ilaçlarla halledilebilir dedi ve 3 gün kullanacağımız bir ilaç karışımı hazırladı. oğlumu ayrı bir kafese alıp ilacı suluğuna koyacağım.
ama eğer bakteriyel değilse zamanla büyüyüp oğlumun anüsünü tıkayabilirmiş. ameliyatla alınır mı diye sordum; ameliyatı kaldıramazmış, kitle yapışıkmış falan filan. ben bunu kabul etmiyorum asla. biraz ilaç ve bolca sevgiyle bu kitleye elveda diyoruz. sizin bana önereceğininz bir şey varsa bekliyorum.
kitle.jpg
kitle3.jpg
şl

Ekli dosyalar

• kitle2.jpg
    kitle2.jpg
    250.8 KB · Görüntüleme: 8
Geri