Karadeniz Pet

kuşumun kanadı incindi lütfen yardım edin

elifg4l

Yeni Üye
merhaba, kuşum geçen hafta kanadını incitti cogu kişi zamanla geçeceğini kırık olmadığını söyledi. bi kanadı daha yukarıda duruyor elimle kontrol ettiğimde hafif bi çıkıntı var şişlik mi kırık mı bilmiyorum geçmediği için endişelendim. henüz yavru sayılır, hala uçabiliyor. ilk günler daha az yukarıdaydı zamanla daha yukarı çıktı. fotoğraflar bugüne ait. lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230524-124654_Video Player.jpg
    Screenshot_20230524-124654_Video Player.jpg
    371.3 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20230524-124644_Video Player.jpg
    Screenshot_20230524-124644_Video Player.jpg
    386.5 KB · Görüntüleme: 9
Bugün aynısı benimde başıma geldi kuşum bir kanadını diğerine göre sürekli yukarda tutuyor ama hareket ettirebiliyor kırık gibi durmuyor baya araştırdım da kırık bu şekilde olmuyormuş eğer hareket ettirebiliyorsa büyük ihtimalle incinmedir ama yinede bi veterinere baktırakta fayda var

Bu tarz durumlarda profesyonel destek alınmalı. Veteriner röntgen çekmeli ve kırık, çatlak gibi durumları tespit etmeli ki kırık varsa doğru yerden sarılsın. Aksi taktirde yanlış kaynayıp kalıcı engel, hasar oluşabilir.
Röntgen için kuşlardan anlaması gerekmez çoğu veteriner çekebilir. Buradan yapılacak pek bir şey yoktur yani. Geçmiş olsun

Geri