Karadeniz Pet

Büyüme Sorunu

• Konbuyu başlatan Muhammet AKYÜZ
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammet AKYÜZ

Guest
arkadaşlar kuşum yuvaya düştüğünde almıştım . bugün 3 hafta oldu fakat kuyruğu aldığım günden beri yarım santim ya uzadı ya uzamadı kanatları ilk aldığım günden çok az büyük bunda bi anormallik varmı sizce çoktan uçuyor olması gerekmez mi bu arada kuşum lutino cinsi. bunun büyümesiyle bi alakası yoktur herhalde şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar kuşum yuvaya düştüğünde almıştım . bugün 3 hafta oldu fakat kuyruğu aldığım günden beri yarım santim ya uzadı ya uzamadı kanatları ilk aldığım günden çok az büyük bunda bi anormallik varmı sizce çoktan uçuyor olması gerekmez mi bu arada kuşum lutino cinsi. bunun büyümesiyle bi alakası yoktur herhalde şimdiden teşekkür ederim
kuşunuzun fotoğrafını eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz

txwk3.jpg
arkadaşlar lütfen yardım edin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

txwsb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Arkadaşlar ??????

kopmuş gibi duruyor büyüme sorunu değil. umarım fransız tüy döküm hastalığı diye birsey varmış o değildir.

arkadaşlar lütfen rica ediyorum yardımcı olur musunuz ???

kuşlar yuvadan düştüğünde kuyruğu da oluyor galiba size farklı söylediler.. kesilmiş, kopmuş yada tüy hastalığı var olabilir.
not:bence kesilmişe benziyor.

kuyruğu kesilmişse zor uzar kopmuşsa tamamen uzar

Yani suan hasta gibi durmuyor öyle mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:14 --

Ya kimse yardımcı olmak istemiyormu 3 arkadaştan başka onlara sonsuz teşekkürler.

Bilgim yok ama, kuyruğu kesik mi? Çok mu kısa?Yoksa hiç kuruk yok mu? diye bakabilir,veteriner hekime sorabilirsin.

Kuyrugu kesikmi bilmiyorum 1 ay once yuvadan düştüğünde aldım. Aldığımdan beri böyle ?

French molt olsa kanat tüylerinde de dökülme olur diye biliyorum. Muhtemelen kesilmiş kopsa uzardı bu zamana kadar

Arkadaşlar kanatları da kısa onlarda kesilmiş olabilir mi ?

Eğer kesmişlerse de problem yok tüy döküm zamanı geldiğinde yenisi çıkar diye düşünüyorum

kardesım kusu elıne al ve kuyrugunun dıbıne bak eger orda ufak kuyruk tuylerı varsa ne mutlu sana kopmus uzuyor demektır ama ucu kesık kesık tuyler varsa neyazık kı uzaman.eger ole bı durum varsa tek caren kalıyor o tuylerı koparmak

Tuyler kesık ıse kesılen tuylerı koparmanız gerekecektır. Tahmınım kesılmıs kı uzamıyor. Ama kusa da tahmınlerle ezıyete etmeye gerek yok. Elınıze aldıgınızda kuyruk kısmına bakın kesıkse makas ızlerı vardır zaten. Anlamıyorsanız eger bır bılen kısı veya veterınere danısın. 1 ayda kuyruk bu sekılde olmaz. Emın olmamakla bırlıkte kesılmıs dıyorum.

veterinere götürün derim kesilmişse tüyleri koparmak gerek bunu sizin yapmanız acemilikle kuşa eziyet olabilir o yüzden bilen birisine götürseniz iyi olur..

Geri