Karadeniz Pet

Ayağı kırılmıştı sargıya aldık açtık ama ayağını kullanmıyor

Estafurullah benden kat kat fazla bilgin var ve bana çok faydalı bilgiler verdiniz aslında kuşumu seviyorum o konuda sıkıntı yok belki az bilgim olduğundan yanlış düşünüyor onun tavırlarını yanlış yorumluyorum çok akıllı ve karakterli bir kuş kesinlikle onlar daha iyi bakar belki mesela kafesi tv’nin üstünde bizim karşımızda ben yan tarafta oturuyorsan kuş normal yüzünü odanın içine bize doğru dönüyor ama ben tam karşısında oturdumu kuş arkasını dönüyor ve saatlerce duavar bakıyor niye böle yapıyor anlamıyorum
bazen anlamadığımız sebeplerden dolayı ya da farkına varmadığımız bi sebepten dolayı tavır alabiliyorlar kuşumdan yediğim tiribi kimseden yememişimdir. :) fazla nazlı ve şımarık büyüdüklerinde ve ilgi fazla olduğunda sık yaptıkları bi durum hep ilgi kendilerinde olsun istiyorlar bizim bir tanesi mazlum kendi halinde diğeri ise tam bir şımarık çocuk biraz ilgilenilmesin ya da ilgi başkasına kaysın hemen küser saatlerce gelmez yalvartır resmen bir de sizin kuşta şöyle bir algı var şuanda tüm tedavisi boyunca siz ilgilendiniz gerektiğinde avuçlayıp tutup tedavi ettiniz ayağı acıyordu ve siz ara sıra his var mı diye ayağını tuttup kontrol ettiniz az da olsa bunların etkisi vardır zamanla tedavinin bittiğini anladığında düzelir diye düşünüyorum ki anlattığınıza göre kuşun karakteri de düzelmeye müsait asi bir kuşa benzemiyor

bazen anlamadığımız sebeplerden dolayı ya da farkına varmadığımız bi sebepten dolayı tavır alabiliyorlar kuşumdan yediğim tiribi kimseden yememişimdir. :) fazla nazlı ve şımarık büyüdüklerinde ve ilgi fazla olduğunda sık yaptıkları bi durum hep ilgi kendilerinde olsun istiyorlar bizim bir tanesi mazlum kendi halinde diğeri ise tam bir şımarık çocuk biraz ilgilenilmesin ya da ilgi başkasına kaysın hemen küser saatlerce gelmez yalvartır resmen bir de sizin kuşta şöyle bir algı var şuanda tüm tedavisi boyunca siz ilgilendiniz gerektiğinde avuçlayıp tutup tedavi ettiniz ayağı acıyordu ve siz ara sıra his var mı diye ayağını tuttup kontrol ettiniz az da olsa bunların etkisi vardır zamanla tedavinin bittiğini anladığında düzelir diye düşünüyorum ki anlattığınıza göre kuşun karakteri de düzelmeye müsait asi bir kuşa benzemiyor
Ben kuşun benimle mutlu olmadığını düşündüğüm için böle düşünüyorum yoksa kuşta çok memlunum aslında bakalım ya bir kaç gün daha böle uzaktan izliycem sadece kasef temizliğ ve yiyceğini hep ben yapıyorum onları yapıp müziğini açıyorum ve youtubede hazır konuşma seslerini dinletiyorum bunları yapcam düzelirse sorun yok ama böle devam ederse bilmiyorum işte kararsızım çok teşekkür ederim gerçekten

Kuşun yavrumu benimki yavru ve 8 gün sargılı kaldı sonra çıkardık 4 günde öle basmadı toplam 12 gün sonra basmaya başladı Aleovera iyi bir krem sürmeye devam et ilgini sevgini daha fazla göster 1-2 güne düzelir merak etme kuşların kemikleri çok hızlı kaynama yapıyor birde veterner sana bir vitamin vermedimi bana şırunganın içinde vermişti adını hatırlıyamadım ondan hergün 3 damla ağzına damlattım o vitaminin çok faydası oldu hem kırk için hemde kuşun piskolojosi için gittin veternere bir sor
2 yaşında bugün daha iyi basıyor eskisi gibi tutmuyor artık en azından. Vitamin Bemiks yaZdı doktor hap.kalsiyum verdi.bende vitaform var onu veriyorum bazen.

