Karadeniz Pet

hala alismadi

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Arkadaslar 4 gün önce aldığım kuş bana alismadi elime gelmiyor ole kafesten çıkmak istiyor telleri çıkmak istiyor bana ve kafese alismadi bende tekrar petshopa verip degistirmek istiyorum??

4 ay demek istedin herarde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

eğer 4 gün doğruysa çok kısa bir zaman alışmasını bekleyemezsin.ele ve insana alıştırma videoları var izlersen faydasını görürsün.bol şans.

Bekleyin.Yeni alacağınız kuşa da böyle yaparsanız alışmaz.Alıştırmanın tek bir yolu vardır o da sabırdır.Sabredin,konuşun,sürekli ilgilenin,kafesin olduğu odada sık sık bulunun.İnşallah yakın zamanda alışır.Eğer bahsedilen kuş profil resminizdekiyse çok tatlıymış maşallah. :)

Evet kuş profildeki bana alıştırma ve konuşturma tekniklerini anlatirsaniz sevinirim

bende 3 hafta önce almıştım benimkide fazla alışmadı.Kafesin içinde elime felan geliyor dışarı çıkınca bizden kaçıyor tüle felan konuyor.

Arkadaslar 4 gün önce aldığım kuş bana alismadi elime gelmiyor ole kafesten çıkmak istiyor telleri çıkmak istiyor bana ve kafese alismadi bende tekrar petshopa verip degistirmek istiyorum??

dostum bak bende 3 gun once sali aksami bi kus aldim aksam evde odamda biraktim fazla kisi girmiyor sonucta oyuncaklarida kaldirdim ikinci gunu elimi kafesin yaniina bekleyip oyle alistirdim tabi kusum baya korkakri aksama kadar 3-4 saat gelip gidip oyle bekledim aksam oldu elimi kafese yavascadan gecirsim rabi kacmaya basladi oyle yarim saat felan bekledim artik fazla korkusu kalmadi sonra yavas yavas hareket ettirmeye basladim elimi kafesin icinde dun ise elime yem alip elimi icine gecirsim bekledim gelmedi ondan sonra ayaklarina dogry elimi ittim geldi elime yem yemeye basladi bunu aksama kdr 7-8 defa tekrarladi bugnde yaptim gene sonra elimi tubek gibi yaptim baktim atladi elime iste boylece yavas yavas elime alisiyor yardimci olabildiysem ne mutlu bana.

Benimki 2 bucuk ayda alıştı suanki hali ise avcumda uyuyor. 4 gün çok çok kısa

Bakım ve Beslenme kısmındaki konuları okuyarak yavru eğitimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ha bir de şu var size yavru mu sattılar yoksa erişkin mi onu da baz almak lazım şimdiden..

Foruma atmıştım resmini 1.5 aylık erkek

4 Gün de kim kime alışmış kardeşim :) az sabret

Geri