Karadeniz Pet

Tüy dökme zamanı varmı?

BadoDe

Meraklı Üye
Merhabalar,

3 gündür oğlumuz tüylerini döküyor, bu mevsimsel midir yoksa kuşa özel midir? Vitamin haricinde verilebilecek şeyler nelerdir?

Aralık ayına kadar saglikli olan kuslar tüye girmesi lazım gayet normaldir bu aylarda tüye girmesi b vitamini ve az miktarda yulaf vere bilirsin

Aralık ayına kadar saglikli olan kuslar tüye girmesi lazım gayet normaldir bu aylarda tüye girmesi b vitamini ve az miktarda yulaf vere bilirsin
Bizimki yulafı sevmiyor yemesi için bir mama gibi birşey yapabilir miyiz acaba? Yada başka şekilde nasıl tükettirebiliriz?

Ben kuşuma hiç yulaf yedirmedim. ekmek yiyor ama deli gibi, bir zararı var mıdır erkmeğin? Bal darısı veriyorum bir de arada sırada. yulaf şart mı yedirilmesi?

Ben kuşuma hiç yulaf yedirmedim. ekmek yiyor ama deli gibi, bir zararı var mıdır erkmeğin? Bal darısı veriyorum bir de arada sırada. yulaf şart mı yedirilmesi?
Ekmek çok sağlıklı değil. Ama seviyorsa, haftada 1-2 gün(hamur kısmını değil, pişmiş yerinden) vermeniz daha iyi olue.

Tüyde ise sart degil b vit takviyesi yaparsın sorun kalmaz
bilmiyorum ki tüyde mi değil mi , ilk defa besliyorum. mayısta aldım kuşu. şimdi biraz fazla tüy döküyor gibime geliyor ama. yulafla mı besleyeyim? vitamin takviyelerini zaten sürekli veriyorum suluğuna.

bilmiyorum ki tüyde mi değil mi , ilk defa besliyorum. mayısta aldım kuşu. şimdi biraz fazla tüy döküyor gibime geliyor ama. yulafla mı besleyeyim? vitamin takviyelerini zaten sürekli veriyorum suluğuna.
Kullandığınız vitaminler nedir? Kuşlar sadece yulafla beslenmez sadece arada takviye ya da ödül olarak veriyoruz (kuşlar yulafa bayılırlar). Kuşlara ekmek kesinlikle verilmez oldukça zararlıdır. Kuşun kafesini ve kendisinin bir fotoğrafını atabilir misiniz?

Kusun kafasını ve tüm vucudunu cek at

Fazla ekmek tüketimi kursak mantarı problemine yol açar. Ara sıra birkaç kez didiklemesine izin verebilirsiniz ama sürekli vermeyin.

Yulaf, aspur gibi şeyleri yemiyor.. Daldarı hastası 🙄