Karadeniz Pet

Yeni arkadaşa alışma

mavişlimoş81

Yeni Üye
Merhaba, 2 aylık erkek muhabbet kuşum var. Elime alıştırdım. Yalnız kalmasın diye arkadaş almak istedim. 40-45 günlük bir dişi aldım. Elime alışana kadar bekleyecektim ama bugün birbirlerini sevecekler mi diye merak ettim. Erkeği disinin kafesine koydum. İlk karsilasmada birkaç kere yem kusma hareketi yaptılar. Sonra erkek ondan kaçmak ister gibiydi. Kendi kafesine aldım. Bu sefer de disiyi yanına koydum. Erkek olan disiyi sanki istemedi yuvada. Yem yerken gelirse kızıyor. Kavga etmiyor ama kızma sesi çıkarıyor. Alışma ihtimalleri var mi ? Yoksa yeni almışken değiştireyim mi. ?

Yavru kuslar daha kolay es tutar deniyor. Birbirlerini gorecekleri bir sekilde bir kac gun ayri kafeste tutun sonra disiyi erkegin kafesine atin. Biraz zaman taniyin.

Disi kusu nezaman aldiniz? 1hafta kuslarin ayri kalmasi lazim disardan geldiyse hastalik varsa evdeki kusa bulasmasin.
Daha bugün aldım. Aslında annemin evine bırakmıştım yan daireye. Elime alışınca gecirecektim yanına. Sadece merakıma yenik düştüm. Ne tepki verecek diye merak ettim. Direkt kavga ederlerse değiştiririm diye düşündüm. Hastalık konusunda haklısınız. Hata ettim.

1 hafta ayri tutun kuslari. Kafese yuvalik takmayin kuslar daha cok kucukler 8 9 aylarindan sonra takin. Disiyi erkegin kafesine koyun ama 2 yemlik takin yem ustunde kavga etmesinler.

1 hafta ayri tutun kuslari. Kafese yuvalik takmayin kuslar daha cok kucukler 8 9 aylarindan sonra takin. Disiyi erkegin kafesine koyun ama 2 yemlik takin yem ustunde kavga etmesinler.
Tamam , tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. En azından kafamdaki soru işaretleri biraz netleşti. Zaten benim önceliğim şu an elime ve insan varlığına alismalari. Yabani bir şekilde üretmek istemiyorum. Iyi anlassinlar da uremeseler de olur. Sagolun.

Tamam , tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. En azından kafamdaki soru işaretleri biraz netleşti. Zaten benim önceliğim şu an elime ve insan varlığına alismalari. Yabani bir şekilde üretmek istemiyorum. Iyi anlassinlar da uremeseler de olur. Sagolun.
Bendede disi yavru var egitiyorum simdi. Ele insana alisin 1 ay sonra yanina erkek yavru gelicek onuda egiticem.

Bendede disi yavru var egitiyorum simdi. Ele insana alisin 1 ay sonra yanina erkek yavru gelicek onuda egiticem.
Tüyü kadar ömrü olsun.. simdi erkek kuş ele geliyor ama hala biraz ürkek. Kendi kendine gelmiyor yanımıza. İlla ki gidip alacağız. 3 haftada ancak bu kadar oldu. İkisi bir araya gelince onu yapmaktan da vazgeçer mi acaba ?

Tüyü kadar ömrü olsun.. simdi erkek kuş ele geliyor ama hala biraz ürkek. Kendi kendine gelmiyor yanımıza. İlla ki gidip alacağız. 3 haftada ancak bu kadar oldu. İkisi bir araya gelince onu yapmaktan da vazgeçer mi acaba ?
Zamanla gelir yaniniza. Ama kizginlik doneminde size ilgileri azalir biraz.

Geri