Karadeniz Pet

evime küçük bir arkadaş sahiblenecegim lütfen bilgi verirmisiniz?

erdo3232

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldim isparta yasiyorum unuversite okuyorum apartta tek yasadigim icin bana arkadaş olsun diye muhabbet kusu sahiplenmeyi dusunuyorum sorularım sunlar cevaplarsaniz cok sevinirim.
1.sizce bakimi zor mudur cunku kucukken bakdim hep hastalanip öldüler bir zaman sonra.
2. Yavru mu yetişkinmi almam daha iyi olur cünku param olunca ona eş almak ve üretmek istiyorum ven gibi acemi birisi üretebilir mi zor mu mümkün mü ?
3. Degigim gibi ilk bir tane sonra param olunca 2 3 ay sonra vir tane daha alacagim ilk disi kusu mu erkek kuşumu almaliyim.
4. Kafes olarak http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/cifthane-ve-uretim-kafesi-bolmeli-60x28x40cm-272384157 almayi dusunuyorum ne kadar saglikli olur.
5.Ispartada tanidik üretici varmi bildiginiz petshop ortamindan almak istemiyorum sağliksiz olur diye.

6. Kuşuma isim önerirmisiniz.
Ve son olarak dikkat etmem gereken veya onemli muhabbet kuslari ile ilgili bir bilgi varsa verirseniz sevinirim.

bence alma. ben de geçen sene aldım . düşündüğünüz gibi arkadaşlık olmuyor yani bi yere kadar. sonuçta hayvan , aynadakinin bile kendisi olduğunu anlamıyor. hastalık konusunda ise bi kere hasta oldu mecbur veterinere götürdük 45 tl. ama götürmekte zorundayız hem doğadan alıp hapse tıkalım hem de öldürelim olmaz. bi tatile çıkarken filan kuşu düşünmek zorunda kalıyosun evde bırakamazsın. kuşa bakamdın bırakmak istesen bırakamazsın . bıraksan ne olucak bıraktığın kişi (akraba, komşu,yakınların) sonuçta senin gibi bakmıyack kuşa. ben olsam almazdım hem günah hem de uğraştırıcı .

bence alma. ben de geçen sene aldım . düşündüğünüz gibi arkadaşlık olmuyor yani bi yere kadar. sonuçta hayvan , aynadakinin bile kendisi olduğunu anlamıyor. hastalık konusunda ise bi kere hasta oldu mecbur veterinere götürdük 45 tl. ama götürmekte zorundayız hem doğadan alıp hapse tıkalım hem de öldürelim olmaz. bi tatile çıkarken filan kuşu düşünmek zorunda kalıyosun evde bırakamazsın. kuşa bakamdın bırakmak istesen bırakamazsın . bıraksan ne olucak bıraktığın kişi (akraba, komşu,yakınların) sonuçta senin gibi bakmıyack kuşa. ben olsam almazdım hem günah hem de uğraştırıcı .
Dogru diyosunda evde bakabilecegim bi o var evde bi ses olsun istiyor insan bilemedim simdi

Hiç zor değil sevene haftada bir yada 2 kere kafestemizliği (sadece içindeki tohumları değil)
bende ilk kuşum hint bülbülü olmuştu petshoptan almıştım 3 ay durdular şimdi muhabbet kuşym var 5 audır bizimle
Yavru almalısın kafes iyi ıspartada yaşamıyorum

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zor diyen arkadaşa kesinlikle katılmıyorum kuş bi başkadır be, bir kez aldın mı sürekli beslemek istersin bazen ufak şerefsizlikler yapıyorlar ama böyle daha güzeller :D

Yavru al bir kac ay sonra eş alirsin yanina. Bende otle yaptim ve su an cok iyi anlasiyorlar.Bakımı zor degil bence sadece ilgi sevgi istiyor.. Buradaki forumu incelersen bakımıni cok kolaylastiracak püf noktalari bulabilirsin..

Kafes boyutu iyi. Yavru bir erkek sahiplenirsen sana alışması daha kolay olur. Ama amacın özellikle üretmekse yetişkin bir erkek al. Çekoslavak cinsi rengini beğendiğin bir kuşla başlayıp ileride aynı cins bir dişi alırsın. Bakımı zor değil seviyorsan herşey kendiliğinden gelişir. Sorumluluğunu alamayacaksan hiç alma ama....

Bence sultan papağanı al biraz daha pahalı bakımı daha zor ama muhabbet kuşundan daha arkadaş canlısı internetten okudupuma göre hiç beslemedim sultan papağanı, muhabbet kuşu besliyorum. Ama belki ilerde yavru sultan papağanı sahipleneceğim

Geri