Karadeniz Pet

yem ve mama hakkında sorum olacıktı

soner231

Meraklı Üye
Deli Nature yem ve mama kalitesi nasıl acaba
Deli Nature mama yerine cede mama dahamı iyi

yorumlarınızı bekliyorum

Selamlar,
Deli Nature hiç kullanmadım. Tropifit tercihim.

İki mamayı da kullandım. İstediğiniz birini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

En iyi yem benim gördüğüm kadarıyla Versele Laga daha sonrasında Vitakraft yemleridir..
Uzun bir zamandır Versele Laga Türkiye'de yoktu ama bu günden itibaren gelmiştir. Haberiniz olsun....

En iyi yem Versela Laga(Belçika) ve Tropifit(Polonya) kullandığım ve memnun kaldığım iki yem oldu.Ben ürünün içeriklerine bakarak ve paketi aldığımda ilk açtığımda kokusuna bakarım Vitacraft açtığımda kimyasal bal ile karışık bir kokusu var.Zaten Nature plan ile Vitacraft Türkiyede aynı fabrikadan çıkıyor hemen hemen aynı kalite diyebilirim.Gold wings yine içerik olarak iyi fakat keşke şu vitamin diye koydukları boyalı parçalar olmasaydı bazıları öyle büyük geldiki ve çok sert bunu kuş nasıl yiyecek diye düşündürmedi değil.Hiçbir zaman da kuşlarım o boyalı parçaları yemedi ve beni yemin içinden seçtirmek zorunda bırakmadı.Quik kullanan arkdaşlarım da var ben hiç kullanmadım ama bilinmedik marka ve açık yemlerden daha iyi olduğu kesin.Hazır mama pek kullanmadığım için sadece gördüğüm kadarıyla Deli Nature -Cede-Vitta Molen markalı ürünler ağır basıyor.Ama en çok merak ettiğim dikkatimi çeken bir mama daha var. http://www.hepsiburada.com/raff-blu-no-color-eggfood-kus-mamasi-3-kg-p-HBV000002N0JL?magaza=Megapet

Aynı fabrikadan çıkıyor diye aynı kalitede demek yanlış olur. Mercedesin A serisi de aynı fabrikadan çıkıyor SLS de. Arada dağlar kadar fark var. Önemli olan tohumların çeşidi, tazeliği ve kullanılan teknoloji. Tohum çeşit ve oranları bütün yemlerde üç aşağı beş yukarı aynı. Burada ön plana çıkan tazelik ve paketleme. Eski ithal Vitakraft ile yerli üretim arasında mutlaka önemli fark var ancak marka kalitesini koruyor. Ayrıca kimyasal bal kullanılma ihtimali yok, çünkü öyle olsaydı, açıldıktan kısa süre sonra bozulması gerekir. Yemin içindeki, az miktarda, nemden tamamen arındırılmış baldır.

Aynı fabrikadan çıkıyor diye aynı kalitede demek yanlış olur. Mercedesin A serisi de aynı fabrikadan çıkıyor SLS de. Arada dağlar kadar fark var. Önemli olan tohumların çeşidi, tazeliği ve kullanılan teknoloji. Tohum çeşit ve oranları bütün yemlerde üç aşağı beş yukarı aynı. Burada ön plana çıkan tazelik ve paketleme. Eski ithal Vitakraft ile yerli üretim arasında mutlaka önemli fark var ancak marka kalitesini koruyor. Ayrıca kimyasal bal kullanılma ihtimali yok, çünkü öyle olsaydı, açıldıktan kısa süre sonra bozulması gerekir. Yemin içindeki, az miktarda, nemden tamamen arındırılmış baldır.
Ben ürüne kötü demedim zaten nature plan ile aynı fabrikadan çıkıyor ve ikiside benim gözlemim hemen hemen aynı kalite!Benim için biri Bosch markaysa diğeri Profilo(üretim teknolojileri aynı) ..Vitacraftın son aldığım serisin de sıkıntı olabilir ama bariz bir yapay koku aldım ve tohumların renkleri biraz cansız gibiydi.Sadece deneyimlediğim yemler hakkında bildiklerimi söyledim yanlış anlaşılmasın!
İlk kullandığım yemdir ama Tropfit keşfetmemiş olsaydım ya nature plan yada vitacarft ile devam edecektim

Son düzenleme:
Ben ürüne kötü demedim zaten nature plan ile aynı fabrikadan çıkıyor ve ikiside benim gözlemim hemen hemen aynı kalite!Benim için biri Bosch markaysa diğeri Profilo(üretim teknolojileri aynı) ..Vitacraftın son aldığım serisin de sıkıntı olabilir ama bariz bir yapay koku aldım ve tohumların renkleri biraz cansız gibiydi.Sadece deneyimlediğim yemler hakkında bildiklerimi söyledim yanlış anlaşılmasın!
İlk kullandığım yemdir ama Tropfit keşfetmemiş olsaydım ya nature plan yada vitacarft ile devam edecektim

https://www.juenpetmarket.com/tropical-tropifit-muhabbet-kusu-yemi-700-gr-u-12364
kusura bakmazsan genel düşüncen nasıl ? gerçi polonyalıların her şeyin en kalitelisini ürettikleri kanısındayım . Sürekli bulabiliyor musunuz piyasada ?

bence tropifit iyi bir marka. tavsiye ederim.

bence tropifit iyi bir marka. tavsiye ederim.
Üstad sizin de tavsiyeniz üzerine tropifit yem aldım ama benim mubiş 1 gün geçmesine rağmen kurcalayıp yemedi . Biraz daha ısrar etmeli miyim ? Yoksa istemesem de Vitakrafta mı döneyim ?

Kuşların ani yem değişimi biraz sancılı olmaktadır. Eski yemi ile karıştırarak verebilirsiniz fakat her gün eski yem karışım miktarını düşürün.

Ben her zaman hazır mama taraftarı olmuşumdur. Ama ev maması berilmez diye bir kaide yok tabiki. Size hangisi uygunsa onu kullanın.

Geri