Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu yem kıramıyor, nasil beslemeliyim?

petibör16

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar.
2 gün once bir petshoptan muhabbet kuşu aldım. Almadan önce kuşun çok küçük olduğunu farkettim ama orada ki yetkili kisi(!) kuşun yeme düştüğünü, sadece kafesin dibine daldari ve su koyarak beslenmesi gerektiğini ve böyle yaparsanız hiç bir sıkıntı cekmeyecegimizi söyledi. Ehh tabi doğal olarak adam biliyordur sıkıntı olmaz diye aldık ama almaz olaydık

Kuşu bir gün boyunca kafesinden inceledim ama tek bir yem bile yemediğini farkettim. Telaslanip ne yapabileceğimi bulmak için İnternete baktım, yumurta mamasi fikri aklıma yatti ve yaptım. Kuzumu 2 gündür mama ile besliyorum( ağzını zorla açıp azar azar yedirmeye çalışıyorum tabi ki çocuğunu yemiyor ağzından çıkarıyor) . Kafesten çıkarttığım zamanlar da yere daldari, normal yem koydum. Yem yemek için uğraşıyor ama kıramıyor, ağzını da mama yemek için açmıyor. Bisey olmasindan çok korkuyorum. İşi bile kişilerle konuştuğumda birkaci kuşu besleyemessin geri götür derken birkaçı sıkıntı olmaz mama yedir diyor. Sokağa çıkma yasağı olduğu için petshop geri goturemiyorumLütfen yardımcı olurmusunuz? Ne yapmalıyım

Hocam yem kırmayı öğrenene kadar mama ile devam edersiniz sanırım da siz kuşu alırken hiç mi incelemediniz. Adamın sözüne kanıp iş yapmayın sırf elden çıkarmak için yalan söylemiştir size merak etmeyin iyi bilen birisi yazar foruma girince

(link koymak yasak mı bilemiyorum) ama benim kuzeniminde böyle bir kuşu vardı bu video sayesinde zor da olsa öğretti

Dosya büyük hatası alıyorum sürekli, boyutu 1.3mb a indirdim ama halen aynı sorun

Belki yem kıramiyordur.Belkide korkuyordur yem kıramadiğindan eminsen enjektör yardımıyla mama vermelisiniz.

Ahmet bey yardımcı olmaya çalıştığınız için öncelikle çok teşekkür ederim, yalnız bahsettiğim gibi kusum enjektörü ağzına sokmamak için direniyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200523_131318_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200523_131318_com.android.gallery3d.jpg
    316.1 KB · Görüntüleme: 51
Evet küçük çaplı olarak titremeleri var, umarim büyük bir sıkıntı degildir

Bu akşam yemi kirsbildigini ama ağzında bir kac çevirip dışarı çıkardığını gördüm umarım normaldir. Bu arada hepinize teşekkür ederim

Malesef sokağa çıkma kısıtlaması var, cici bebeyi ufalasam yer mi ? Yada baska alternatif varmı ?

Geri