Karadeniz Pet

Üretim süreci nasıl olmalı

Melya

Meraklı Üye
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Yaklaşık 1 yaşında erkek muhabbet kuşum ve de 8 aylık dişi muhabbet kuşum var. 2 gün önce yuvalık aldım erkek kuşum çok istekli olmasına rağmen yuvalığa hiç girmedi. Ne yapmam gerekli. Bir de dişi kuşum lutinoydu ancak şu aralar kırmızı göz rengi koyuya döndü nedendir acaba? Ayrıca erkek kuşum konuşuyor (45-50 kelime) ve aramızdaki bağ çok kuvvetli dişiyse bir türlü bize alışamadı. Yavruları olursa bize karşı tavrı değişir mi? Bir de kafes düzeni nasıl olmalı eksik olan kısımlar var mıdır?
3D54BB2A-C2DE-4691-8DCB-2C700B118F24.jpeg

Ekli dosyalar

• DA484D62-E1C3-432D-954C-A3EC798D04B2.jpeg
    DA484D62-E1C3-432D-954C-A3EC798D04B2.jpeg
    32.9 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba. Öncelikle kafesi değiştirmenizi öneririm. Pas olmuş boyası soyuluyor. Bu boyaları yer hayvanlar.
Dişinin biraz daha vakti var. 2 ay daha bekleyin. Yuvalık takılı kalabilir. Yumurtlamadan önce girer dişi yuvalığa. Konuşan insana alışık kuşa eş almayı tavsiye etmiyoruz ama artık alınmış yapacak bir şey yok. Hayırlısı olsun.

Merhaba. Öncelikle kafesi değiştirmenizi öneririm. Pas olmuş boyası soyuluyor. Bu boyaları yer hayvanlar.
Dişinin biraz daha vakti var. 2 ay daha bekleyin. Yuvalık takılı kalabilir. Yumurtlamadan önce girer dişi yuvalığa. Konuşan insana alışık kuşa eş almayı tavsiye etmiyoruz ama artık alınmış yapacak bir şey yok. Hayırlısı olsun
Boyasız çifthane kafesim var çok büyük olduğu için bu kafese geçmiştim, tekrar o kafese geçirsem kafesin büyük olması kuşlar için bir sorun yaratır mı acaba? Bir de kuşun göz renginin değişmesi hakkında bir bilginiz var mıdır teşekkürler 🙏🏻