Karadeniz Pet

Ayağı kırılmıştı sargıya aldık açtık ama ayağını kullanmıyor

Ben kötü bir şey görmedim geçiyor gibi yavaş yavaş. Bir şeyler sürebildin mi?
Teramcyine devam ediyoruz 10 gun kadar sur demisti veteriner. Aloe vera yarindan iyibaren surecegim. Baska bir sey surmedim hic. Aksamasi azaldi zaten ama şislik yani odem de dagilirsa insallah bakalim..

Teramcyine devam ediyoruz 10 gun kadar sur demisti veteriner. Aloe vera yarindan iyibaren surecegim. Baska bir sey surmedim hic. Aksamasi azaldi zaten ama şislik yani odem de dagilirsa insallah bakalim..
Sürmeye başladınız mı? Benimki ayak parmklarını kullanmıyor gerekmedikçe ayağı da kullanmıyor neredeyse hiç sek sek yapıyor.önde tutuyor ayağını böyle değildi bir kaç gündür.
Kanadını da kırdı onu çekmem gerekiyormuş (hematom) ama çekemedim sağlam gibiydi daha. Kanadını kırmayayım bir de. Zarar vericem diye korkuyorum

Ekli dosyalar

• 0D480BEF-A86A-4F96-AF85-841942D5AC86.jpeg
    0D480BEF-A86A-4F96-AF85-841942D5AC86.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
  • F01F5A17-6534-4BDF-8521-A2630E862A05.png
    F01F5A17-6534-4BDF-8521-A2630E862A05.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 16
  • A2F87609-E4B9-444B-A502-B7635C543484.png
    A2F87609-E4B9-444B-A502-B7635C543484.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
  • 9750B1D0-9EFE-4BBE-81D0-7E69D252BF08.jpeg
    9750B1D0-9EFE-4BBE-81D0-7E69D252BF08.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 19
Bursa daki fakülte bana tavsiye edilmişti zamanında, hatta oradaki hocanın ismini de biliyordum.. Maalesef şu an aklımda değil. Ya bana göre anlattığınız belirtiler BTS hastalığı ama ben kuşun yanında olmadığım için emin de olamıyorum çünkü veteriner başka bir teşhis koymuş ama rahatsızlık devam ediyor, @Ayhan OTÇUOĞLU hocam bir de siz bakar mısınız?
3 tane kanadını kırdı ağrı çektiği için benim onları çekmem gerekiyor önceden çektim ama şimdi gelmiyorlar yeni çıktılar zaten.2 kere denedim kanat da geliyor korkuyorum da biraz bir kere çekemedim ordan kanadı gibi geldi ondan mı oldu bilmiyorum.
Bilgi bulamadım yani, hangi yöne doğru nasık çekmeliyim nasıl tutmalıyım kuşu? Uzun kanat tüyleri

3 tane kanadını kırdı ağrı çektiği için benim onları çekmem gerekiyor önceden çektim ama şimdi gelmiyorlar yeni çıktılar zaten.2 kere denedim kanat da geliyor korkuyorum da biraz bir kere çekemedim ordan kanadı gibi geldi ondan mı oldu bilmiyorum.
Bilgi bulamadım yani, hangi yöne doğru nasık çekmeliyim nasıl tutmalıyım kuşu? Uzun kanat tüyleri
Bir elinizle kanat dibini (etli kemikli kısmını) tutup, diğer elinizle tüyü çekmelisiniz.

Sürmeye başladınız mı? Benimki ayak parmklarını kullanmıyor gerekmedikçe ayağı da kullanmıyor neredeyse hiç sek sek yapıyor.önde tutuyor ayağını böyle değildi bir kaç gündür.
Kanadını da kırdı onu çekmem gerekiyormuş (hematom) ama çekemedim sağlam gibiydi daha. Kanadını kırmayayım bir de. Zarar vericem diye korkuyorum
Benimkininbayak kaldirmalari azaldi basiyor da sadece parmaklarinda biraz tedirgin tutarken ama kavriyor da cok sukur. Antobiyotikten sonra fark yok gbi gelmisti ama gdierek iyiye gidiyir sanirim. Ayak rengi de normale donuyor. Sadece tuylerinin halinden cok sikayetci. Onlara da teramciyn surdukce bir care bulamadim. Benimkininde kanadi kirilmisti bir kez cektim. Korkmayin sizde oyle kalmasindan iyidir sanirim. Yalniz sizin kuşun ayagina basmamasi baska bir sorun olabilir mi? Bilemedim ben.

