Karadeniz Pet

Sultan papağanı ve tüyündeki garip şey.

knock12

Yeni Üye
Merhaba 9 11 ay arası sultan papaganim var var 6 haftadır bende bugün severken birşey farkettim nasıl atlatsam boyle üst boynunun biraz sırta yakın tarafında diken gibi birşey var abi bu nedir 3 4 cm uzunluğunda kalın iğne gibi bildiğin diken gibi birşey dokununca hayvan rahatsız oluyor gibi lütfen yardım edin resmini çekecektim ama çok kiprasti çekemedim

Yeni çıkan tüy kapsülü veya Tüylü kısmı kırılmış tüy sapıdır. Kuşlar tüy köklerine dokunulmasını sevmezler .Bu onları rahatsız eder.

Merhaba 9 11 ay arası sultan papaganim var var 6 haftadır bende bugün severken birşey farkettim nasıl atlatsam boyle üst boynunun biraz sırta yakın tarafında diken gibi birşey var abi bu nedir 3 4 cm uzunluğunda kalın iğne gibi bildiğin diken gibi birşey dokununca hayvan rahatsız oluyor gibi lütfen yardım edin resmini çekecektim ama çok kiprasti çekemedim
Tüy kapsülü onlar kuş tüy değiştiriyor her kuşta olan olağan bir durum.

Tüy kapsulumu birşeyi yok yani oh bee abi diken gibi ama ya 3 cm uzunluğunda valla nasıl kapsül için rahatladi ama yinede

IMG_20210923_233959.jpg
bunun gibi işte ayrıca bu kuş bana ait değil 8nternette buldum resmi ama diken gibi olan şey bu resimdeki gibi