Karadeniz Pet

Veteriner

Melox milka ya testisleri için verilmişti metaclor ya ishal içindi yada kusma içindi tam hatırlayamadım bizde kullandık
Ben sordum metaclor kusma içinmiş, melox ağrı kesici ağrısından dolayı tüylerini yolmuş garibim bize de 3 kur verdi. Sanırım enro antibiyotikti enro da aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonu içinmiş ben paşaya çok pis baktım yani kafes temizliği çok önemli aynı zamanda paslı kafesleri lütfen kullanmayın solunum enfeksiyonu A vitamini eksikliğinden oluyormuş bizimkinde de megabakteri kuruma çıktı orta evreyi biraz geçmişti kontrole götürdüğüm de yapılan tahlilde çok şükür tedaviye cevap verdiğini ve daha iyi oldugunu biraz daha gec kalsaydık kaybedebileceğimizi söyledi haftaya tekrar kontrol var bu kuruma tedavisi zaten en az 1 ay suruyormus bizimki de 1 ayini dolduracak bu arada bundan kurtulursak hormon tedavisine başlayacak tesislerde büyüme varmis bu da hava tabii nefes alirken ses çıkarmasına neden oluyor bunlar hep sadece yem ile beslemekten oluyor bu çocuğa zamanında havuç yumurta meyve sebze verseydim bunlar olmazdı sadece yem ile beslemek bizim kola cips ağırlıklı beslenmemize benziyormuş tabii bu durumda hayvanın bağışıklığı çöküyor bağırsak florası bozuluyor ve birden fazla hastalık çıkıyor çok şükür eskisinden çok iyi inşallah tamamen sağlığımıza kavuşuruz...

Geri