Karadeniz Pet

Bu kuşların neyi var???

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, ben bu kuşları satıcıdan damızlık adaylarım eş tutmak üzere diye almıştım, şimdi baktım 2 aralık 2013 tarihinde atmışım kafese, ama sabır sabır artık bi yere kadar, öyle duruyorlar kendi hallerinde sakin sakin, şimdi siz bana ne tavsiye edersiniz, çünkü ben ne yapacağımı bilemiyorum teşekkürler.

erkek kuş kızışkın fakat dişi daha kızışmamış hazır değil

dişinin şuanki hali bu ve aldığımda erkek tüye girmişti şimdi bakıyorum yeniden tüye girmiş

Herkesin düşüncesini tavsiyesini paylaşabilirmi lütfen

Erkek te mi hareketsiz kur falan da mı yapmıyor

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

hava ısısını sabitleyin tüy için, erkeoe mama , Nijer gibi besinler vermeyin ki tüyden çıksın. sade yem kullanın. bu arada dişi inanılmaz güzel maşallah. umarım alırsınız yavru bir an önce

bu fotoda dişi kızışkın yuvalığınıda takarsanız sıkıntı olmaması lazım

Kuşları çok beğendim maşallah. Evinizde sadece bu çift mi var ? Kuşlar sağlıklı ve kızışkın görünüyor. Güneş ışığı alabilecek bir yere koyup ( mümkünse görüş mesafesinden yükseğe ) haftada 3 - 4 gün mama takviyesi ile ve rahatsız etmemek kaydı ile yavru alabilirsiniz diye düşünüyorum. Evde tek çift olması üretim için biraz daha işi zorlaştırıyor. Çünkü kuşlar ne kadar çok kuş sesi duyarlarsa o kadar gaza geliyorlar. Yada müzik dinletmek te bir nebze işe yarayabiliyor. Tekrar kuşlarınıza maşallah çok güzel kuşlar.

Ortamları çok iyi denebilir , başka kuşlarımda var yumurtada olan , çiftleşme hazırlığında olan, yem olarak deli nature kullanıyorum gayet kaliteli denebilir, vitamin sıralı olarak süpervit forte ve evitse veriyorum , mama deseniz oda iyi sayılır içinde bira mayası diazyme 256 nijer kalamar kemiği tozu falan zengin sayılır , erkek hareketli dişide sorun galiba , bu çifti bozmak hiç istemiyorum irilik olarak birbirlerini tamamlıyorlar güzel görünüyo gözüme , ama sabrım kalmadı 3 ayı geçmiş daha hala bekliyorum, yuvalık falan takılı rahatları pek yerinde

Hocam sen kendini üzme en iyisi bu çifti bana gönder ben yavru alamasam da görselleri bana yeter :) şaka bir yana elinizden geleni yapıyormuşsunuz dişiyi ayırıp 15 gün sonra erkeğin yanına atmayı deneyebilirsiniz. Eğer şuan yuvaya ilgi yoksa dişiyi erkeğin yanına atarken yuvalığı çıkarıp 1 hafta sonra da takabilirsiniz sadece bir alternatif :S

ortamları çok iyi denebilir , başka kuşlarımda var yumurtada olan , çiftleşme hazırlığında olan, yem olarak deli nature kullanıyorum gayet kaliteli denebilir, vitamin sıralı olarak süpervit forte ve evitse veriyorum , mama deseniz oda iyi sayılır içinde bira mayası diazyme 256 nijer kalamar kemiği tozu falan zengin sayılır , erkek hareketli dişide sorun galiba , bu çifti bozmak hiç istemiyorum irilik olarak birbirlerini tamamlıyorlar güzel görünüyo gözüme , ama sabrım kalmadı 3 ayı geçmiş daha hala bekliyorum, yuvalık falan takılı rahatları pek yerinde

ben acemı kuşcu sandım sizi kusura bakmayın bulursun bır yolunu olmadı degıştır başka eş ile :)

Ortamları çok iyi denebilir , başka kuşlarımda var yumurtada olan , çiftleşme hazırlığında olan, yem olarak deli nature kullanıyorum gayet kaliteli denebilir, vitamin sıralı olarak süpervit forte ve evitse veriyorum , mama deseniz oda iyi sayılır içinde bira mayası diazyme 256 nijer kalamar kemiği tozu falan zengin sayılır , erkek hareketli dişide sorun galiba , bu çifti bozmak hiç istemiyorum irilik olarak birbirlerini tamamlıyorlar güzel görünüyo gözüme , ama sabrım kalmadı 3 ayı geçmiş daha hala bekliyorum, yuvalık falan takılı rahatları pek yerinde

İnanın İbrahim Bey siz anlatıyorken aynı kendi sorunum ile karşılaştım benim çift de yaklaşık 5 aydır bende ve tık yok.. bir ara niyetlendiler yapmaya ama kafesi büyütmem gerektiği için travma atlattılar ondan beridir yuvadan korkuyorlar. Sizde de bu tip sorun oldu mu. Yani yuvalığa giriş çıkışta korkuyorlar mı..

kuşlarımın kafes düzeni ortamı bu, en altta sağda bu şikayetçi olduğum çiftler vardı, bi yanlarındaki çitfim yumurtada olduğu için erkeği stres oluyordu bide bunların eş tutmasını beklerken sürekli yan tarafla uğraştıkları için onları aldım yukarı astım ayrı bi kafesle, kafesin ucu görünüyor :) bundan 15 gün önce ben bu çifti ayırdım 7 gün ayrı tuttum birbirlerinden sonra yine birleştirdim yine yok yine yok :)

Elinizde boşta olan başka kuşlar varsa hepsini aynı kafese koyun. 1 hafta içinde birbirine yakın duran kuşları ayırın. Ben iki seferdir deniyorum ikisinde de başarı sağladım.

bunların yaşıtı boşta kuşlarım yok malesef, erkeğin yaşı biraz geçkin dişiye göre zaten, yani dediğim gibi iri kuşlar, bunlara damızlık bulmakta zor :) ancak arayıp bulmak lazım ki eş tutmak üzereler diye satın aldım bi çuvalda para verdim :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

ben böyle zor kuşlarda görmemiştim ya , hepinizin tavsiyelerini harmanlayıp değerlendireceğim arkadaşlar

Benim çifti görseydiniz şükrederdiniz valla :) çiftimin dişisi yeni gelen erkeğe aşık oldu :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

bunların yaşıtı boşta kuşlarım yok malesef, erkeğin yaşı biraz geçkin dişiye göre zaten, yani dediğim gibi iri kuşlar, bunlara damızlık bulmakta zor :) ancak arayıp bulmak lazım ki eş tutmak üzereler diye satın aldım bi çuvalda para verdim :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

ben böyle zor kuşlarda görmemiştim ya , hepinizin tavsiyelerini harmanlayıp değerlendireceğim arkadaşlar

Neyse bakalım sağlık olsun. Aslında en iyi yavrudan alıp o şekilde eş tutturmak. Sen biraz daha bekle bakalım belki yavrularını görürsün.:)

Geri