Bir elinizle kanat dibini (etli kemikli kısmını) tutup, diğer elinizle tüyü çekmelisiniz.[/QUOTE
Benimkininbayak kaldirmalari azaldi basiyor da sadece parmaklarinda biraz tedirgin tutarken ama kavriyor da cok sukur. Antobiyotikten sonra fark yok gbi gelmisti ama gdierek iyiye gidiyir sanirim. Ayak rengi de normale donuyor. Sadece tuylerinin halinden cok sikayetci. Onlara da teramciyn surdukce bir care bulamadim. Benimkininde kanadi kirilmisti bir kez cektim. Korkmayin sizde oyle kalmasindan iyidir sanirim. Yalniz sizin kuşun ayagina basmamasi baska bir sorun olabilir mi? Bilemedim ben.
Kırılan ayağını hep yukarı doğru tele asıp duruyordu günlerdir o yüzden ayak da öyle kaldı sanki. Kaynamıştır değil mi ya şimdiden sonra yamulmaz ayağı!?

Bir elinizle kanat dibini (etli kemikli kısmını) tutup, diğer elinizle tüyü çekmelisiniz.
Deneyeceğim teşekkür ederim ayağına yağ süreyim dedim resimdeki gibi tuttugu için.acıttım mı bilmiyorum morali bozuldu sanki düzelsin çekmeye çalışacağım.
Resimlerde bir tuhaflık görüyor musunuz? Böyle turmuyordu dün falan normaldi.Hep öndeki tele takınca böyle oldu kalmaz değil mi böyle.

Ekli dosyalar

• 80FAB25B-9A59-4EA6-80AD-07190837A782.jpeg
    80FAB25B-9A59-4EA6-80AD-07190837A782.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 18
  • 0889FEEB-D2A7-4BC4-BFB5-053DDC5A2FDA.jpeg
    0889FEEB-D2A7-4BC4-BFB5-053DDC5A2FDA.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
  • 95EDA0EC-0A82-4BF1-A25D-1FC9CE57A72B.jpeg
    95EDA0EC-0A82-4BF1-A25D-1FC9CE57A72B.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 19
En uzun tüy( en çok çekmem gereken) çekmeye çalışırken çok bağırıyor çekemiyorum. Gerisini çektim en uzun ikisi kaldı çekmem lazım :(

En uzun tüy( en çok çekmem gereken) çekmeye çalışırken çok bağırıyor çekemiyorum. Gerisini çektim en uzun ikisi kaldı çekmem lazım :(
Kirik tüy aci vermiyor olabilir o yuzden kirik yerindenn kesmeyi deneseniz? Biz birini kesmistik rahatlamsti.
Ayagina dokunduruyor mu? Severken hafif yaklasip dokunmayi denediniz mi?:( Ayagi tutmuyo gbi gorunuyor sanki ama kirik yeri kaynamis denmis miydi? Sadece bir halsizlik de olablir insallah gecer. Kirik tüyu kesmeyi deneyin, koparip cekmek yerine. Ben veteriner onerisi ile 1 tanesini kesmistim sknti yasamasik onardi bile kendisini

Kirik tüy aci vermiyor olabilir o yuzden kirik yerindenn kesmeyi deneseniz? Biz birini kesmistik rahatlamsti.

Ayagina dokunduruyor mu? Severken hafif yaklasip dokunmayi denediniz mi?:( Ayagi tutmuyo gbi gorunuyor sanki ama kirik yeri kaynamis denmis miydi? Sadece bir halsizlik de olablir insallah gecer. Kirik tüyu kesmeyi deneyin, koparip cekmek yerine. Ben veteriner onerisi ile 1 tanesini kesmistim sknti yasamasik onardi bile kendisini
Ayağını kullanıyor. Ama çok lazım olursa. Hep önde tuttu ondan mı böyle oldu bilmiyorum.veteriner kaynamış demişti.kaynamıştı.kan oturuyor (hematom)derisinde.acıdan kırıyor kanatlarını benim çekmem lazım ki rahatlasın ve atsın derisi de doktor öyle dedi.
Ayağı iyiydi dün bugün niye böyle yaptı anlamadım aleo verayı yine sürdüm bugün daha iyi oldu.tüyleri çıktı diye sürmeyi bırakmıştım.
Bu arada ayağına masaj yapmak istediğimde canı yanıyor bir de beni tepiklemeye çalışınca bacağı acıyor galiba tuttuktan sonra iyice kötü oluyor. Bugün biraz hırpaladım tüyleri çekmek zorundaydım bir de uçma denemesi yaptı tabi ne uçuyor ne yürüyebiliyor düZgün..gagasını açarak nefes aldı yine ama yatarken iyiydi.

