Karadeniz Pet

Eve yeni gelen sultan papağanı

permanent

Yeni Üye
Daha demin eve getirdim. Petshoptan değil üreticiden aldım. Çok sakin duruyor gözlerini kapatıp duruyor uykusu var gibi. Gözünü kapatıyor sallanıyor gibi oluyor geri uyanıyor yardımcı olabilir misiniz? Aldığımız evdeyken haraketliydi.

Eve yeni gelen kuşlarda bu tarz belirtiler olabilir. Yemini yiyorsa 1-2 gün zaman tanıyın.
Yine hastalık olma ihtimaline karşı gözlemi elden bırakmayın tabi ki
Yemi sadece elimden yedi ama çok değil. Elimi uzatınca ısırıyor gibi yapıyor ama isirmiyor. Su içmedi ve tüneği yemeye çalışıyor ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Yemi sadece elimden yedi ama çok değil. Elimi uzatınca ısırıyor gibi yapıyor ama isirmiyor. Su içmedi ve tüneği yemeye çalışıyor ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Kuşun videosunu atar mısınız?
Bir anlama gelmiyor, keşfediyor kafesini

Video
Halsiz duruyor şuan suyundan azıcık içmeye başladı. Yem kaplari çok küçük onu değiştireceğim. Elimden fazla korkmuyor dışarı çıkarsam mi diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.

Video
Halsiz duruyor şuan suyundan azıcık içmeye başladı. Yem kaplari çok küçük onu değiştireceğim. Elimden fazla korkmuyor dışarı çıkarsam mi diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.
Maşallah çok tatlı bir kuş 🧿
Kafesinde hiç oyuncak vs yok böyle durması o yüzden normal geldi bana.
Hemen çıkartmayın 1-2 gün ortamı tanısın. Sonra kibarca çıkartın. Kafes dışındayken ani hareketler yapmayınız.

Maşallah çok tatlı bir kuş 🧿
Kafesinde hiç oyuncak vs yok böyle durması o yüzden normal geldi bana.
Hemen çıkartmayın 1-2 gün ortamı tanısın. Sonra kibarca çıkartın. Kafes dışındayken ani hareketler yapmayınız.
Teşekkürler. 2 gün sonra çıkartacağım ısırmayı bilmiyor o yüzden perde taktiğini uygulamali miyim? Daha basit alışır gibime geldi.