petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok Acil Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba, Arkadaşlar 2 çift yumurtalı kuş aldım daha doğrusu getirdiler yaklaşık 65 km yoldan geldi 1 çiftin dişisi yatıyor yumurtaların üstünde öteki geldiğinde yatmıyordu şimdi geldiler daha 10 dk ya oldu ya olmadı acaba yatar mı üstüne geri ne yapmalıyım ?

2. enderundepderun

Beğenileri:
    7
    Diğeri yatmıyorsa olan yumurtaları yatanın altına koyabilirsin(nasıl olsa yatıyor o) bence. Tabi bu benim görüşüm, tercih size kalmış

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    eğer ilk 3 yumurtaya kadarsa sıkıntı yapmayın, çok da müdahil olmayın. yatıp yatmayacağı yarın belli olur. eğer yatan çiftin altında çok yumurta (5 ve yukarısı) yoksa yatana kaydırarak işinizi garantiye alabilirsiniz.
    ama dediğim gibi, ilk birkaç saat bekleyin. bu gece belli olur ne olacağı.

#3 deniz kom, 5 Ocak 2016
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  4. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    bi gün yatmayınca yumurtası soğumasın kaç saat yatıp kaç saat yatmıyor bunlar ?

5. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    kafese yaklaşarak kuşu yuvalığa girmeye zorla girdikten sonra 5 dk falan takip et eğer çıkıyorsa yatmıyorsa hiç bekleme diğer kuşun altına koy yumurtaları yatmayan kuşun altınada yumurtaya benzer bişeyler koy duruma göre tekrar alırsın yumurtaları sabahı bekleme yoksa gider yumurtalar

6. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    sağolun işe yaradı ama birinin yumurtaları gitti sanırım 2 yumurta var birinde o yatmıyor folluğa bile girmiyo diğerinin 5 yumurtası var yatıyor o

7. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalı kuş taşırken taşınan kefes örtüyle kapalı olmalı ve eve geldiğindede karanlık ortama koymanız ve sabaha kadar ışık açmadan ortamda durması gerekir bu yumurtaya yatmaya devam etme ihtimalini arttır.Tabi dişi kuşun huyu da çok önemli bunda

8. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    biri hiç yatmıyor ötekide çıkmıştı ittirdim onu yumurtalara girdi yatıyor 5 yumurtalı olan 2 yumurtası olan hiç folluğa bile girmiyor soktum bikere direk çıktı

9. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalara işaret koyupta diğerinin altına koy o zaman vakit kaybetmeden yarın kontrol edersin ışıkla damarlar görünüyormu kalp atışı haraket falan varmı diye öldüyseler tekrar alırsın kalabalık yapmasın diye

10. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    bazen 3. yumurta gelene kadar pek yatmayabiliyorlar. eğer üzerinde hiç yatmadıysa yumurtalar bozulmuyor. bu sebepten biraz bekleyin dedim. eğer kaydırma yapmadıysanız ve bugün yumurta gelmezse o yumurtalar gitmiş olacaktır, onları kuluçkadan alın. eğer yumurtlamaya devam ederlerse korkacak bir şey yok.

11. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    son durum nedir merak ettim

Sayfayı Paylaş