Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtası mı? yağlanma mı?

miniko

Yeni Üye
Dişi 2 buçuk yaşındaki tek muhabbet kuşumun son bir aydır poposunda şişlik var ve oradaki tüyler açılmış. Aşırı hareketli, dışkısı çok büyük, kafesteyken yere inip en köşeye poposunu dayıyor. Bugün akşama kadar aşırı enerjikti bir anda halsizleşti tepki vermemeye başladı uyuklamaya başladı. Öyle olunca elime aldım poposunun hemen üstünde sarılık var ve yumuşak bir doku. Aslında bu zamana kadar kızgınlık yumurtası sanmıştım. Ne yapmam lazım yarın veterinere mi götüreyim? Yardım eder misiniz?

WhatsApp Image 2023-06-05 at 23.32.06.jpegWhatsApp Image 2023-06-05 at 23.09.31 (1).jpegWhatsApp Image 2023-06-05 at 23.09.30.jpeg

Sanki yağlanmaya benzemiyor gibi. Kızgınlık yumurtası var muhtemelen. Dışkı görselini atar mısınız?

Sanki yağlanmaya benzemiyor gibi. Kızgınlık yumurtası var muhtemelen. Dışkı görselini atar mısınız?
en son kafesini yeni temizledim dışkısı yok. Ama yaparsa eklerim. Ve çok büyük yapıyor açık yeşilimsi ve beyazıyla. Daha demin de direkt sıvı işedi şeffaf renkli. Yani bazen sıvı yapıyor bazen katı arada da böyle işiyor. Şimdi de kendine geldi yine hareketlendi.

en son kafesini yeni temizledim dışkısı yok. Ama yaparsa eklerim. Ve çok büyük yapıyor açık yeşilimsi ve beyazıyla. Daha demin de direkt sıvı işedi şeffaf renkli. Yani bazen sıvı yapıyor bazen katı arada da böyle işiyor. Şimdi de kendine geldi yine hareketlendi.
Muhtemelen yumurtası var. Poposunu kafes tabanına dayaması, dışkı büyüklüğü vs. yumurta olduğunun belirtileri.

Geri