Karadeniz Pet

Gözü iltihaplı güvercin

Ceydailker

Paylaşımcı Üye
Az önce iki gözü iltihaplı güvercin buldum genel anlamda kuvveti iyi ama gözleri çok fena. Göz damlası almaya gideceğim ama gözlerini ne ile temizlemem gerek??? Bir de evde triflucan var gerwit var vitamin verdim. Burnuda tıkalı ama ağzının içinde pamukçuk göremedim ama fık fık ses geliyor. İçten mantar var mıdır triflucan versem mi??

Gözde kanamalı hasar varsa tobrased,yoksa
gentagut damla alın damlatın. 1 damla,sabah ve akşam 2 kez.
Ayrıca kuşun gözünün ve kendisinin fotoğrafını, dışkıların fotoğrafını paylaşınız. Kediden tırmık yediyse bakteriyel enfeksiyon kapmış olabilir. Kuşta yara var mı?

Kuş eğer kedi saldırısına uğramış ise ufak bir yara almak bile risklidir çünkü kedilerin ağız ve tırnaklarındaki bakteriyi kaldıramazlar. O yüzden kanatlı kuş veterinerine götürün yara varsa. Eğer götürme imkanı yoksa bactrim şurup alıp günde 2 kez sabah akşam olmak üzere 1 damla içirin. 4-5 gün devam edin.

Foto paylaşamadım gözleri ne ile temizlemem lazım

Yara yok ya sağlam kuvvetli sadece göz iltihap burun akıntısı ağız içi temiz yem yedirdim gagasına koyunca yuttu

Borik asit içeren göz temizleme solüsyonu alın,%2 borik asit.
Elinize eldiven giyin,pamuğa borik asit göz solüsyonu damlatın ve gözü temizleyin,sonra 1 damla tobrased damla damlatın. Eczanede vardır 👍

Teşekkür ederim yardımlarınız için eşim eczaneden genta aldi o da olur mu

Yara yok ya sağlam kuvvetli sadece göz iltihap burun akıntısı ağız içi temiz yem yedirdim gagasına koyunca yuttu

Probiyotik varsa kullanın. Bu kuş nezle olmuş olma ihtimali var. İnsanlardan kuşlara, kuşlardan insanlara üst solunum yolu enfeksiyonu geçir. O yüzden maske takın.
Elinizde Röhnfried Atemfrei, Usnegano gibi takviyeler varsa kullanın.

Teşekkr ederim.. tobramisin etken maddeli obramis almiş. Şimdi gözünü temizleyip damlatıcam elimde sadece gerwit var bir de prebiyotik olarak cactus zyme onu verebilirim ancak.. kutuda iyice dinlenir yem ve vitaminli su veririm.. teşekkür ederim tekrardan

Teşekkr ederim.. tobramisin etken maddeli obramis almiş. Şimdi gözünü temizleyip damlatıcam elimde sadece gerwit var bir de prebiyotik olarak cactus zyme onu verebilirim ancak.. kutuda iyice dinlenir yem ve vitaminli su veririm.. teşekkür ederim tekrardan

Rica ederim. 😊🐦
Tamam.Yemek yemezse besleyin ama. Besleme mamanız varsa ondan verin bilek yakmayacak sıcaklıkta olsun,mamanın içine 1 mercimek tanesi kadar probiyotik de ekleyin.

Mrb kuşun 1 gözü daha iyi ama diğer gözünde hala rakı beyazı iltihap çıkıyor damla işe yaramadi galiba. Yarın genta göz damlasi alacağım. Dışkısı güzel ama ağzını açınca pis koku var internetten bakıyorum coryza diye hastalığa benziyor sanırım. Kuş kabarık bugün balkonda durdu güneşte ama halsiz. Verebileceğim şurup vs var mı başka yarın alayım

Mrb kuşun 1 gözü daha iyi ama diğer gözünde hala rakı beyazı iltihap çıkıyor damla işe yaramadi galiba. Yarın genta göz damlasi alacağım. Dışkısı güzel ama ağzını açınca pis koku var internetten bakıyorum coryza diye hastalığa benziyor sanırım. Kuş kabarık bugün balkonda durdu güneşte ama halsiz. Verebileceğim şurup vs var mı başka yarın alayım
Kötü koku varsa bakteriyel kaynaklı hastalık olabilir.Kanatlı veterinerine götürün