Karadeniz Pet

Arkadaşlar yardım lütfen

kadir1

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşum tüylerini kabartıyo ondan sonra kalcasında dışkısı toplandı katı poposunun ordan tüyler hafif döküldü bugün temizleyim dedim kaçtı elimden bagırmaya başladı canı acıdı sanırım sıkmadımda yavaşca dokndm temizleyemedim kuşum hep bitkin vitaminde verıyorum yemlerınıde verıyorum arada havuç kıvırcıkta veriyorum nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan

kuşu ishal etmişin kıvırcık nedir yeşilliktir çok yeşillik = ishal yeşillik az verilmeli haftada 1 defa
meyve sebze vermemelisin aspur vermelisin

teşekkür ederim abide aspur ne kıvırcık yuzunden oldugunu sanmıyorum çünkü ayda 1 kere veriyorum bunu bu olay yenı oldu bıde ıshal degıl katı dıskısı poposunda temızletmıyoda sesıde kısık cıkmıyo yanı sılmeye calıstım bugun bagırdı ama sesı cok cok kısıktı sesı falan gıtmıs hep üşüdü desek ımkansız sıcacık yerde yanındaki kuş turp gibi

Islak bir bezle dıskıyı temizleyebilirsiniz. Beslenmesine dikat edin gecmis olsun.

teşekkür ederimde senem hanım dışkıdan önce kuşun bitkinligini üzerinden atmam lazım dışkıya gelince bagırınca kıyamıyorum çekıyorum bezi sesi zaten kısılmış

arkadaşlar kuşum tüylerini kabartıyo ondan sonra kalcasında dışkısı toplandı katı poposunun ordan tüyler hafif döküldü bugün temizleyim dedim kaçtı elimden bagırmaya başladı canı acıdı sanırım sıkmadımda yavaşca dokndm temizleyemedim kuşum hep bitkin vitaminde verıyorum yemlerınıde verıyorum arada havuç kıvırcıkta veriyorum nasıl kurtulabilirim bu hastalıktan

bence yesıllık hıc verme alıstırma haftada bır bı parca elma verebılırsın. Ayrıca arkadasımızın dedıgı gıbı aspur (kanarya yemı) al ver ballı kraker yap ver ama yesıllık fazla verme hatta hıc verme.

Tamam çok teşekkürler yarın gidip alıcam

Geri