Kuşun yavrumu benimki yavru ve 8 gün sargılı kaldı sonra çıkardık 4 günde öle basmadı toplam 12 gün sonra basmaya başladı Aleovera iyi bir krem sürmeye devam et ilgini sevgini daha fazla göster 1-2 güne düzelir merak etme kuşların kemikleri çok hızlı kaynama yapıyor birde veterner sana bir vitamin vermedimi bana şırunganın içinde vermişti adını hatırlıyamadım ondan hergün 3 damla ağzına damlattım o vitaminin çok faydası oldu hem kırk için hemde kuşun piskolojosi için gittin veternere bir sor
2 yaşında bugün daha iyi basıyor eskisi gibi tutmuyor artık en azından. Vitamin Bemiks yaZdı doktor hap.kalsiyum verdi.bende vitaform var onu veriyorum bazen.

Sonunda üstüne basmaya başladıysa bu güzel haber umarım kısa zamanda kendini toplar.Geçmiş olsun diyelim.

Merhabalar arkadaşlar. Kuşumun ayağı 21 gün önce kırık sebebiyle sarıldı. Sarılıyken, 1 hfta sonra bandajin tırnak tarafını didijleyip gevsetti ve basmaya başladı. 21 gunun sonunda dün tamamen sargisi cikti. Fakat suan tek ayagina cok temkinli basiyor ve tirnaklarini tam kullanmiyor. Acaba normal mi bu surec? Biraz zaman alir mi duzelmesi? Yoksa veteriner kaynamis dedigi halde kaynamamis olabilir mi ayagi? Cok uzuluyorum. Bu arada teramciyn krem kullaniyoruz ve antibiyotik verdi veteriner. Ayagi hakkinda bu surec normal midir? Bilgisi olan bu sekilde bir seyler yasayan var midir?

Merhabalar arkadaşlar. Kuşumun ayağı 21 gün önce kırık sebebiyle sarıldı. Sarılıyken, 1 hfta sonra bandajin tırnak tarafını didijleyip gevsetti ve basmaya başladı. 21 gunun sonunda dün tamamen sargisi cikti. Fakat suan tek ayagina cok temkinli basiyor ve tirnaklarini tam kullanmiyor. Acaba normal mi bu surec? Biraz zaman alir mi duzelmesi? Yoksa veteriner kaynamis dedigi halde kaynamamis olabilir mi ayagi? Cok uzuluyorum. Bu arada teramciyn krem kullaniyoruz ve antibiyotik verdi veteriner. Ayagi hakkinda bu surec normal midir? Bilgisi olan bu sekilde bir seyler yasayan var midir?
normaldir zamanla düzelecektir bir anda basamaz uzun süredir basmıyor çünkü ve kaynamış olsa bile illaki az da olsa ağrıları bastığında acıları olacaktır zamanla düzelecektir

normaldir zamanla düzelecektir bir anda basamaz uzun süredir basmıyor çünkü ve kaynamış olsa bile illaki az da olsa ağrıları bastığında acıları olacaktır zamanla düzelecektir
Cok tesekkur ederim insallah dediginiz gibi olur. Ayagi icin ya da olabilecek agrilari icin onerebilecegi iz baska bir krem var midir? Sabirli davranmamiz gerekiyor sanirim?

Cok tesekkur ederim insallah dediginiz gibi olur. Ayagi icin ya da olabilecek agrilari icin onerebilecegi iz baska bir krem var midir? Sabirli davranmamiz gerekiyor sanirim?
aynen sabır,ilgi ve özen istiyor bu süreç ağrı kesici krem tavsiye ediyorlar ama isim olarak maalesef bilmiyorum ilaç konusunda yanlış yönlendirmek istemem bilen bir arkadaş bu konuda yardımcı olacaktır.ya da kuşçuya veya veterinere sorabilrsiniz vitamin ve probiyotik takviyesini eksik etmeyin kalamar kemiği ve gaga taşıda bulunsun mutlaka kalsiyum ihtiyacı için

Zamanla düzelecektir.Antibiyotik tedavisinden sonra kuşunuza probiyotik ve multivitamin takviyesi yapmanız iyi olur.Geçmiş olsun

aynen sabır,ilgi ve özen istiyor bu süreç ağrı kesici krem tavsiye ediyorlar ama isim olarak maalesef bilmiyorum ilaç konusunda yanlış yönlendirmek istemem bilen bir arkadaş bu konuda yardımcı olacaktır.ya da kuşçuya veya veterinere sorabilrsiniz vitamin ve probiyotik takviyesini eksik etmeyin kalamar kemiği ve gaga taşıda bulunsun mutlaka kalsiyum ihtiyacı için
Gaga taşı var ama henuz hic kullanmiiyor.Sanrm yavru oldgu icin.
Zamanla düzelecektir.Antibiyotik tedavisinden sonra kuşunuza probiyotik ve multivitamin takviyesi yapmanız iyi olur.Geçmiş olsun
Çok tesekkur ederim arastiracagim vitamin ve probiyotik takviyesini. Sizin onerebileceginz urunler var mi? Kuşum henuz 3 4 aylk.

