Karadeniz Pet

Vilmectin kullanımı

Ömer1806

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni gelen bir kuşum için enseden 1 damla kulak çöpü ile vilmektin uygulaması yaptım. Normalde 3-4 gün sonra banyo verirdim vilmektinden sonra ortam soğuk olduğu için banyo vermedim ve bir hafta sonra damla uyguladığım yerin kelleştiğini gördüm sanırım kuş biraz hassas bir kuş şimdi sorumuz burada tekrar tüy çıkarmı yoksa bu şekildemi kalır ve Vilmektin kuşlar için sağlıklı bir ürünmü ciddi ciddi bundan sonra kullanmayı düşünmüyorum bence kuşlar için ağır bir ilaç ivermektin oranı seyreltilmiş kuşlar için üretilmiş ürünlerden kullanıcam.

@Recai SULAMİS
@ÜmiT P.

Dışardan geldiği için bit pire parazit vs olma durumuna karşı damlattım resim çekebilirsem atacam

Kaloriferler kapandığı için yıkayamadım ancak döküldüğünü görünce 1-2 kez o bölgeyi ıslak kulak çöpü ile temizledim sonrasında 1-2 kez teramicin krem sürdüm ince
Sürmeyin krem artık zaten dış parazit yoksa gereksiz.

Tekrar çıkar, ivermektin'in fazla uygulanması deride tahrişe yol açar bu sebeple dökülme görülmüş olabilir. Kulak çubuğunu ılık su ile ıslatıp o bölgeye sürebilirsiniz. Ortam ısısı uygunsa duş aldırabilirsiniz.
Duş şuan için aldıramıyorum ancak bölgeyi ıslak kulak çubuğu ile ıyıce su ıle temizledim bende çıkacağını düşünüyorum ancak dediğim gibi vilmectinin ivermektin oranı 1 damla kullanılsada fazla gelebiliyor bazı kuşların cildini tahriş edebiliyor