Karadeniz Pet

Çok Acil Yardım

kaan77

Meraklı Üye
Merhaba, Arkadaşlar 2 çift yumurtalı kuş aldım daha doğrusu getirdiler yaklaşık 65 km yoldan geldi 1 çiftin dişisi yatıyor yumurtaların üstünde öteki geldiğinde yatmıyordu şimdi geldiler daha 10 dk ya oldu ya olmadı acaba yatar mı üstüne geri ne yapmalıyım ?

Diğeri yatmıyorsa olan yumurtaları yatanın altına koyabilirsin(nasıl olsa yatıyor o) bence. Tabi bu benim görüşüm, tercih size kalmış

eğer ilk 3 yumurtaya kadarsa sıkıntı yapmayın, çok da müdahil olmayın. yatıp yatmayacağı yarın belli olur. eğer yatan çiftin altında çok yumurta (5 ve yukarısı) yoksa yatana kaydırarak işinizi garantiye alabilirsiniz.
ama dediğim gibi, ilk birkaç saat bekleyin. bu gece belli olur ne olacağı.

Son düzenleme:
eğer ilk 3 yumurtaya kadarsa sıkıntı yapmayın, çok da müdahil olmayın. yatıp yatmayacağı yarın belli olur. eğer yatan çiftin altında çok yumurta (5 ve yukarısı) yoksa yatana kaydırarak işinizi garantiye alabilirsiniz.
ama dediğim gibi, ilk birkaç saat bekleyin. bu gece belli olur ne olacağı.

bi gün yatmayınca yumurtası soğumasın kaç saat yatıp kaç saat yatmıyor bunlar ?

kafese yaklaşarak kuşu yuvalığa girmeye zorla girdikten sonra 5 dk falan takip et eğer çıkıyorsa yatmıyorsa hiç bekleme diğer kuşun altına koy yumurtaları yatmayan kuşun altınada yumurtaya benzer bişeyler koy duruma göre tekrar alırsın yumurtaları sabahı bekleme yoksa gider yumurtalar

kafese yaklaşarak kuşu yuvalığa girmeye zorla girdikten sonra 5 dk falan takip et eğer çıkıyorsa yatmıyorsa hiç bekleme diğer kuşun altına koy yumurtaları yatmayan kuşun altınada yumurtaya benzer bişeyler koy duruma göre tekrar alırsın yumurtaları sabahı bekleme yoksa gider yumurtalar

sağolun işe yaradı ama birinin yumurtaları gitti sanırım 2 yumurta var birinde o yatmıyor folluğa bile girmiyo diğerinin 5 yumurtası var yatıyor o

sağolun işe yaradı ama birinin yumurtaları gitti sanırım 2 yumurta var birinde o yatmıyor folluğa bile girmiyo diğerinin 5 yumurtası var yatıyor o

yumurtalı kuş taşırken taşınan kefes örtüyle kapalı olmalı ve eve geldiğindede karanlık ortama koymanız ve sabaha kadar ışık açmadan ortamda durması gerekir bu yumurtaya yatmaya devam etme ihtimalini arttır.Tabi dişi kuşun huyu da çok önemli bunda

yumurtalı kuş taşırken taşınan kefes örtüyle kapalı olmalı ve eve geldiğindede karanlık ortama koymanız ve sabaha kadar ışık açmadan ortamda durması gerekir bu yumurtaya yatmaya devam etme ihtimalini arttır.Tabi dişi kuşun huyu da çok önemli bunda

biri hiç yatmıyor ötekide çıkmıştı ittirdim onu yumurtalara girdi yatıyor 5 yumurtalı olan 2 yumurtası olan hiç folluğa bile girmiyor soktum bikere direk çıktı

biri hiç yatmıyor ötekide çıkmıştı ittirdim onu yumurtalara girdi yatıyor 5 yumurtalı olan 2 yumurtası olan hiç folluğa bile girmiyor soktum bikere direk çıktı

yumurtalara işaret koyupta diğerinin altına koy o zaman vakit kaybetmeden yarın kontrol edersin ışıkla damarlar görünüyormu kalp atışı haraket falan varmı diye öldüyseler tekrar alırsın kalabalık yapmasın diye

bazen 3. yumurta gelene kadar pek yatmayabiliyorlar. eğer üzerinde hiç yatmadıysa yumurtalar bozulmuyor. bu sebepten biraz bekleyin dedim. eğer kaydırma yapmadıysanız ve bugün yumurta gelmezse o yumurtalar gitmiş olacaktır, onları kuluçkadan alın. eğer yumurtlamaya devam ederlerse korkacak bir şey yok.

Geri