Karadeniz Pet

Avuçlandıktan sonra güveni kırıldı :(

mazikeen

Yeni Üye
Merhabalar tam 6 gün önce 2 tane yavru muhabbet kuşu aldım. Bir tanesi erkek başlarda en azından biraz kendini sevdiriyordu parmağa gelmese de. Sonraki 2 gün ben aklıma nerden estiyse avuçlayıp yakaladım ve avucumda sevdim belki öyle alışır diye ama olmadı tabii ki. Sonrasında bu sefer kafeste elimi görünce uçmaya başladı hiç sevdirmiyor şuanda. Öbürü bir nebze parmağıma çıkıyor sevdirmese de, dişi olduğu için takılmıyorum. Ama bu kuş diğerinden daha yavru aşırı korkuyor artık benden. Bu böyle mi gidecek? Düzeltemez miyim? Yardım lütfen :(
Elden mama yedirme olayını hep denedim şu ballı çubukları falan uzatıyorum ama mama düşkünü değiller kafalarını çeviriyorlar hep. Dal darı aldım kargoda bakalım işe yarayacak mı.

Merhaba, bir şey olmaz, ilgilenmeye devam ederseniz size alışır.
Ballı krakerler zararlı onları vermeyiniz, kursak mantarına davetiye çıkartır o tarz ürünler.
Dal darı işe yarayabilir ve her zaman daha sağlıklıdır.

Merhaba, bir şey olmaz, ilgilenmeye devam ederseniz size alışır.
Ballı krakerler zararlı onları vermeyiniz, kursak mantarına davetiye çıkartır o tarz ürünler.
Dal darı işe yarayabilir ve her zaman daha sağlıklıdır.
kusura bakmayın çok soru soruyorum ama onları değiştirmek istemiyorum ben kendi içimde bağlandım, nasıl ilgilenmemi önerirsiniz onlarla konuşuyorum fakat bir tepki alamıyorum, zilli oyuncağı var sallıyorum pek ilgilenmiyorlar, ah bi alışsalar oyunlar yapacağım ama alışmıyorlar diye bir şey de yapamıyorum. forumu araştırdım şuan şoktayım sanırım ikisi de dişi. ondan mı gelmiyorlar bilmiyorum. ah ah gereğinden fazla bağlandım gece gündüz onları düşünüyorum :(

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama onları değiştirmek istemiyorum ben kendi içimde bağlandım, nasıl ilgilenmemi önerirsiniz onlarla konuşuyorum fakat bir tepki alamıyorum, zilli oyuncağı var sallıyorum pek ilgilenmiyorlar, ah bi alışsalar oyunlar yapacağım ama alışmıyorlar diye bir şey de yapamıyorum. forumu araştırdım şuan şoktayım sanırım ikisi de dişi. ondan mı gelmiyorlar bilmiyorum. ah ah gereğinden fazla bağlandım gece gündüz onları düşünüyorum :(
Çift kuşların alışması bir tık daha zor olur. Ayrı ayrı eğitim vermenizi öneririm. Aynı ortamda ikisi de olursa zorlaşır. Size alışması için dişi veya erkek olmasından ziyade yavru olup olmaması etkiler. Konuşma eğitiminde sadece cinsiyet büyük rol oynar.

Çift kuşların alışması bir tık daha zor olur. Ayrı ayrı eğitim vermenizi öneririm. Aynı ortamda ikisi de olursa zorlaşır. Size alışması için dişi veya erkek olmasından ziyade yavru olup olmaması etkiler. Konuşma eğitiminde sadece cinsiyet büyük rol oynar.
Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Son bir sorum olacak, yem yemelerinde sıkıntı yok çekingen değiller o konuda ama 1 haftadır çok az su içiyorlar su kaplarını sırf su kokmuştur diye değiştiriyorum bitmiyor suları, ne yapabilirim?

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Son bir sorum olacak, yem yemelerinde sıkıntı yok çekingen değiller o konuda ama 1 haftadır çok az su içiyorlar su kaplarını sırf su kokmuştur diye değiştiriyorum bitmiyor suları, ne yapabilirim?
Kuşlar zaten az su içerler, onlar ne zaman içeceklerini bilirler merak etmeyin.
Suyu günlük olarak değiştirmelisiniz.
Hepsini doldurmanıza gerek yok yarım suluk doldursanız yeterli olur.

Kuşlar zaten az su içerler, onlar ne zaman içeceklerini bilirler merak etmeyin.
Suyu günlük olarak değiştirmelisiniz.
Hepsini doldurmanıza gerek yok yarım suluk doldursanız yeterli olur.
Harikasınız, kuşlarımın fotoğraflarını ilgili konuya yükledim. Sizden ricam bi kontrol edebilir misiniz? Düşüncenizi merak ediyorum.

Geri