Son düzenleme:
tam suluğa çay kaşığının 4de 1 i kadar kuru maya özeyip verebilirsiniz probiyotik olarak benim bildiğim bu var siteden öğrenmiştim ama kuru mama gibi olanlar da var netten araştırabilirsiniz onları vitamin olarak da çok fazla olmamak şartıyla meyve verebilirsiniz ya da petshoplarda satılanlardan alabilirsiniz ben bazen meyveyi direk kafeslerine asıyorum suyu sıkılabilcek olanların bazen sularını su ile karıştırıp veriyorum ama bunları çok fazla tutmayın derim en fazla birgün sonra değiştirin havucu ince şekilde kesip kaefsine takabilrsiniz gene hep gagasının güçlenmesine de yardımcı olur kemirdiği için

Tünekleri çıkar kafeste yerde dursun kuş ayağı tam iyleşince koyarsın tekrardan
Tünekleri taktım sargıdan çıkınca hemen atladı kafese çok özlemiş arada istediğinde aşağı kendi iniyordu ama 2 gündür inmiyor daha iyi bacağı.Yani çıkarmama gerek yok gibi.Benimki böyle:)
Bacağından pek korkum kalmadı.Gagasınınaçarak nefes alması halsiz olması, kuyruk hep yukarı aşağı. Hematom bu kadar kanamadan önce de vardı bu. Çok hareketli bir kuş ishal olurdu sonda böyle halsizleşirdi sonra nefesi böyle olmaya başladı.aviastım denesem mi.ilaç yüklemek de istemiyorum bağışıklığı düştü sanki ama belki iyileşir de kullanırsam ne yapacağımı şaşırdım.Beton gibi kuşum üflesem uçacak.ne uçabiliyor hematomdan ne yürüyebiliyor.çok üzülüyor gidiyor örtünün altına kafasını sokuyor.

tam suluğa çay kaşığının 4de 1 i kadar kuru maya özeyip verebilirsiniz probiyotik olarak benim bildiğim bu var siteden öğrenmiştim ama kuru mama gibi olanlar da var netten araştırabilirsiniz onları vitamin olarak da çok fazla olmamak şartıyla meyve verebilirsiniz ya da petshoplarda satılanlardan alabilirsiniz ben bazen meyveyi direk kafeslerine asıyorum suyu sıkılabilcek olanların bazen sularını su ile karıştırıp veriyorum ama bunları çok fazla tutmayın derim en fazla birgün sonra değiştirin havucu ince şekilde kesip kaefsine takabilrsiniz gene hep gagasının güçlenmesine de yardımcı olur kemirdiği için
Kuru maya iyi fikir ama bir kere eritemedim kuru mayayı suda neden acaba

Bize fizik tedavi gerekir ya kırıktan sonra onların da uzun süre sabit kaldı, korktu.Kullanmayarak iyileşsin diye bekliyordur benimki de öyle yavaş yavaş kullanmaya başladı.sana Öner’im aleo Vera sür bacağına.

Surekli hava da tutuyor uyurken de normaldir degil mi?
Tam iyileşmediği için üstüne tam basamıyordur.Eğer ayağını hareket ettirip parmaklarını oynatabliyorsa sıkıntı yok gün geçtikçe daha iyiye gidecektir.Probyotik özellikle önermem sebebi antibiyotik sadece zararlı organizmalar üzerinde değil birçok organizmayı öldürür zaten kelime anlamıda canlı öldüren demektir.Sindirim sistemi tedaviden sonra desteklemek amaçlı probyotik önemli bunun damla şeklinde olanları var yine yeme katılıp katkı şeklinde kullanılan türleri var.Forumda bu konuda önerilen ve kullanılan probyotikler mevcut tercih senin.Vitamin olarak kullandığım Nekton-S multivitamin içerği gayet zengin içerisinde vitamin ve minareller haricinde aninoasitler bulundurur.Almanya üretimi bir ürün ve faydasını gözlemledim diyebilirim.Bunun dışında yine Sera markası ürünleri mevcut iki markayı kullandım gönül rahatlığıyla kullanılacak ürünler.

Son düzenleme:
Kuşun uçmasını gerektiren kanatlarını göremedim, neden? Franch hastası mı kuşunuz?

Kuşun uçmasını gerektiren kanatlarını göremedim, neden? Franch hastası mı kuşunuz?
Uzun kanat tüylerini kırdığını farkettim sonrada hepsini kurunca uçamadı diye çektim sonra da kanamalar başladı. Doktor hematom dedi. Ağrıdan kırıyor kanatlarını dedi.Kalsiyum bemiks verdi kötü olan tüylerini çek dedi. 1 yaşında. Kuyruğunu köpek gibi silkelerdi hep kanat tüylrri yazın başladı çok sıcaktı yazın.franch değildir değil mi?

Geri