Karadeniz Pet

Vitamin yerine sebze vermek uygun olur mu

deryat

Meraklı Üye
Merhaba ben kuşuma vitamin vermek yerine sebze meyve vermek istiyorum vitamin vermesem sorun olur mu? Haftada bir kez vitamin veriyorum ama şimdi onun yerine haftada iki gün brokoli ıspanak maydanoz salatalık elma bazen de farklı meyveler vermeyi düşünüyorum uygun olur mu? Havuç vermek istemiyorum kızgınlık yaptığı için bunun dışında önerebiliceginiz sebzeler var mı? Meyve olarak üzüm mandalina şeftali erik vs veriyorum.

Meyve ve sebzeler vitamin eksikliğinin bir kısmını tamamlasa da tüm vitaminlerden almış olmuyorlar malesef, zaten kuşların beslenmesinde meyve sebze, tahıl, palet, tohum mutlaka olmalı bunun dışında ek takviye ürünleri eksik kalan vitamin değerlerini tamamlamak için kullanılmalı.

Kuşlarınız meyve ve sebze çeşitlerini haftalık olarak düzenli tüketiyor ise haftada 1 ek vitamin takviyesi yapmanız yeterli olacaktır.

Meyve ve sebzeler vitamin eksikliğinin bir kısmını tamamlasa da tüm vitaminlerden almış olmuyorlar malesef, zaten kuşların beslenmesinde meyve sebze, tahıl, palet, tohum mutlaka olmalı bunun dışında ek takviye ürünleri eksik kalan vitamin değerlerini tamamlamak için kullanılmalı.

Kuşlarınız meyve ve sebze çeşitlerini haftalık olarak düzenli tüketiyor ise haftada 1 ek vitamin takviyesi yapmanız yeterli olacaktır.
Anladım teşekkür ederim

Geri