Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşumun eşi öldü yem yemiyor

Abdussamet53

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşumun eşi öldü 2 gün onu aradı şimdi durgun arada bir 2 3 kere ötüp onu arıyo sonra gün boyu hiç ötmüyo ve onu biraz gözlemledim yemde yemiyo suda içmiyo ne yapmalıyım nasıl düzelir korkuyorum eşi öldü diye çok üzülüp kendinide öldürmeye çalışır diye

Kafesi komple dezenfekte ettiniz mi? Üzüntüsünü ayna gibi oyuncaklar ve sizin ilginiz azaltabilir. Ama kuşunuza ölen kuşunuzdan hastalık bulaşmış olabilir mi? Yani üzüntüden değil de hastalıktan yem yemiyor olabilir.

Yok zaten 4 yaşındaydı dedeme sordum o iyi bilir alım satımını yapıyo kuş güvercin fln kendi ölmüş hasta değil dedi diğeri hala yaşıyo biraz ilgiyle ve kafesi komple temizledim ballı kraker fln koydum aynası var zaten şimdi şarkı söylüyo çok mutlu şükür:)

Merhabalar,
Ballı kraker çok zararlı. Ayna olmasa çok daha iyi olur öncelikle. Kafesi zefiran ile, zefiran yoksa sirkeli su ile deenfekte etmeniz gerekiyor. Diğer kuşunuzun neden öldüğünü bilmemiz gerekiyor. Ona göre antibakteriyel ya da antifungal tarzı ilaç vermeniz gerekebilir. Aradan epey zaman geçmiş. Mutlu olmasına çok sevindim.

Merhabalar,
Ballı kraker çok zararlı. Ayna olmasa çok daha iyi olur öncelikle. Kafesi zefiran ile, zefiran yoksa sirkeli su ile deenfekte etmeniz gerekiyor. Diğer kuşunuzun neden öldüğünü bilmemiz gerekiyor. Ona göre antibakteriyel ya da antifungal tarzı ilaç vermeniz gerekebilir. Aradan epey zaman geçmiş. Mutlu olmasına çok sevindim.
Teşekkürler bilgi için ballı kraker 2 tane daha var çöpe gitmesin diye ayda 1 tane vereyim mi bitene kadar sonra vermem

Merhabalar,

Merhabalar,
Ballı kraker çok zararlı. Ayna olmasa çok daha iyi olur öncelikle. Kafesi zefiran ile, zefiran yoksa sirkeli su ile deenfekte etmeniz gerekiyor. Diğer kuşunuzun neden öldüğünü bilmemiz gerekiyor. Ona göre antibakteriyel ya da antifungal tarzı ilaç vermeniz gerekebilir. Aradan epey zaman geçmiş. Mutlu olmasına çok sevindim

Ekli dosyalar

• 20221027_233920.jpg
    20221027_233920.jpg
    764.7 KB · Görüntüleme: 14
Teşekkürler bilgi için ballı kraker 2 tane daha var çöpe gitmesin diye ayda 1 tane vereyim mi bitene kadar sonra vermem
Hayır hiç vermeyin. Çöpe gitmesi kursağına gitmesinden daha iyi olur. Çünkü sağlığı için zararlı bir ürün.
Kuşunuz maşallah iyi görünüyor. Yalnız plastik tünek yerine ahşap tünek kullanmalısınız. Ve salıncağı var mı göremedim. En az iki tünek olursa güzel olur ayrıca ayna kullanmamanızı tavsiye ederim :)

Çöpe gitmesi kesinlikle kuşunuzun kursağına gitmesinden daha iyi. Burada zararlı olan şey, yemleri bir arada tutmak için kullanılan yapışkan tarzı birşey.

Geri