Karadeniz Pet

Yaglanma dediler kuşum böyle oldu

Efe abbas

Yeni Üye
Muhabbet kuşu sorun nedir yağlanma var dediler 1 hafta uçurdum kuşum böyle oldu
Siyah eldiven olan 1 hafta önceki hali
Acaba o çıkıntı gibi olan şey yağlanma değilmi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200530-232955.jpg
    Screenshot_20200530-232955.jpg
    353.1 KB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_20200530-232845.jpg
    Screenshot_20200530-232845.jpg
    324.4 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_20200530-232916.jpg
    Screenshot_20200530-232916.jpg
    241.2 KB · Görüntüleme: 91
.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200530-232928.jpg
    Screenshot_20200530-232928.jpg
    262.1 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20200530-232827.jpg
    Screenshot_20200530-232827.jpg
    324.1 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_20200530-232837.jpg
    Screenshot_20200530-232837.jpg
    286.2 KB · Görüntüleme: 61
1,5 yaşında bilmiyorum tüyleri ama çıkıntı gibi gibi bişey varya

Kuşta sürekli bir kabarıp oturma durumu var mı acaba? Ben de pek bilmiyorum, kuşu uçurduğunuz 1 haftalık süreç içerisinde zayıfladı mı kuş? Ve kemiğin kenarlarını ellediğiniz zaman yağ tabakası ya da et herneyse, var mı?yoksa keskin bir şekilde kemikler hissediliyor mu? İnşallah bir şeyi yoktur :’)

O çıkıntının olması normal ama çok fazlaysa ve çok çıkıksa, jilet göğüs deniyor sanırım, o zaman hastalık belirtisi oluyor

Kuşta sürekli bir kabarıp oturma durumu var mı acaba? Ben de pek bilmiyorum, kuşu uçurduğunuz 1 haftalık süreç içerisinde zayıfladı mı kuş? Ve kemiğin kenarlarını ellediğiniz zaman yağ tabakası ya da et herneyse, var mı?yoksa keskin bir şekilde kemikler hissediliyor mu? İnşallah bir şeyi yoktur :’)

O çıkıntının olması normal ama çok fazlaysa ve çok çıkıksa, jilet göğüs deniyor sanırım, o zaman hastalık belirtisi oluyor
Abi o kdar değil ama hafif ama çıkıntı var yağlanma olmayabilir artık. Neyse o

Kuşu boşuna yormuşsun yağlanma falan yok kuşta. Hatta zayiflama var. O çıkıntı dediğin şeyde hayvanın göğüs kemiği. Kuşu yorma fazla kendi nekadar uçuyorsa uçsun sen uçması için zormala.

Kuşun göğsündeki tüyler seyrelmiş. Islattığın içinmi seyrek görünüyor yoksa dökülmüşmü?

Kuşu boşuna yormuşsun yağlanma falan yok kuşta. Hatta zayiflama var. O çıkıntı dediğin şeyde hayvanın göğüs kemiği. Kuşu yorma fazla kendi nekadar uçuyorsa uçsun sen uçması için zormala.

Kuşun göğsündeki tüyler seyrelmiş. Islattığın içinmi seyrek görünüyor yoksa dökülmüşmü?
Bilmiyorum tüyünü ne yapmam gerekir o çıkıntı nedir

Bilmiyorum tüyünü ne yapmam gerekir o çıkıntı nedir

Kardeşim çıkıntı dediğin şey kuşun göğüs kemiği niye taktın bu kemiğe bu kadar? Bişey yapmana gerek yok. Kuşu yormuşsun zayıflamış. Yorma fazla ve haftada 2 defa sebzeli yumurta maması ver beslensin...

Kardeşim çıkıntı dediğin şey kuşun göğüs kemiği niye taktın bu kemiğe bu kadar? Bişey yapmana gerek yok. Kuşu yormuşsun zayıflamış. Yorma fazla ve haftada 2 defa sebzeli yumurta maması ver beslensin...
Abi o değil yağlanma dediğimiz yer acaba yağ değilmi

Kuşun kuru tünek üzerinde durduğu resimleri ekleyin sarı kısım yağlanmış doğru sivri yer göğüs kafesi kemiği kuru iken o bölgede tüy eksilmesi varmi

Ciddi yağlanma yok aspur gibi yağ oranı yüksek besinleri vermeyin, kuşun kafes dışında geçirdiği süreyi arttırabilirsiniz, kafesi küçük ise daha büyük bir kafes kullanabilirsiniz.
Abim zaten bir hafta önceki foto ile şimdiki foto atcam yağsız yem ve uçurdum kafesde büyük

Geri