Karadeniz Pet

Salma

İslam_Bal

Yeni Üye
Selamın Aleyküm 4 çift muhabbet kuşu için salma yapmak istiyorum hangi ölçüler uygundur ve kaç yuvalık koymalıyım

Aleykümselam. Salmada üretim yapmak birçok sorunu beraberinde getirebilir. Bunun yerine salmada birbiriyle anlaşan çiftleri ayrı kafeslere alıp üretim yapmak daha uygun olur.

Aleyküm esselam.
Bana kalırsa şöyle bir şey uygun olur. İçine veya dışına da 4-5 yuvalık koyun derim.
1c5a38ee78480740ce5d1dbf7f0ea738.jpg

Kendi evim olsa odayı komple salma yaparım da işte... Ailem kalp krizi geçirir şimdi yaparsam :)

Ben de biara küçük kullanılmayan tuvaleti iptal ettirip salma düşünüyordum fakat iyi ki yapmamışım ustam. Evde böylesi biraz sıkıntı bence. En güzeli bir dükkanın olacak, istediğin gibi düzenleyeceksin. Temizliği zaten çok daha kolay olur. Cilala parlat cilala parlat. :)

Ben de biara küçük kullanılmayan tuvaleti iptal ettirip salma düşünüyordum fakat iyi ki yapmamışım ustam. Evde böylesi biraz sıkıntı bence. En güzeli bir dükkanın olacak, istediğin gibi düzenleyeceksin. Temizliği zaten çok daha kolay olur. Cilala parlat cilala parlat. :)

hahahaha :D banyom da besliyorum öyle deme demeee .... :D

Isı yalıtımını vs. iyi yapmanız gerekiyor ustam biliyorsunuz. Isıtması da yine ayrı bir iş.

Çok büyük değil 2 metre eni var sanırım o civarda yani. Camla kapatıp güzel bir yalıtım yaparsam cam aralarına sıkıntı olucağını düşünmüyorum. Hiç olmassa alan dar olduğu için kesin bir çözüm bulana kadar kapılarını açarım eve bağlı olduğu için ya da küçük bir soba yardımıyla ısıtırım. Duvara strafor veya yumurta kolisi geçilebilir aslında ısıyı koruması açısından. Var sa fikirlerin paylaşabilirsin bi ara fotoğrafını da atarım hatta.

Çok büyük değil 2 metre eni var sanırım o civarda yani. Camla kapatıp güzel bir yalıtım yaparsam cam aralarına sıkıntı olucağını düşünmüyorum. Hiç olmassa alan dar olduğu için kesin bir çözüm bulana kadar kapılarını açarım eve bağlı olduğu için ya da küçük bir soba yardımıyla ısıtırım. Duvara strafor veya yumurta kolisi geçilebilir aslında ısıyı koruması açısından. Var sa fikirlerin paylaşabilirsin bi ara fotoğrafını da atarım hatta.
Bunun üzerine biraz kafa yorup yardımcı olacağım ustam. Hatta fotografını foruma yüklersiniz, elbirliğiyle fikir alışverişinde bulunuruz. :)

Kafesin kendisini isi yalitim malzemesi ile de yapabilirsiniz belki o malzeme oldukca sert hem sicak olur hem de ucuz ön taraflari da telle kapattiniz mi ne güzel olur :)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Biraz arastirdim. Bit pirefen ziyade oldukca toksik bir maddeymis kuslar gagalarsa yutarsa falan ölebilirlermis. Bu fikir nereden geldi aklima bilmiyorum sanki sokak hayvanlari icin hazirlanabilecek basit bir kulübe videosu gibi bir seyde vardi...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk