Karadeniz Pet

Allah rızası icin bir sey deyin :(

Deri etkilenmeleri:

* Önce kuşunuzu stabil hale getirin !
* Kuş çok hasta ise tüylerindeki zehirli maddeleri temizlemeyin.
* Hafif deri etkilenmelerinde, ılık su ve yumuşak sıvı bulaşık sabunu ile yıkayın ve yavaşça ovun , sonra sabunu temizlemek için ılık su ile durulayın. Gerekirse tekrarlayın.
* Ağır deri etkilenmelerinde, tüm bir banyo gerekebilir. Elle kurulayın, vücut sıcaklığının düşmemesi için gözlemleyin ve sıcak tutun.
* Deterjanın tüyler arasına sızması halinde, defalarca durulama gerekebilir.
* Tüylerini temizlemesini, zehiri yemesini önlemek için e-collar (boyunluk) gerekebilir

Yalnız burada deri etkilenmesinden ziyade gözleri ya da solunum yolu etkilenmişe benziyor. İnşallah en kısa zamanda bunu atabilir vücudundan. Zaten bu spreyleri neden çıkarırlar, insanlar neden kullanır bilmiyorum

Ben cok kasiniyo diye sıktık oyle bi kasiniyodu ki yani nasil gecer peki biliyormusunuz
Her kaşındıgında kuş bitlenmiş olmaz ki... tüy dökümü döneminde de sürekli kasınırlar... arastırmadan etmeden nasıl cesaret edebiliyosunuz hayran kaldım doğrusu. Umarım kuşa bir şey olmaz. Vakit kaybetmeden veterinere götürün bari.

Kimyasalı kimyasalla çözmeye çalışmayın. En iyi çözücü sudur, belki hayvanın hoşuna gitmez ama suyla temizlenir ancak. O spreyi de çöpe atın, bir daha da küçücük hayvanların ağzına gözüne herhangi bir kimyasal sıkmayın.

İlaç zehirlenmeleri kuşlarda kalıcı hasar bırakabilirler. Eğer hırıltılı bir nefes durumu var ise bu solunum yolları zehirlenmelerine girer. Solunumu zehirlenmiş bir kuş vakit kaybedilmeden veteriner hekime başvurulmalıdır. Aksi taktide kuş komaya girebilir. Ve ölebilir. Genellikle solunum yolu zehirlenmelerinde serum tedavisi uygulanır.
Eğer gözlerde bir zehirlenme durumu var ise;
Gözlerini yumuşak şekilde steril su veya tuzlu su ile 20-30 dakika temizleyiniz.
Küçük kuşlarda temizlemek için göz damlalığı kullanın.
Kimyasal maddelerce tahriş durumlarında veya kırmızılık, ağrı veya göz akıntıları belirirse flüorressein boyası uygulayıp tedavinin gidişini gözlemleyin.
Ve vakit kaybetmeden bir veteriner hekime başvurun aksi taktirde kuşunuz kör olabilir.

İlaç zehirlenmeleri kuşlarda kalıcı hasar bırakabilirler. Eğer hırıltılı bir nefes durumu var ise bu solunum yolları zehirlenmelerine girer. Solunumu zehirlenmiş bir kuş vakit kaybedilmeden veteriner hekime başvurulmalıdır. Aksi taktide kuş komaya girebilir. Ve ölebilir. Genellikle solunum yolu zehirlenmelerinde serum tedavisi uygulanır.
Eğer gözlerde bir zehirlenme durumu var ise;
Gözlerini yumuşak şekilde steril su veya tuzlu su ile 20-30 dakika temizleyiniz.
Küçük kuşlarda temizlemek için göz damlalığı kullanın.
Kimyasal maddelerce tahriş durumlarında veya kırmızılık, ağrı veya göz akıntıları belirirse flüorressein boyası uygulayıp tedavinin gidişini gözlemleyin.
Ve vakit kaybetmeden bir veteriner hekime başvurun aksi taktirde kuşunuz kör olabilir.
Gozlerini nasil silecez ki bide devamli kapatip duruyor

Önceden dinlendirilmiş. Suyu gözlerine damlatmayı deneyin.
Eğer kuşun solunum yolunda bir zehirlenme var ise;
Hayvan komaya girer ve ölür. En kısa sürede bir veteriner hekime başvurmalısınız. Veteriner hekiminiz büyük olasılıkla oksijen tedavisi veya serum tedavisine baş vuracaktır. Eğer hırıltılı, halsiz, sık sık nefes gibi problemleri varsa solunum yolu zehirlenmesi var demektir. Geçmiş olsun...

Hayvan komaya girer ve ölür. En kısa sürede bir veteriner hekime başvurmalısınız. Veteriner hekiminiz büyük olasılıkla oksijen tedavisi veya serum tedavisine baş vuracaktır. Eğer hırıltılı, halsiz, sık sık nefes gibi problemleri varsa solunum yolu zehirlenmesi var demektir. Geçmiş olsun...
Damla rahatsiz etmezmi oyle hiriltisi falan yok

Gozlerini kapatmasinin nedeni nedir

Size yardım edebileceğimiz kadar yardım ettiğimizi burada bunları yazarak zaman kaybettiğinizi ve kuşunuzu ölüme sürüklediğini düşünüyorum.
Anlamsız sorular somak yerine size söyleneni uygulayın.

Size yardım edebileceğimiz kadar yardım ettiğimizi burada bunları yazarak zaman kaybettiğinizi ve kuşunuzu ölüme sürüklediğini düşünüyorum.
Anlamsız sorular somak yerine size söyleneni uygulayın.
Suan sadece yem yemiyor suyunu falan rahat iciyor ne yapacagimi bilmedigim icin soruyorum sagolun soyluyorsunuz ama bende ilk defa kus bakiyorum laf yapmaniza gerek yok

kuşu veterinere götür o daha iyi bilir belki spreyden dolayı bu halde yada başka şeyden dolayı en iyisi acilen veterinere götür geç kalma ölebilir

Ciddi bir sonuç olacağını sanmıyorum. Gözleri tahriş olmuş anlaşılan. Kuşun gözüne ve vücuduna su sıksaydınız çabucak geçerdi. Şimdi de yapabilirsiniz..

Geri