petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve capriox tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. capriox
    Gizli

capriox Guest

Arkadaşlar ben 5 gün önce pazartesi akşamı petshoptan yavru bir muhabbet kuşu aldım. pek bir bilgim olmadığı için sizlere sorma gereği duyuyorum.
    Arkadaşlar öncelikle kafesi açıp elimi uzatınca aradan 5 10 dk geçtikten sonra yem yemeye başlıyor ama elimi götürdüğümde yana doğru kaçıyor. yemlerini falanda yiyiyo yani yeme ile alakalı bir sorunu yok. bu resimlerdeki kuşum sizce erkek mi ve yavruysa küçük bir yavru mu yoksa büyük bir yavru mu ? ve bana ne kadar bir sürede alışabilir? ne zaman parmağıma konar benden korkmaz konuşmaya başlar.

en önemli sorum cinsiyeti sizler bilgilisiniz bu konuda sizce erkek mi ? ve yavru mu ?

Şimdiden çok teşekkür ederim konuyu yanlış yere attıysam özür dilerim

2. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    erkek 3 aylık

3. capriox
    Gizli

capriox Guest

Ya çok teşekkür ederim bir çok kişi erkek dedi birde işin ustalarına sorayım dedim :)

alalı 5 gün oldu ama bana biraz soğuk gibi davranıyor sanki korkuyor böyle hızlı hızlı nefes alıyor

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kusunuz erkek, 4 aylıkdan daha kücük.

5. izmirli35

izmirli35 New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah erkek bir kuş

6. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Kuşunuz sizi tanımadğından vede evcil olmadığından sizden korkması normal. Kuşun yanındayken fazla ses olmamasına dikkat edin ve kafesin yanına gidip kısık sesle konuşun bir süre özelliklede sabah ve akşamları. Daha sonra elinizi kafesin yanına yaslayıp bir süre bekletin elinize alışıp korkmamas için. Sonrasında elinize bir miktar yem alıp kuşa yaklaştırın bir süre bekleyin gelmiyorsa daha sonra tekrar deneyin fazla ısrarcı olmadan. Şimdilik diyeceklerim bu kadar kolay gelsin hayırlı olsun kuşunuz..

7. capriox
    Gizli

capriox Guest

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz ve güzel dilekleriniz için. bende anlattığınıza yakın bir metod deniyordum , uygulamış olduğum eylemimin doğru olması sevindirdi beni :)

8. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Bu söyledikleimi bir kaç gün uygulayın eminimki güzel bir sonuç alacaksınız. Sonrasında ise işaret parmağını kuşun ayaklarına doğru uzatın veya deydirin bacaklarına parmağınıza gelmeye başlayacaktır. Yardım edebildiysem ne mutlu.. Rica ederim.

9. rengine bayıldım çok tatlı maşallah

10. Yılmaz KAÇAR

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz erkek 2 veya 3 aylık kuşunuz.

11. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Bende bu bıcırık prensin rengini çok sevdim. hayırlı olsun, ilk 1-2 hafta kadar etrafına,sesinize ve sizin görüntünüze alışana kadar, kuşu rahatsız etmeyin derim, strese girmesin, yoksa patır patır hasta oluyorlar. Ben bazen aşırı titiz, ilgili olduğum için mi benimkileri hasta ettim diye de merak ediyorum bazen:(

12. capriox
    Gizli

capriox Guest

Öncelikle Teşekkür ederim hepinize :)

Arkadaşlar geçen gün başka bir petshopa gösterdim oradaki satıcı 'bence dişi' dedi kuşum için ve şu anda ikilemde kaldım. İnşallah erkektir

Sayfayı Paylaş