Karadeniz Pet

Çiftleşme olur mu ?

Alican Aydın

Meraklı Üye
Sanırım yaklaşık 4 5 aylık bir disi bir erkek kuşum var birbirlerini kaşiyorlar yem kusuyorlar yuvalik taktim dişi durmadan yuvaliga giriyor içindeki talaşları düzeltiyor acaba bu yaşta ciftlesme ve yumurta söz konusu olabilirmi yavru alan oldu mu acaba bu yaştaki kuştan ?
5ff8662e91275b68b8d22d350ea63288.jpg

Son düzenleme:
Cok erken takmissin yumurtlasa bile disi kus cok yorulur en ideal yumurtlama zamani disi ici 1 yil bana gore daha az yorulur disi bende ciftleri 2 sene oldu henuz hazir gormedigim icin yuva takmadim

Resim eklenmistir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:38 --

Cok erken takmissin yumurtlasa bile disi kus cok yorulur en ideal yumurtlama zamani disi ici 1 yil bana gore daha az yorulur disi bende ciftleri 2 sene oldu henuz hazir gormedigim icin yuva takmadim
Disi kusun ceresi 4 5 aylik olmasina ragmen kahverengi ayrica erkekte gayet iyi kur yapiyor.

Yumurtlayabilirler ancak dişi için sakıncalı olabilir tıkanma genç yaşta kaybetme vs

Cok kucukler daha eger kizistirici verdiysen daha kotu olur suan yumurtlamari cok yalnis ölümle sonuclanabilir bana kalirsa yaza kadar beklemeni öneririm

Yorumlar icin tesekkurler gerekeni yapicam

Yumurtlayabilir fakat dişinin ömrünü kısaltırsınız acele etmeyin 9-10 aylık olsunlar benim fikrim yinede size kalmış bişey

Geri