Karadeniz Pet

Yardım edin lütfen kuşuma ne oldu

ebraresx

Paylaşımcı Üye
Merhaba herkese
Bu kaçıncı tatil hakındaki konum bilmiyorum pişman oldum geldiğime gerçekten. 4 gündür tatilde başka bir evdeyiz geldiğimizden beri kuşum akşam saatleri garip garip hallere giriyor kafesi yatağımın yanında duruyor. 7 aydır bir kez bile elime gelmeyen bize alışmayan kuşum akşam olunca kafesinden çıkıp elime atlıyor telefonum çıkıyor yatağın yanındaki duvara bakıp duruyor sanki bi şey görüyomuş gibi aşağı yukarı bakma hareketleri var korkuyorum gerçekten ilk iki gün sabahları ciyak ciyak bağırıyodu o bitti şükür ama bu bitmiyo gelelim asıl konuya. Yine akşam saatleri üstüme geldiği vakitler günde 1 2 kez sanki gaz çıkarır gibi bi ses çıkartıyo bu sırada kanatları 1 sn liğin kalkıyo tabi kuşlar gaz çıkarmaz diye okudum ama bu ne sesi anlayamadım sesi tarif edicek olursam pırt sesine benziyor. Ve geceleri uyumadığını da düşünüyorum dün gece yorgan sesinden korkup kafesinden öıktı başka odaya uçtu perdeden aldım video çekemiyorum denk getiremedim bir türlü bazen kafese giriyo akşamları ama yine çıkıp üstüme geliyo cin mi görüyo acaba diye bile düşündüm 😂 yardımcı olun lütfen ne yapıcam ben bunla.

Bu anlattığınız şeylerde önemli bir şey var mı çok anlamadım açıkçası ama geceleyin kafesin kapağı açık durmamalı.

Bu anlattığınız şeylerde önemli bir şey var mı çok anlamadım açıkçası ama geceleyin kafesin kapağı açık durmamalı.
Kuşum hiç uçmuyo kafesin kapağı da her zaman açıktır korksa bile çıkmaz akşamları kapattığımız zaman küsüyo . Anlattıklarım bana normal gelmedi açıkçası yarın dönüyorum umarım düzelir evde

kuş muhtemelen yeni ortama alışamadığı için garip hareketler sergiliyor.sizi de sahibi olarak bildiği için ne olursa olsun elinize gelmiş. Bu arada normalde de kafesin açık olmasını tavsiye etmiyorum ama tatilde özellikle kapatın ne olacağını bilemezsiniz. bir yere sıkışırsa vs geri dönüşü olmaz.

Diger arkadaslara katiliyorum , farkli bir ortama girdiklerinde minimum 10 15 gun alisma surelerinde de cikarilmiyor kuslar. Gunduzleri onunla mutlaks konusun ilgilenin , kafesin icinde yem yedirin vs. Ama 10 gunden once tatilde bulundugunuz yerde kafesini kapali tutun , yalniz oldugu icin yada korktugu icin duvara bakiyordur. Eger diskilari normalse endiselenmeyin.

Merhabalar bu sabah eve geri döndük kuşumla düzelir dedim ama aynı hareketleri bu akşam da yaptı bir de bi şey farkettim geceleri uyumuyor. Tatildeyken uyumuyordu anlıyorum ama şuanda da uyumuyor mesela öylece bekliyo. 8 aydır bulunduğu evi 4günde nasıl unutabilir anlamadım

Merhabalar bu sabah eve geri döndük kuşumla düzelir dedim ama aynı hareketleri bu akşam da yaptı bir de bi şey farkettim geceleri uyumuyor. Tatildeyken uyumuyordu anlıyorum ama şuanda da uyumuyor mesela öylece bekliyo. 8 aydır bulunduğu evi 4günde nasıl unutabilir anlamadım
unutmamıştır sadece zaman tanıyın

Geri