Karadeniz Pet

vitamin önerisi

cemre.yilmaz

Yeni Üye
açtığım önceki konuda cevap bulamadığım için tekrar sormak istiyorum. uçamayan muhabbet kuşlarının sağlığı için önerebileceğiniz bir vitamin var mı, kilo alır mı almaması için ne yapılabilir. yardımcı olursanız sevinirim

IMG_20201119_104134.jpg

kuşun kanadı kafesteyken bir yere sıkıştı bulunduğum ilçede kanatlılara bakan veteriner yok yaklaşık 2 ay geçti üstünden bir sürü veterinere götürdüm ilgilenmediler. en son bir veteriner çıkık oluşmuş ve yanlış kaynamış falan dedi şu an uçamıyor uçmaya çalışsa bile 5-10 saniye sürüyor fazla yükselemiyor.

kuşum yemeyi de çok seviyor normal mi fazla mı bilmiyorum ama yemle yetinmiyor mutlaka ekmek veya bulgur istiyor vermediğimde bağırır deli gibi uçar sürekli bu da beni korkutuyor şu an uçamadığı için kilo alır mı diye düşünüyorum

kuşun kanadı kafesteyken bir yere sıkıştı bulunduğum ilçede kanatlılara bakan veteriner yok yaklaşık 2 ay geçti üstünden bir sürü veterinere götürdüm ilgilenmediler. en son bir veteriner çıkık oluşmuş ve yanlış kaynamış falan dedi şu an uçamıyor uçmaya çalışsa bile 5-10 saniye sürüyor fazla yükselemiyor.
Nerede yaşıyorsunuz ? Vitamin olarak bilmiyorum site ne öneriyor yeniyim ama ben Röhnfried
Gervit -w öneririm.

kuşum yemeyi de çok seviyor normal mi fazla mı bilmiyorum ama yemle yetinmiyor mutlaka ekmek veya bulgur istiyor vermediğimde bağırır deli gibi uçar sürekli bu da beni korkutuyor şu an uçamadığı için kilo alır mı diye düşünüyorum
Kuşlara kesinlikle ekmek vermeyin. Hem sindirim açısından hemde kursak açısından oldukça zararlı, bulgur gibi tahılları haftada 1 kez suda bekletip şiştikten sonra suyunu süzüp verebilirsiniz lakin haftada 1 yeterlidir fazlası sağlıklı değil.

Kuşlara kesinlikle ekmek vermeyin. Hem sindirim açısından hemde kursak açısından oldukça zararlı, bulgur gibi tahılları haftada 1 kez suda bekletip şiştikten sonra suyunu süzüp verebilirsiniz lakin haftada 1 yeterlidir fazlası sağlıklı değil.
bulgur ve ekmek en sevdiği şeyler kuşu yaklaşık 1 buçuk sene önce sokakta buldum önceki sahibi alıştırmış galiba dediğim gibi vermezsem kafayı yiyor bağırıyor sürekli yemi fazla sevmiyor yemiyor ne yapacağımı bilemedim

kafesinde oyuncağı var onu yediriyor akşama kadar aç kalır diye çekiniyorum ben de

bulgur ve ekmek en sevdiği şeyler kuşu yaklaşık 1 buçuk sene önce sokakta buldum önceki sahibi alıştırmış galiba dediğim gibi vermezsem kafayı yiyor bağırıyor sürekli yemi fazla sevmiyor yemiyor ne yapacağımı bilemedim
Kuşunuz yemini yemiyorsa beğenmiyor olabilir hangi yemi kullanıyorsunuz?

Ekmek kuşların ömrünü kısaltır, ur ve tümör oluşumunu destekler, kursak mantarı gibi sorunlara yol açar, sindirimsel sorunlara sebebiyet verir. Bırakın kafayı yesin sağlığından önemli değil, yaşam ömrü kısalacağına psikolojisi bozulsun zamanla düzelir.

Tahıl konusunda dediğim gibi haftada 1 kez yeterlidir ana besin kaynağı yemlikteki tohumlar olmalıdır.

muhabbet kuşlarıyla ilgilenmiyorlar basit hastalıklar dışında kırık çıkık veya incinme tedavileri de uygulamıyorlar
İzmir'de yaşadığım için yeri bilmiyorum ancak yorumlarında kuşumun sağlık problemini çözebilen veteriner yazmışlardı sanırım yalanmış bilmiyorum. Ancak baktıklarını yazıyorlardı.

Geri