Karadeniz Pet

Ciftleşemeyen erkek, lutfen yardim.

• Konbuyu başlatan ragadust
  • Başlangıç tarihi
R

ragadust

Guest
Merhaba

Resmini yukledigim kuslarimdan uzun suredir yavru alamiyorum.mavi olan dişi kuşum hazir,surekli yuvaya giriyor, ciftler zaten ilk gunden tuttu surekli kur yapiyorlar ancak iş ciftlesmeye gelince erkek kusum hep daha baslamadan birakiyor. disi ciftlesme pozisyonu aliyor,erkek ayagini atiyor ,birsure o sekilde oterek kur yapiyor sonra birakiyor, bir turlu ustune cikmiyor. Sanki ne yapacagini bilmiyor gibi. Sonrada agziyla besliyor. Bazende dişi bu duruma kizip patakliyor bunu :)

Bu gun icerisinde defalarca oluyor. Herturlu mama ve kizistirici yem denedim, surekli vitamin ve meyvelerle besliyorum,haftada 3 kere mama veriyorum nijer tohumu kullaniyorum ama nafile. Hazir olmayan dişi duydumda bukadar hazir bir dişiye kizgin olmasina ragmen ciftlesmeyen erkek ilk defa basima geldi.

Erkegi degistirmem gerekiyor mu? kiyamiyorumda biryandan cok iyiler cunku ama bende yavru almak ve egitmek istiyorum artik.

Danistigim herkez beklememi soyledi ama hic olacak gibi durmuyor. Bazi sansli arkadaslar 4 gunde ciftlesme gorurken benim nerdeyse 1 yil olacak. Ne yapmam lazim? :( lutfen tecrubeli biri bana bir yol gostersin.
teşekkurler

video ve resim ektedir

20130901_223353.jpg

Video : View My Video

Erkek belki böyle bi dünyaya çocuk getirmek istemiyordur :D

Erkek ciddi bir ilişki aramıyor demek ki. :D Bence biraz daha sabretmelisin. Oldu olacak, hislerimde yanılmayacağımı tahmin ediyorum ve en kısa zamanda yavru alacağınızı düşünüyorum. Ya da şöyle diyeyim, sizin gözlemlediğinizi farkedip yapmıyor da olabilir. Kaçamak bakışlarla dahi baktığınız an kesebiliyorlar bu eylemi. Sessiz, sakin yüksek bir yere koyun ve fazla ilgilenmeyin kuşlarla. Boş yavrulu günler efenim.

Sabır sabır sabır...başka yolu yok sizin kuşlarınız kur yapıyor benim çiftler yuvalıkta hep uyuyorlar sadece yem ve su ihtiyacını karşılayıp gene uyumaya :D :D

Geri