Karadeniz Pet

Solunum yolu problemi

Kuşun videosunu atarmısınız. Doksimis etkenmaddesi doksisiklin olan bir ilaç. Doksisiklin etken maddeli ilaçlar crd ve solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılıyor. Eğer kuşta solunum yolu enfeksiyonu varsa (fikrim bu yönde) doksimis kullanırız.
nerden temin ediliyor benimde 3 4 senedir besledigim 3 tane kus var vik vik ses cıkarıyor kuyrugu inip cıkıyor veteriner ilaç verdi 5 gün kullan dedi kulandım hafifledi belirtiler ama aradan zaman geçince bugün sesler gene gelmeye basladı

nerden temin ediliyor benimde 3 4 senedir besledigim 3 tane kus var vik vik ses cıkarıyor kuyrugu inip cıkıyor veteriner ilaç verdi 5 gün kullan dedi kulandım hafifledi belirtiler ama aradan zaman geçince bugün sesler gene gelmeye basladı
Veterinerlerdeen alabilirsiniz.

Ben bulamadım veteriner getirin bakalım diyorlar başka bir hastalığı vardır belki diyorlar carşamba götürücem. Şuan avinastın solunum için olan vitaminin veriyorum mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalıyorum astım ya da bronşit olduğundan şüpheleniyoruz ama bronşit öldürüyormuş benim kuşum normal tünekte dururken o sesleri çıkarmıyor yemesi içmeside 2 gün öncesine kadar iyididi aslında sadece şuan biraz durgun keyifsiz elimizden geldiğince bakıyoruz bakalım umarım düzelirler.biz peynir kapına delikler açtık içine nane bazen az miktarda visks koyuyoruz buharı burnunu açsın birde kafesi sıcak tutsun diye sağlıklı günler

Veterinerlerdeen alabilirsiniz.
2 gün öncesine kadar kuşumun iştahıda kesilmişti 2 gündür vitamin takviyesi yapıyoruz yeni yeni kendine geldi dün gece vitamin yerine elma sirkesi koyduk içti güzelce şimdi vitamin koymam sıkıntı olurmu koydum içti sonra ağır gelir diye normal su koydum..

Ben bulamadım veteriner getirin bakalım diyorlar başka bir hastalığı vardır belki diyorlar carşamba götürücem. Şuan avinastın solunum için olan vitaminin veriyorum mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalıyorum astım ya da bronşit olduğundan şüpheleniyoruz ama bronşit öldürüyormuş benim kuşum normal tünekte dururken o sesleri çıkarmıyor yemesi içmeside 2 gün öncesine kadar iyididi aslında sadece şuan biraz durgun keyifsiz elimizden geldiğince bakıyoruz bakalım umarım düzelirler.biz peynir kapına delikler içtik içine nane bazen az miktarda visks koyuyoruz buharı burnunu açsın birde kafesi sıcak tutsun diye sağlıklı günler
Doksisiklin etken maddeli ilaç olarak eczaneden monodoks alabilirsiniz.

2 gün öncesine kadar kuşumun iştahıda kesilmişti 2 gündür vitamin takviyesi yapıyoruz yeni yeni kendine geldi dün gece vitamin yerine elma sirkesi koyduk içti güzelce şimdi vitamin koymam sıkıntı olurmu koydum içti sonra ağır gelir diye normal su koydum..
Sıkıntı olmaz ama elma sirkesini çok koymayın.

Sıkıntı olmaz ama elma sirkesini çok koymayın.
Yok 4 5 damla koyuyoruz dolu suluğa genelde ayda bir veririm zaten kuşum da şunu farkettim şuan durduğu yerde hızlı nefes alıp vermiyor sadece uctuğunda o vik vik sesini duyuyorum kuyruğu oynuyor acaba ilk evredemi oğlum sadece astım mı oldu bronşit öldürüyormuş ama şuan yemesi içmesi toparladındı bütün hastalıklar birbirine benziyor valla sarımsak kürü var onuda yapıcazz elimizden geldiğince oğlumuza yardımcı olmaya çalıyoruz ama her sabah ölücek mi bugün korkusuyla kalkmak cok zormuş...

Yok 4 5 damla koyuyoruz dolu suluğa genelde ayda bir veririm zaten kuşum da şunu farkettim şuan durduğu yerde hızlı nefes alıp vermiyor sadece uctuğunda o vik vik sesini duyuyorum kuyruğu oynuyor acaba ilk evredemi oğlum sadece astım mı oldu bronşit öldürüyormuş ama şuan yemesi içmesi toparladındı bütün hastalıklar birbirine benziyor valla sarımsak kürü var onuda yapıcazz elimizden geldiğince oğlumuza yardımcı olmaya çalıyoruz ama her sabah ölücek mi bugün korkusuyla kalkmak cok zormuş...
Bronşit zamanında tedavi edilirse sorun olmaz. Dediğim şekilde eczaneden monodoks alabilirsiniz

Tetradox iyi gelir hastalığı tedavi eder. Doksisiklin etken maddeye sahip Bi ilaç
Çok teşekkür ederim cidden çok yardımcı oldunuz sizide bu sürede çok sık boğaz ettim veterinere götürmeye çalıştık ama çok rahatsız oldu kalbi hızlı hızlı atınca zaten birde solunum yolunda sıkıntı var vazgectik. Uctuktan sonra hırıltı çıkarıyor birde sık sık nefes alıyor kronikleşmemesini istemiyorum umarım en kısa sürede iyileşir oğlum

Ben bulamadım veteriner getirin bakalım diyorlar başka bir hastalığı vardır belki diyorlar carşamba götürücem. Şuan avinastın solunum için olan vitaminin veriyorum mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalıyorum astım ya da bronşit olduğundan şüpheleniyoruz ama bronşit öldürüyormuş benim kuşum normal tünekte dururken o sesleri çıkarmıyor yemesi içmeside 2 gün öncesine kadar iyididi aslında sadece şuan biraz durgun keyifsiz elimizden geldiğince bakıyoruz bakalım umarım düzelirler.biz peynir kapına delikler açtık içine nane bazen az miktarda visks koyuyoruz buharı burnunu açsın birde kafesi sıcak tutsun diye sağlıklı günler
iyi geldiyse bende uygulayayım viks

Geri