Karadeniz Pet

yeni muhabbet kuşu eğitimi

TitanV

Yeni Üye
3 gün önce yeni mubiş aldım 50 günlük evde 3 yaşında bi kardeşim var biraz korkutmuş onu dün gece 2 kere parmağıma çıkmasını sağladım bu sabah bnden çok kaçtı birde arasıra ötüyor dün gece çıldırdı birde çok meraklı kkafayı yan dönüp beni seyredip duruyor sabah 7.30 dan 3.30 a kadar okuldayım onu nasıl ele alıştıırıp bana güvenmesini sağlarım yanına oturunca kaçmıyor laf dinliyo ama parmağımı sounca kaçıyor bi sorum daha olucak kuşum kurmuş kakasını ağzıyla kırıp un ufak edip tükürüyor sebebi nedir acaba

3 gün önce yeni mubiş aldım 50 günlük evde 3 yaşında bi kardeşim var biraz korkutmuş onu dün gece 2 kere parmağıma çıkmasını sağladım bu sabah bnden çok kaçtı birde arasıra ötüyor dün gece çıldırdı birde çok meraklı kkafayı yan dönüp beni seyredip duruyor sabah 7.30 dan 3.30 a kadar okuldayım onu nasıl ele alıştıırıp bana güvenmesini sağlarım yanına oturunca kaçmıyor laf dinliyo ama parmağımı sounca kaçıyor bi sorum daha olucak kuşum kurmuş kakasını ağzıyla kırıp un ufak edip tükürüyor sebebi nedir acaba

Çoğunun cevabını bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim kaçmasının nedeni kafese elinizi sokmanız yani onun kişisel alanına müdahale eğer dışarı çıkarıp ele alırsanız o kadar kaçmayacaktır hele bilmediği bir odada çıkartırdanız zorunlu elinizde kalır ve alışır

Yanına oturup konuşurken elinizi kafesin yakınına koyun hareket ettirmeyin bir kaç gün yapın sonra da işaret parmağınızı tünek şeklinde yapıp kafesin içine uzatın sakince bir iki gün de bunu yapın sonra parmağınıza çıkması için ayaklarına yakın yere getirin parmağınızı çıkmazsa hafifçe ayaklarının oraya karnına doğru dokunun parmağınıza çıksın. Dışkı kemirme konusuna gelince canı sıkıldığı için de yapıyor olabilir mineral eksikliği olduğu için de mineral blok alıp kafese asın faydası olur

başka yardımcı olacak yo mu
Bu bilgiler gayet açıklayıcı ve işine yarayıcı şeyler. Denedin de olmadıysa söyle kardeş vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışıyoruz başka yok mu diyorsun yazdıklarımı beğenmediysen de söyle bende seni direk YouTube'a yönlendireyim beğenmiyorsan otur izle neler yapacağını.

Yanına oturup konuşurken elinizi kafesin yakınına koyun hareket ettirmeyin bir kaç gün yapın sonra da işaret parmağınızı tünek şeklinde yapıp kafesin içine uzatın sakince bir iki gün de bunu yapın sonra parmağınıza çıkması için ayaklarına yakın yere getirin parmağınızı çıkmazsa hafifçe ayaklarının oraya karnına doğru dokunun parmağınıza çıksın. Dışkı kemirme konusuna gelince canı sıkıldığı için de yapıyor olabilir mineral eksikliği olduğu için de mineral blok alıp kafese asın faydası olur

başka yardımcı olacak yo mu

Bu yorum oldukça güzel anlatılmış daha ne yardımı bekliyorsunuz anlamadım? Sabırsız olduğunuzu biliyorum fakat herşey ürkütmeden ilgi de bitiyor sabır, azim ve karşılığında alınan sonuç çok daha iyi bu yorum da yazılanları uygulamanızı tavsiye ediyorum 1 2 gün deneyip de pes etmeyin o da can taşıyor size hemen güvenemez içgüdüsel olarak hareket ediyorlar. Yukarıda yazılanların süresi biraz az olabilir bu tamamen kuşa da bağlı belki 1 2 gün değil de 1 hafta sonra da parmağınıza gelebilir tecrübelerimizden biliyoruz bunun nedeni kuşun yapısına göre kimisi erken kimisi geç alışıyor ben 4 yaşındaki erkek muhabbet kuşuma parmağıma çıkmasını öğrettim petshopdan almıştım bunda zor birşey yok yeter ki güven sağlayın sevdiğinizi hissetsin herhangi bir olumsuz hatasında da kızmayın ya da herhangi bir kötü davranışda bulunmayın bulunursanız kuş sizden soğur ve her gördüğünde kaçar.

benim yavru kuş bunun 10 katı daha çok hareket ediyor. beni görünce çıldırıyor hemen hemen aynı hareketleri yapıyor. muhtemelen dışarı çıkıp kanat çırpmak istiyor yavrularda bu istek daha belirgindir yetişkinlere göre bırakın çıksın biraz dolaşsın. şu linkte seninkinden daha deli benim yavru var seninki de çılgın mı:

benimki bi de sürekli ters duruyor 1 haftadır oyun oynamak istiyor küçük çocuklar gibi salıncak falan koy kafese enerjisini atsın

benimki bi de sürekli ters duruyor 1 haftadır oyun oynamak istiyor küçük çocuklar gibi salıncak falan koy kafese enerjisini atsın

dışarı çıkardım kaçtı perdedeydi yanına yavaşça yaklaştım parmağımı tünek gibi koydum çıktı üzerine 5dk durdu yanağını ve başını okşadım ilerleme var mı

dışarı çıkardım kaçtı perdedeydi yanına yavaşça yaklaştım parmağımı tünek gibi koydum çıktı üzerine 5dk durdu yanağını ve başını okşadım ilerleme var mı
3 gün önce aldığınız kuş perdede parmağınıza gelmiş kendini sevdirmiş ilk etapta daha ne yapmasını istiyorsunuz acaba böyle böyle alışacak işte

valla sabredersen benimki gibi seninle tuvalete bile peşinden gelir anahtar kavram sabır gerisi hikayedir. zamanla konuşur bile tek olursa benim bi kuşum hiç eğitim vermeden konuştu

Son düzenleme:
Geri