Karadeniz Pet

Yeni erkek kuş aldım ne yapmalıyım?

Hilalongun

Yeni Üye
Merhabalar, dün akşam dişi kuşum Limona bir erkek aldım fakat Limon erkeği dövüyor. Tünekte yanyana duruyorlar fakat sürekli gagasıyla vuruyor ve erkek dişi kuşumdan kaçıyor. Dişi kuş kafesten çıkıp uçtuktan sonra erkek de peşinden uçuyor. Dünden beri erkeğin yem yediğini göremedim iki kere elimle yedirdim. Birinde yumurta maması birinde normal yem yedirdim. Arkadaşlarımdan birkaçı ayır erkeği öldür dediler ama kuşçu da birkaç güne alışır dedi :( Ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• IMG-20201219-WA0024.jpg
    IMG-20201219-WA0024.jpg
    96.9 KB · Görüntüleme: 5
Kanatacak yada tüy yolacak kadar ciddi bir kavga yoksa zamanla alışırlar, kafeste plastik tünek kullanımı sağlıklı değil ayak sorunlarına yol açacaktır tünekleri tahta tünekle değiştirmenizi öneririm.
Zaten kafeste tahta tünek vardı fazladan 2 tane plastik takmıştım, önerinizle birlikte çıkardım plastikleri teşekkürler.

Konu altına yazmış olacağım ama erkek muhabbet kuşuna arkadaş olarak yine erkek bir muhabbet kuşu alınabilir mi ? Bu sakıncalı bir durum yaratır mı ?

Hımmm o da doğru ama dişi alsan bu defada çifleşmelerini engellyemezsin ki..Tamam doğal hakları yavrularının olması,eşlerinin olması ama iki kuşla kalmazki bende yavru bakabilceğimi hiç sanmıyorum.O zaman en güzeli tek kalması gibi gibi ..Bu konuda fikrim net değil sadece arkadaş olmakla kalsalar keşke :)

Geri