Karadeniz Pet

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin

• Konbuyu başlatan capriox
  • Başlangıç tarihi
C

capriox

Guest
Arkadaşlar ben 5 gün önce pazartesi akşamı petshoptan yavru bir muhabbet kuşu aldım. pek bir bilgim olmadığı için sizlere sorma gereği duyuyorum.
Arkadaşlar öncelikle kafesi açıp elimi uzatınca aradan 5 10 dk geçtikten sonra yem yemeye başlıyor ama elimi götürdüğümde yana doğru kaçıyor. yemlerini falanda yiyiyo yani yeme ile alakalı bir sorunu yok. bu resimlerdeki kuşum sizce erkek mi ve yavruysa küçük bir yavru mu yoksa büyük bir yavru mu ? ve bana ne kadar bir sürede alışabilir? ne zaman parmağıma konar benden korkmaz konuşmaya başlar.

en önemli sorum cinsiyeti sizler bilgilisiniz bu konuda sizce erkek mi ? ve yavru mu ?

Şimdiden çok teşekkür ederim konuyu yanlış yere attıysam özür dilerim

erkek 3 aylık

Ya çok teşekkür ederim bir çok kişi erkek dedi birde işin ustalarına sorayım dedim :)

alalı 5 gün oldu ama bana biraz soğuk gibi davranıyor sanki korkuyor böyle hızlı hızlı nefes alıyor

kusunuz erkek, 4 aylıkdan daha kücük.

Kuşunuz sizi tanımadğından vede evcil olmadığından sizden korkması normal. Kuşun yanındayken fazla ses olmamasına dikkat edin ve kafesin yanına gidip kısık sesle konuşun bir süre özelliklede sabah ve akşamları. Daha sonra elinizi kafesin yanına yaslayıp bir süre bekletin elinize alışıp korkmamas için. Sonrasında elinize bir miktar yem alıp kuşa yaklaştırın bir süre bekleyin gelmiyorsa daha sonra tekrar deneyin fazla ısrarcı olmadan. Şimdilik diyeceklerim bu kadar kolay gelsin hayırlı olsun kuşunuz..

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz ve güzel dilekleriniz için. bende anlattığınıza yakın bir metod deniyordum , uygulamış olduğum eylemimin doğru olması sevindirdi beni :)

Bu söyledikleimi bir kaç gün uygulayın eminimki güzel bir sonuç alacaksınız. Sonrasında ise işaret parmağını kuşun ayaklarına doğru uzatın veya deydirin bacaklarına parmağınıza gelmeye başlayacaktır. Yardım edebildiysem ne mutlu.. Rica ederim.

rengine bayıldım çok tatlı maşallah

Kuşunuz erkek 2 veya 3 aylık kuşunuz.

Bende bu bıcırık prensin rengini çok sevdim. hayırlı olsun, ilk 1-2 hafta kadar etrafına,sesinize ve sizin görüntünüze alışana kadar, kuşu rahatsız etmeyin derim, strese girmesin, yoksa patır patır hasta oluyorlar. Ben bazen aşırı titiz, ilgili olduğum için mi benimkileri hasta ettim diye de merak ediyorum bazen:(

Öncelikle Teşekkür ederim hepinize :)

Arkadaşlar geçen gün başka bir petshopa gösterdim oradaki satıcı 'bence dişi' dedi kuşum için ve şu anda ikilemde kaldım. İnşallah erkektir

Geri