Karadeniz Pet

ses kaydı.

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
Arkadaslar 7 günlüğüne evde yokum tek olan erkek kuşumun yemi suyu oyuncaklarını fln tam takır yerinde birde canı sıkılmasın ve konusmayi öğrenmeye ara vermesin diye cicikus sesini telefonuma kayıt edicem ve günde 8-9 dakika dinleyecek birde ayna takacagım acaba bunun konuşmasına yardımı olurmu ve kendini yanlız hissetmez bu sayede sizce doğrumu yapıyorum ?

Son düzenleme:
Aynayı koymazsan daha iyi olur arada ses iyi gelir canı sıkılmaz

Aynayı koymassam bir zilli salıncagı 2 tane ayrı zili birtane zilli topu var bunlar yeterli olurmu ayna olmadan canı sıkılmazmı ?
Arkadaslar az bir sürem kaldı lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

ayn takma konuşmayı öğrenmez artı senlede ilgilenmez birz bekle öğrenir

7 gün evde yoksan 8-9 dk. nasıl kayıt dinleyecek? Ayna hariç diğerleri iyidir ama 7 gün uzun bir süre!

kuşu bir tanıdığına bıraksan iyi olur, 7 gün yanlız olmaz Ne kadar çok oyuncak olsa bile yanlız kaldıgı için intihar edebilir ..

Telefona kayıt edip yanına koyacağım saat te 1 dk calacak
Ztn kuş kafesi cok seviyo 30 dk lıgına zar zor cıkarıyorum dişarı.

Sadece kuş sesi içeren kayıtları kesinlikle tavsiye etmiyorum kuşun psikolojisi bozuluyor, kuşun sese karşılık vermesi ile haberleştiğini düşünmeyin kuş ses duyuyorsa o kuşu yanında ister uzakta değil. Konuşan muhabbet kuşlarının ses kayıtları da belki bir nebze olsun konuşmalarına yardımcı olur. En önemli faktör düzenli olarak onu sevmeniz sabahın ilk saatlerinde, akşam yatmadan önce düzenli kelime tekrarı yaptırmanızdır.

Geri