Karadeniz Pet

Eve yeni gelen sultan papağanı hakkında sorularım

onur8156

Yeni Üye
Öncelikle merhaba forumda yeniyim. 5 gün önce üreticiden yaklaşık 2 aylık bir sultan papağanı sahiplendim. Eve geldiğinden bu yana yemini suyunu yiyor arada bir sevdiriyor bazen de tıslayıp ısırmaya çalışıyor. Daha kafesinden hiç çıkarmadım sizce çıkarma vakti geldi mi . Bir de kuşum genelde hep bir tünekte duruyor diğer tüneklere vs geçmiyor pek hareketli değil nadiren tünekten tüneğe geçmeye yelteniyor bakıyor ama atlamıyor. Son sorum da sürekli gerinme hareketleri yapıp kanatlarını açıyor kafesten çıkıp uçmadığından dolayı mıdır ? yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)

Ekli dosyalar

• sultan.jpg
    sultan.jpg
    267.5 KB · Görüntüleme: 21
  • sultann.jpg
    sultann.jpg
    304.8 KB · Görüntüleme: 21
Merhabalar, hoşgeldiniz.
Evet artık çıkartabilirsiniz. Kafes dışında ani hareketlerden kaçının ve tehlikeli olabilecek nesnelere karşı önlem alın.
Zamanla kafesine alışır ve her yeri keşfeder. Sadece zamana ihtiyacı var.
Gerinme hareketini kan dolaşımını dengelemek, kanatlarını rahatlatmak ve uçma hazırlığı için yapıyordur. Dediğiniz gibi kafes dışına çıkartmak gerekir.

Öncelikle merhaba forumda yeniyim. 5 gün önce üreticiden yaklaşık 2 aylık bir sultan papağanı sahiplendim. Eve geldiğinden bu yana yemini suyunu yiyor arada bir sevdiriyor bazen de tıslayıp ısırmaya çalışıyor. Daha kafesinden hiç çıkarmadım sizce çıkarma vakti geldi mi . Bir de kuşum genelde hep bir tünekte duruyor diğer tüneklere vs geçmiyor pek hareketli değil nadiren tünekten tüneğe geçmeye yelteniyor bakıyor ama atlamıyor. Son sorum da sürekli gerinme hareketleri yapıp kanatlarını açıyor kafesten çıkıp uçmadığından dolayı mıdır ? yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)
Kusunuzun 2 aylik olduğundan emin misiniz bana biraz büyük geldi.