Karadeniz Pet

Uyku pozisyonu

Kuşu daha yakından çeker misiniz tüy kaybı var sanırım

@Tütüncü bu arada ben biraz araştırma yaptim bu konuyla alakalı sallabaş hastalığına bir bakın derim. Ona göre bir teşhiş koyar veterinere ama kuşlardan cidden iyi anlayan bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Kuşu veterinere götürdüm ama suanlik phetshopa götürmeye karar verdim belki onlar anlar kuşun durumundan ve iyilestirirler

Sallabaş hastalığında kafayı 180 derece çevirme, dengeyi sağlayamama gibi şeyler var. Benim kuşumda sadece öne eğik. Takip ettiğim kadarıyla erkek sürekli hareketli. Kanatlarını açıp kendini kabartıyor arada. Tersine dişi kuş kendini kabartıp yerinde duruyor sürekli.

Sallabaş hastalığında kafayı 180 derece çevirme, dengeyi sağlayamama gibi şeyler var. Benim kuşumda sadece öne eğik. Takip ettiğim kadarıyla erkek sürekli hareketli. Kanatlarını açıp kendini kabartıyor arada. Tersine dişi kuş kendini kabartıp yerinde duruyor sürekli.
Pehtsohba versem iyilestirirmi

Petsoba versem iyilestirirlermi tedavisi varmi bide rüzgar yerden önce bu şekil durmuyirdu

@Ömercn petshoplarin cogu elindeki urunu satmak icin sana bir suru sey aldirtabilir dukkanindan. Keske kuslardan anlayan veterinerlee olsa adam akilli . Cok gecmis olsun

@Tütüncü bence kendini kabartan kusunuza da dikkat edin gerekirse kafesiniz varsa ayirin derim. Vitamin takviyesi yapin istwrseniz bu aralar kakasina dikkat edin

@Tütüncü bence kendini kabartan kusunuza da dikkat edin gerekirse kafesiniz varsa ayirin derim. Vitamin takviyesi yapin istwrseniz bu aralar kakasina dikkat edin
Kabarma gibi bir durum olmadı şimdiye kadar petsop tan beklentim yok ama kus yetiştirdikleri için anlarlar durumdan diye düşündüm

Kus salincaginda ve tünelinde bu şekilde duruyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210807-151437_Instagram.jpg
    Screenshot_20210807-151437_Instagram.jpg
    443.2 KB · Görüntüleme: 29
@Ömercn simdi baktim da kusuna cok gecmis olsun oncelikle ben daha 2 gun once kusumu klima carpmasi yuzunden kaybettim aniden durumlari degisebiliyor. Bence kusun icin gec degil tedaviye baslansa cok iyi sonuclar getirebilir. Vitamin takviyws

@Ömercn takviyesi yapabilirsin. Ishal varsa haslanmis patates ve aspurun cok iyi geldigini soyleyen arkadaslar var

Rüzgar yedi ertesi gün halsiz di hemen veterinere götürdüm orda ilaç verdi suya karıştırıp verin dedi yaptık 3 gün oldu aynı yem uzattigimizda yiyor yumurta verdim ama görseldeki gibi duruyor ve yere bıraktığımız zaman sanki ayağı kırılmış veya kafası kırılmış gibi duruyor gagasiyla tutunup kendisini çekiyor normal sağlıklı kus gibi yürümüyor hastalık öncesinden gayet normal bi kustu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210807-014520_Video Player.jpg
    Screenshot_20210807-014520_Video Player.jpg
    378.8 KB · Görüntüleme: 28
Aspur verdim ama vitamin sıvı bitseydi veya yem şeklindeki bilgi verirseniz sevinirim kurumun ölmesini istemiyorum

Maalesef o kadar bilgiye sahip degilim. Keşke yardım edebilsem şu an şimdi yanlış bir şey de söylemek istemiyorum. @Levent ACAR Levent bey bana sağ olsun birkaç konuda yardımcı oldu. Belkı o gorurse ya da diger arkadaşlar yardimci olur. Umarim iyilesir bu guzel bebeğim.

Rüzgar yedi ertesi gün halsiz di hemen veterinere götürdüm orda ilaç verdi suya karıştırıp verin dedi yaptık 3 gün oldu aynı yem uzattigimizda yiyor yumurta verdim ama görseldeki gibi duruyor ve yere bıraktığımız zaman sanki ayağı kırılmış veya kafası kırılmış gibi duruyor gagasiyla tutunup kendisini çekiyor normal sağlıklı kus gibi yürümüyor hastalık öncesinden gayet normal bi kustu
Yanlış görmediysem ya ayağında bir sıkıntı var ve duruşu etkiliyor ya da tırnağı uzun olduğu için halıya takıldığı için öyle duruyor. Başlık açıp kuşun dışkı örneğini ve parmağınızda tutarken fotoğrafını koyun öyle daha net anlaşılıp yorum yapılabilir. Petshopların alayı da kaliteli azınlık insanlar dışında arkadaşın dediği gibi daha fazla ürün itelemeye çalışan tipler. Kalitesiz veterinerler de aynı öyle. Yanlış görmediysem ve bir duruş problemi varsa veterinerin röntgen çekmesi gerekirdi. Uçururken dikkatli olun tırnağı fazla uzamış perdeye veya sağa sola takıldığı için de öyle duruyor olabilir.