Karadeniz Pet

eğitim için çokmu geç

tpanke

Yeni Üye
5 aylık erkek yerli kuşum elimden kaçıyor alalı henüz 1 hafta oldu yem yemesi hareketliliği ötüşü herşey normal sizce elime alışır mı alışmazsa bile geri vermeyi düşünmüyorum bu şartlara alıştıktan sonra pet shopa göndermek istemiyorum 2-3 ay sonra eş almayı duşunuyorum sizce elime alışması için çabalamalımıyım

hiçbir şey için çok geç değildir dostum 3 yaşındaki kuşu eğitenleri biliyorum 5 ay e

Yavru kuşlara nazaran eğitimleri daha zor olabilir büyük kuşların. Sabır ve devamlılık gösterildiğinde sonuç alındığı oluyor.

1 haftalık kuşun ötmesi, uçması, yemesi ve enerjisinin yerinde oluşu bile bence olumlu göstergeler. Bu, ortama ve kafesine alıştığını gösterir. Kısa süre içinde sahibine de alışacak, eline de gelecektir diye tahmin ediyorum. Hareketlerinize, ses tonunuza ve tehlike olarak algılayabileceği diğer faktörlere dikkat ederseniz süreç daha da kısalar. Bir de sohbet edin, muhabbeti gerçekten seviyorlar. Nadir de olsa kendileri sustuklarında bu sefer dinlemek ve taklit etmek gibi huyları ortaya çıkabiliyor.

Hiçbir şey imkansız değil yeterki sevginizi verin maşallah Güle güle besleyin

bana 1 yaşında erkek gelmişti biri sağlık sorunundan dolayı vermişti bana sahibi neyse erkek geldiğinde elimi kafesine sokamıyor aşırı saldırgandı tuttumu bırakmıyor ani bi hareket yaptınmı yırtıyordu kuş kendini hele elime aldığım zaman parçalıyordu gagasıyla parmagımı eski sahibi ilgilenmiyormuş kuş iyice hırçın olmuş neyse aradan 6 ay geçti şu an kuşun değişimini bir görsen sevgi gösterdiğin zaman oda sana sevgi gösterir şu anda öyle iyi anlaşıyoruz ki kafesini açar açmaz üstüme gelip öpücük öpücük der yani demek istediğim sevgini gösterirsen karşılığını alırsın sen kuşuna karşı soğuk durma kafesinde işaret parmagınla sakin sakin okşa o yavaş yavaş alışır o

Kuşumun parmağıma çıkmasını sağladım ve parmağımda kafesten çıkardım yaklaşık 3 saat once dışarıya alıştıktan sonra tekrar parmağıma çıkması,için uğraştım yine çıkardım zaman ilerledikçe göğsüne bastırmadan çıkmaya başladı merdiven bile yaptım elime bi şekilde çıkarıyorum ama gelmek istemiyor bağırıyor karga gibi otuyor ama yinede bu gece büyük gelişme gosterdi elime çıktığında ötmesini de halledersem çok mutlu olucam kafesine parmağımda taşıyarak koydum odanın bir ucundan diğer ucuna ama elimdeyken bağırıyor malesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Ve de uzattığım gibi hemen üzerine çıkmıyor biraz kovalamaca oluyor

avcunla tutma sakın devam et işaret parmağını ayaklarına deydir çıkıcak bi inene kadar tut elden yedir yemini alışır ben 1 günde ele 3 gündede omzuma alıştırmıştım 3 aylık muhabbet kuşunu sonra bırakıp gitti o ayrı profil fotomdaki arkadaş kendisi :)

Geri