Karadeniz Pet

Yeni oğlum bize alışamıyor yardım edin :(

Yukisama

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 6 gün önce rainbow türü bir erkek bebeği sahiplendim. 1 2 gün sonra yemeğini VS yemeye başladı arada ötüp duruyor sürekli onunla ilgileniyorum çok nazik şekilde yaklaşıyorum ama sanırım hala güvenini kazanamadım. Ben tecrübesizim ama okuyup araştırdığım şeylere göre ona ilgi gösteriyorum. Elime almak istiyorum kaçıyor yanaklarını sevebiliyorum sadece o da her zaman değil 6 güne alışıyor diyorlar normalde ama benim oğluşum alışamadı ne yapmam lazım

kaç aylık muhabbet kuşunuz eğer bilmiyorsanız resmini atarmısınız

Arkadaşlar merhaba 6 gün önce rainbow türü bir erkek bebeği sahiplendim. 1 2 gün sonra yemeğini VS yemeye başladı arada ötüp duruyor sürekli onunla ilgileniyorum çok nazik şekilde yaklaşıyorum ama sanırım hala güvenini kazanamadım. Ben tecrübesizim ama okuyup araştırdığım şeylere göre ona ilgi gösteriyorum. Elime almak istiyorum kaçıyor yanaklarını sevebiliyorum sadece o da her zaman değil 6 güne alışıyor diyorlar normalde ama benim oğluşum alışamadı ne yapmam lazım
6 gün şart değil,kuş yavru ise zamanla mutlaka alışır..acele etmeyin.

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

daha yakından kafesten çekip atar mısınız

Kuş rainbow değil ve size söylenen yaş aralığından biraz daha büyük gibi.

Kafesin içerisinde ürkütmeden parmağınızla 10-15 dakika merdiven yapın. Dışarı çıktığında elinizle elma, marul, muz...yedirin.
Zamanla alışır.

kaç aylık muhabbet kuşunuz eğer bilmiyorsanız resmini atarmısınız

6 gün şart değil,kuş yavru ise zamanla

Kuş rainbow değil ve size söylenen yaş aralığından biraz daha büyük gibi.

Kafesin içerisinde ürkütmeden parmağınızla 10-15 dakika merdiven yapın. Dışarı çıktığında elinizle elma, marul, muz...yedirin.
Zamanla alışır.
Parmağıma çok zor alıyorum kafesin içinde pek yapamıyorum dışarı çıkınca da zorluyorum 2 3 kere ancak yapabiliyor ama sonra yuvasına dönmek istiyor elimden bir şey asla yemiyor

Ben rainbowa benzetemedim sanırım kuşçu yalan söylemiş olabilir

Parmağıma çok zor alıyorum kafesin içinde pek yapamıyorum dışarı çıkınca da zorluyorum 2 3 kere ancak yapabiliyor ama sonra yuvasına dönmek istiyor elimden bir şey asla yemiyor
avucuna birden fazla yem dök ve kafese sok yemek için gelmesi lazım ancak sen ona yakınlaştır bekle kuş kendisi geri döner eline doğru kaçsada dal darıda yedirebilirsiniz

6 gün çok kısa bir süre.Zamanla size alışacaktır.Fakat kuşun arkasından parmağınıza gelmesi için koşturmayın ve sıkıştırmayın.Bu şekilde davranmanız kuşun sadece sizden daha fazla korkmasını sağlayacaktır.

avucuna birden fazla yem dök ve kafese sok yemek için gelmesi lazım ancak sen ona yakınlaştır bekle kuş kendisi geri döner eline doğru kaçsada dal darıda yedirebilirsiniz
Yapıyorum öyle
6 gün çok kısa bir süre.Zamanla size alışacaktır.Fakat kuşun arkasından parmağınıza gelmesi için koşturmayın ve sıkıştırmayın.Bu şekilde davranmanız kuşun sadece sizden daha fazla korkmasını sağlayacaktır.
Tamamdır çok teşekkür ederim