Merhaba arkadaslar. Kusumun kirilip sarilan ayagi cok sukur iyilesti. Topallamiyor ve derisi de hizla iyilesiyor. Sag ayagi digerine gore bicim olarak degisti. Ice degil disa basiyor ve havada gbi duruyor ama yurumesine engel bir durum yok gibi gorunuyor. Sizce sebebi nedir? Bu bozukluk sorun oluşturur mu dersiniz?:( Fotograflarda ck belli yorumlarinz benim icin tabiki ck onemli.
IMG-20171217-WA0001.jpg
IMG-20171217-WA0000.jpg
IMG-20171217-WA0001.jpg

Merhaba arkadaslar. Kusumun kirilip sarilan ayagi cok sukur iyilesti. Topallamiyor ve derisi de hizla iyilesiyor. Sag ayagi digerine gore bicim olarak degisti. Ice degil disa basiyor ve havada gbi duruyor ama yurumesine engel bir durum yok gibi gorunuyor. Sizce sebebi nedir? Bu bozukluk sorun oluşturur mu dersiniz?:( Fotograflarda ck belli yorumlarinz benim icin tabiki ck onemli.
Ekli dosyayı görüntüle 17653 Ekli dosyayı görüntüle 17654 Ekli dosyayı görüntüle 17653
Benimki de tuhaf tutuyor bazen.Sabret bnce düzelecektir bir şeyler sürünce ağrı geçtiğinden mi bilmem daha iyi oluyor.Bana normal gibi göründü.Tırnakları uzadığından yamuk tutuyor gibi,tam da basmıyor daha iyileşsin diye.Senin kaç gün oldu sargı çıkalı

Benimki de tuhaf tutuyor bazen.Sabret bnce düzelecektir bir şeyler sürünce ağrı geçtiğinden mi bilmem daha iyi oluyor.Bana normal gibi göründü.Tırnakları uzadığından yamuk tutuyor gibi,tam da basmıyor daha iyileşsin diye.Senin kaç gün oldu sargı çıkalı
Sargimiz cikali 2 hafta oldu, krem vb birsey surmuyorum agridigi ya da acidigina dair ennufak bir degisik tepkisi de yok. Tirnaklarini da yeni kestik aslnda ama bilemedim hic. Belki de busekilde mi kaynadi ya da sargida boyle alistigi icin mi ayagi boyle kaldi diye tedirginim. Bir sey olmasin da:(

Sargimiz cikali 2 hafta oldu, krem vb birsey surmuyorum agridigi ya da acidigina dair ennufak bir degisik tepkisi de yok. Tirnaklarini da yeni kestik aslnda ama bilemedim hic. Belki de busekilde mi kaynadi ya da sargida boyle alistigi icin mi ayagi boyle kaldi diye tedirginim. Bir sey olmasin da:(
İlk bir kaç gün çok iyi ilerleme katetti gibiydi sonra birden öne doğru tutmaya hiç kullanmamaya başladı korkuttu.Bende bir şeyler sürdüm ve avizesi var sevdigi ona koydum orda dümdüz değilde kırarak yani normal tutmak zorunda kaldığı için iyi gelir diye düşündüm biraz daha normal tutmaya başladı.Düzgün kaynadığını düşünüyorum normal tutuyor gibi ama basmaya korkuyordur kullanmayarak geçiriyorlar demiştik ya. Benimki bazen tamamen sallıyor.uçup düşüyor yere çünkü benimki uçamıyor ya bir de:( yağlndı sirke de veremiyorum başka ilacı var

Geri