Karadeniz Pet

Uçamıyor kanatlarında problem mi var?

kuscukus

Yeni Üye
Herkese merhaba. Kuşum ortalama 1.5 -2 aylık kanat şeklinde bir problem olmamasına rağmen uçamıyor. Parmağımda dururken kanatlarını açması için hafifçe sallıyorum ancak kanatlarını azıcık hareket ettiriyor.
Yerde dururken büyük kuşun yanına gitmek için uçmaya çalışıyor ancak yerden yarım karış bile havalanamıyor ne yapmam lazım ? Kanatları kesik değil

Uçmadığı için kanatları güçsüzdür.Zamanla deneye deneye açılacaktır.

Acaba kanatlarında kırık mı var kuş çok da mutsuz duruyor

Resim yükleyin bakalım.Görmeden bir şey söyleyemeyiz.

Benim dişi kuşumda ilk aldigimda çok güzel ucuyordu. 6 ay sonra dedginiz gibi yavas yavas ucma yetenegi kayboldu. Yerde geziyordu hep ve saglikli olarak 4 sene yasadi ve toplam 4 senede 30 yavru yaptı. Son kuluckasinda 15 gun icinde kanadının biirinin altindan misket büyüklüğünde bişey cıktı ve yavrularını buyutemeden öldü.

ff5584668eb8dc27803d17be45d9feec.jpg

d82959acbb3128f6edfeede8719ae661.jpg

61101c432d03e4720ead9e27b0662b2d.jpg

93e2a6f06b8d2cf2c7a206e9d8334cfc.jpg

@Recai abi solunum sıkıntısı dışkı düzeldi önerilerin için teşekkür ederim. Kanat için yapılabilecek bir şey var mı sen de bir baksan olur mu

Kuşun kanatlarında kas veya sinir sistemi problemi var.Kanatlarını çok az hareket ettirebiliyor.Uçuş tüylerinde de eksiklik var gibi fakat kuşunun kanatlarında güç yok.En iyi yapacağınız şey bir veterinere göstermek.

@Recai abi solunum sıkıntısı dışkı düzeldi önerilerin için teşekkür ederim. Kanat için yapılabilecek bir şey var mı sen de bir baksan olur mu
Kuşun kanatlarında problem var kardeşim. B vitamini ver, sinir sistemine İyi gelir. 2 3 gün ver. İmkanın varsa da veterinere gitmen çok iyi olacaktır.

Bulunduğum ilde kuştan anlayan veteriner yok hangi b vitaminini önerisisiniz

Bugun veterinere götürdüm. Çıkık olabileceğini, el ile omuz kısmına masaj yapmamı ve multivitamin vermemi söyledi. Sizce ne yapmalıyım. Kanatlarını sarmalı mıyım ?
B vitaminini mi vermeliyim

veteriner kanatlı veterineri değil sanırım.Film çekilmedimi kuşa çekilmediyse görüş belirtmiş size sadece.Siz en kısa sürede kanatlı hekimine gidin