6 gün sürmez aslında haklı benim muhabbet kuşum küçük bile değil 3 yaşında ama her bir kaç saatte herşeyi öğrenebiliyor öğretirsem
Valla şaşırdım. Kuşumun kanadı da bantlı. Bantlamışlar sonradan fark ettim şimdi onu çıkarmam lazım fakat oğlumu elime alamıyorum yakaladık çıkarmak için doğal olarak elimizi ısırdı pıstı iyice. Elim kolum bağlı kaldı gerçekten

Valla şaşırdım. Kuşumun kanadı da bantlı. Bantlamışlar sonradan fark ettim şimdi onu çıkarmam lazım fakat oğlumu elime alamıyorum yakaladık çıkarmak için doğal olarak elimizi ısırdı pıstı iyice. Elim kolum bağlı kaldı gerçekten
Çıkarabildinizmi

Kuşların farklı karakterleri olabilir önce bunu kabullenmek gerek bir bakmışız birinin kuşu çok sıcak kanlı insana sokuluyor bir bakmışız birininki seneler geçse bile gelmiyor... kuşuda bir insan yerine koyarak yaklaş mesela yabancı biriyle aynı odadasın hemen ona sokulup öpüp koklarmıydın? Önce tanırdın güvenirdin zarar verip vermeyeceğine bakardın. Kuşlarda ayrı ilk olarak onunla hep konuş ilgilen zamanla zamanla müsik aç yanında ona şarkı söyle uyuklama moduna ğirdiğinde yavaş yavaş eline hoplatmaya alıştır gün batmak üzereyken uysallaşıyorlar benim ele gelmeyen kuşum avucuma yatıyor öyle söylim bide kuşlar gözünün altından ve başından okşanmasını severmiş oralarına hafif hafif dokun öp bunu zamanla yaparak çözersin eline alışır

Kuşunuz söylenenden biraz büyük Rainbow a benzese de değil. Irkın rengin de bir önemi de yok zaten kuşu siz sevdiyseniz içiniz ısındıysa en güzel kuş odur aranızda bir bağ oluştu ise ne güzel. Kuşu bu süreçte kesinlikle avuçlamayın o sekilde tutulmaktan hiç hoşlanmazlar. Kuş bir yere düşmedikce avuçlamayın lütfen.
Kafesten cıkardığınız da kuş mutlu olacaktır ama sizden uzaklaşması da kolay olacaktır. Uzaklaşmak derken kaçmak için fırsat bulacaktır. Bence bu dönem de siz günde 1 kere çıkarın alışınca hep çıkarırsınız.
Kafesin içinde yanaklarını, göğsünü sevin kanatlarına dokunulduğunda rahatsız olurlar.
Kafesin içinde elinize gelmesi için yavaş hareketler de bulunun.
Bir miktar yem koyun ve avucunuzda yedirin günde 2 3 kere avucunuzda yem verin. Güven pamuk ipliğine bağlıdır yapacağınız tek hata sil baştan demektir bu süreçte küçük bir çocuğa yaklaşır gibi yaklaşmanız şart. Muhabbet Kuşları insanların duygusunu hemen hissediyor bu sebeble bağırmaktan kaçının alçak ses tonu ile konuşun. Bir bebek nasıl sevilirse o şekilde kuşunuzu sevin. 😊
Marul yedirin elinizde marulu çok severler ama aşırı yedirmeyin hemen ishal olur. Güvenilir bir yerden kaliteli dal darı alıp elinizde yedirebilirsiniz. Ben kuş bana alışsın diye Suluğunu bile yanına götürüp öyle içiriyordum. 😊 Kafesi temizlerken dahi kuşu korkutacak hareketlerde bulunmaktan kaçının. Size iyice alışmadan kafese oyuncak koymayın. Kafesin yerini sık sık değiştirmekten kaçının. Kuşunuzun uyku düzeni de enerjik olması açısından önemlidir bu yüzden gece geç saatlere kadar TV çalışan bir odada uyumaları cok zordur. Saat 9 dan sonra kuşu kafesine koyup elinizi kafese götürmeyin uyku moduna geçsin. Uyku moduna geçtiğinde tek ayağını içine çekebilir, kafasını arkaya gömebilir bunlar uykusu geldiği anlamına gelir.

Geri