Karadeniz Pet

Yumurtlaması Engellenebilir mi?

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar arkadaşlar dişi kuşum her kuluçkadan sonra kısa bir süre içinde tekrar kızgınlaşıyor ve yuva yapmak istiyor, kuşum bu durumda olduğundan dolayı 2021 in sonlarındaki kuluçka sürecinden hemen sonra bir kere daha yavru yaptı. Daha elimdeki yavruları sahiplendirememişken tekrar yumurtlasın istemiyorum, ölme riski olduğunu biliyorum. Erkek kuş (baba olan) yanında durmuyor farklı kafeste fakat erkek yavrumuz yanında ve onun kafasını vs kaşıyor bundan dolayı kızgınlaştı. Yanından ayırınca da çağırıyor onu. Bu dişi kuşumun sürekli kuluçkaya girmesini nasıl önleyebilirim? Ölmesinden korkuyorum.

Yumurtasını kırın yumurtlayınca bir daha yumurtlamaz deniyor ama güvenemedim açıkçası.

Yumurtasını kırın yumurtlayınca bir daha yumurtlamaz deniyor ama güvenemedim açıkçası.
Bence böyle bi şey yapmayın. travma olabilir. Erkek kuşla dişi kuşu ayrı kafeslere koyabilirsiniz dişinin kızgınlığını geçirecek besinler verebilirsiniz ve kızıştırıcı olanları da vermeyin

Bence böyle bi şey yapmayın. travma olabilir. Erkek kuşla dişi kuşu ayrı kafeslere koyabilirsiniz dişinin kızgınlığını geçirecek besinler verebilirsiniz ve kızıştırıcı olanları da vermeyin
dişinin kızgınlığı geçmiyor, dışarı erkek kuşla aynı anda çıkınca çiftleşmek istiyor dişi. Erkek yanında olmadan kızgınlık yumurtası yapar mı? Yanında baba olan erkek kuşum yok fakat erkek yavrum var, ona karşı da eşmiş gibi hareketler sergiliyor

Kızgınlık yumurtası yapa bilir erkek kuş olmadan da yuvalığı alın kuşa duş aldırın kızgınlığını azaltır eğer erkek yanında olunca çiftleşip yumurta yaparsa kafesten alın yumurtayı