Karadeniz Pet

Alt gagadaki siyah leke ve dışkı

mehmettbenn

Yeni Üye
Merhabalar Sultan papağanım alt gagasında son zamanlarda baya belirgin olan bi leke var ayrıca dışkısını da paylaşıyorum gün içerisinde bazı dışkıları böyle normal midir? yumurta mamasını bıraktırıyorum
IMG_20231223_203457.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20231223_203614 (1).jpg
    IMG_20231223_203614 (1).jpg
    399.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20231223_203500 (1).jpg
    IMG_20231223_203500 (1).jpg
    376.9 KB · Görüntüleme: 13
Fazla açık yeşil görünüyor ama yediklerinden kaynaklı olabilir. Gagasına herhangi bir darbe almadığına emin misiniz?
Hocam uçmayı bırakmıştı biraz soğuk algınlığı atlattı gibi, o yüzden uçmaya çalışırken bir kaç kez yere süzülerek düştü. Ama ciddi çarpma ya da yaralanma olmadı.

Gaga, ayak, tırnak lekelenmeleri ya da anormal gaga uzamaları karaciğer problemi kaynaklı olabiliyor. Eğer darbe almadığına emineniz karaciğer üzerinde durabilirsiniz.
Alt gagası leke olan kısmı biraz diğer kısma göre uzun kalmıştı, bunu gaga taşıyla törpüledi düzeltti gibi. Tırnakları normal, yem kırarken yemi fırlatıyor yarısı gidiyor yarısını göremiyorum sanırım yiyor. Peki karaciğer sorunu olduğunu başka nerden anlayabilirim ne yapmam gerekir?

Alt gagası leke olan kısmı biraz diğer kısma göre uzun kalmıştı, bunu gaga taşıyla törpüledi düzeltti gibi. Tırnakları normal, yem kırarken yemi fırlatıyor yarısı gidiyor yarısını göremiyorum sanırım yiyor. Peki karaciğer sorunu olduğunu başka nerden anlayabilirim ne yapmam gerekir?
Fotoğraftaki dışkılarının alt kısmında, dışkının beyaz olan kısmı var mıydı?

Alt kısmında genelde az veya çok oluyor fotoğraftaki gibi olduğunda
Tamam o zaman. Lekelenme mutasyonu kaynaklı da olabilir. Yaş aldıkça da olabilir. Direkt leke varsa karaciğerdir demek doğru olmaz. Diğer belirtilerle birleşmesi lazım.
Gözlemde olun yine de.

Tamam o zaman. Lekelenme mutasyonu kaynaklı da olabilir. Yaş aldıkça da olabilir. Direkt leke varsa karaciğerdir demek doğru olmaz. Diğer belirtilerle birleşmesi lazım.
Gözlemde olun yine de.
Henüz daha 60-70 günlük diyebiliriz. Keyfi yerinde soğuk algınlığını atlatınca. Konuşmaya başladı, bize yakın bir tek biraz yem yemeyi beceremedi bi süre ondan zayıf kaldı şimdi baya yeme düşkün gittikçe daha iyi kırıyor, besleniyor. Ben de lekeyi ve dışkısını takip ederim devamlı

Henüz daha 60-70 günlük diyebiliriz. Keyfi yerinde soğuk algınlığını atlatınca. Konuşmaya başladı, bize yakın bir tek biraz yem yemeyi beceremedi bi süre ondan zayıf kaldı şimdi baya yeme düşkün gittikçe daha iyi kırıyor, besleniyor. Ben de lekeyi ve dışkısını takip ederim devamlı
İştahı, keyfi, dışkısı iyiyse genel anlamda sorun yoktur. Gerekirse bir karaciğer koruma alırsınız med tollyamin forte ya da sedochol olabilir.

Rica ederim.
İyi forumlar ✨
Hocam sizinle konuştuktan sonra bugün kuşum kafesin altına indi orda duruyor. Hasta olunca yapıyordu bunu bir de dün dışkısı katı diye marul verdim biraz. Sabah dışkısı kahverengi/siyah gibi olmuş. 2 gün iyi 2 gün kötü anlayamadım derdi nedir . Fotoğraf paylaşıyorum sanırım

Son düzenleme:
Geri