Karadeniz Pet

Yaralı muhabbet kuşu

Burak_22

Yeni Üye
Bugün babam yaralı Bi muhabbet kuşu bulmuş İşyerinde aradı gittim aldım kedi kapmış galiba göğsünde açık yara var veterineri aradım batikon sür ve furacin diye Bi krem sür dedi sürdüm şuan tellere tutunmuş durumda yere yem serptim yemeye çalıştı ama kıramıyor galiba yemleri iyileşmesi ve yem yemesi için ne yapmam lazım

IMG-20200505-160919 IMG-20200505-160850 IMG-20200505-160904

Acil cevaplarınızı bekliyorum ölmesinden korkuyorum

günde 3-4 kez sür silvezin yoksa Teramisin merhem de olur

Bugün babam yaralı Bi muhabbet kuşu bulmuş İşyerinde aradı gittim aldım kedi kapmış galiba göğsünde açık yara var veterineri aradım batikon sür ve furacin diye Bi krem sür dedi sürdüm şuan tellere tutunmuş durumda yere yem serptim yemeye çalıştı ama kıramıyor galiba yemleri iyileşmesi ve yem yemesi için ne yapmam lazım

IMG-20200505-160919 IMG-20200505-160850 IMG-20200505-160904

Kuşta açık yara var ne sürerseniz sürün enfeksiyon riski çok yüksek.

Veterinere götürüp öncelikle açık yaraya müdahale edilmesi lazım aksi halde enfeksiyondan ölür.

Son durum batikon ile yarayı temizledik ardından furacin isimli kremi (veterinerin önerisi) yaraya uyguladık yara derin Bi yara değil sanırım gördüğüm kadarı ile sadece o bölgedeki tüyler yolunmuş şuan kafeste geziniyor tellere tırmanıyor gayet iyi duruyor ama yemleri kıramıyor gagasıyla sanırım beslemek için Bi öneriniz var mıdır
Bu arada Allah razı olsun verdiğiniz önem ve cevaplar için bu ramazan gününde inşallah rabbimin yardımıyla iyileşir

Son durum batikon ile yarayı temizledik ardından furacin isimli kremi (veterinerin önerisi) yaraya uyguladık yara derin Bi yara değil sanırım gördüğüm kadarı ile sadece o bölgedeki tüyler yolunmuş şuan kafeste geziniyor tellere tırmanıyor gayet iyi duruyor ama yemleri kıramıyor gagasıyla sanırım beslemek için Bi öneriniz var mıdır
Bu arada Allah razı olsun verdiğiniz önem ve cevaplar için bu ramazan gününde inşallah rabbimin yardımıyla iyileşir

Fotoğrafta derinin kalkmış olduğunu gördüm yüzeysel yaralanma ise batikon ve furacin'e devam ediniz.

Yem yemiyor ise; Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltin muhallebi kıvamına gelince şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirebilirsiniz.

Kıyamam ya ben de deriyi kalkmış sandım içim parçalandı,küçücük bir de :( iyi ki babanız bulmuş.Ne büyük travma yaşamış hayvan.Çabucak toparlar umarım.

Fotoğrafta derinin kalkmış olduğunu gördüm yüzeysel yaralanma ise batikon ve furacin'e devam ediniz.

Yem yemiyor ise; Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltin muhallebi kıvamına gelince şırınga yada çay kaşığı yardımı ile yedirebilirsiniz.
Sağolasın hocam hemen yumurta kaynatmaya başladım bide hocam yavru ve dişi galiba anladığım kadarıyla cere deliği çevresi beyaz

Sizin bakabileceginizden şüphem yok ama istanbul avrupadaysaniz BANA ücretiyle verirmisiniz

Amin inşallah yarın maaşımı alır almaz vitaminde alacağım faydalı olacak şeyler varsa tavsiyeye hayır demem
Kafesinde, kalamar kemiği, kuş kumu mineral blok mutlaka olsun. Probiyotik te elinizde bulunsun. Yarın bu dediklerimi alabilirseniz iyi olur.

Geri