Karadeniz Pet

Acil Dişi Muhabbetle Dişi Kuş Çiftleşmesi!

muhabbet_kuşu755

Meraklı Üye
arkadaşımın 2 muhabbet kuşu var 2 side dişi 1 kuş yeşil 1 kuş mavi mavinin ceresinin etrafı beyaz geri kalan cere açık mavi yeşil ise çiftleşme fönemine girmiş ceresi koyu kahverengi ve iki kuşu çiftleşirken görmüş mavi yeşilin üstüne çıktığını görmüş ve sonrada dişi yuvaya 1 tane yumurtlamış kızgınlık yumurtası olabilir dedim ama ikisini çiftleşirken gördüm diyor bu doğru olabilir mi?

Belki mavi olan erkekdir bazı kuşlarda hastalıktan olabilir ceresi kahverengi erkek kuşlarda var bunlar hastalıktan oluyor ama en büyük sebeb kızgınlık yumurtasıdır 2 gün daha bekleyin 2. yumurta gelmesse kızgınlık yumurtasıdır öyleyse o yumurtayı atın 2 gün sonra :)

anladım mavinin erkek olma olasılığıda var ama bekle 2 gün daha gelmezse başka yumurta atarsın yumurtayı benim dişi kuş 3 yaşında hiç kızgınlık yumurtası yapmadı.

3 gün bekleyin yumurta gelirse ellemeyin normalde 2 gün ama garantiye almak için 3 gün bekleyin zararı yoktur

4 tane daha yumurtlamış birini kırmış ama nasıl olur dişi diğer dişiyi yanına bile yaklaştırmıyordu çok kavga ediyorlardı nasıl çiftleşirler

Geri