Karadeniz Pet

hobi + ek gelir

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
evde 3 adet kafesimde beslediğim kuşlar:
1 çift zebra ispinoz(hint bülbülü)
1 çift gökkuşağı ispinozu
1 çift yerli muhabbet kuşu

benim merak ettiğim. hem hobimi devam ettirip, kuşlar sayesinde deşarj olarak hemde ufak tefek harçlık elde etmek için hangi tür kafes hayvanı beslemeliyim.
1) İspinoz Türleri (gökkuşağı ispinozu, hint bülbülü, parrot finch...)
2) Kanarya Türleri (Gloster, Timprado)
3) Muhabbet kuşu (Yerli,Jumbo,Tepeli...)

hem yavruları rahatça elden çıkarabilmem için hemde maddi kaynak olabilmesi için hangisine yönelmeliyim. benim şuan beslediğim kuşlar içinde en çok hint bülbüllerinden memnunum fare gibi çoğalıyorlar yalnız petshopa verdiğim yavrular tanesi 7.5 TL den gidiyor.

Muhabbet kuşlarını da 15-20 TL arası alıyorlar.

hobi köşemde aynı anda birkaç türle ilgilenmek daha masraflı ve yorucu oluyor her türün ihtiyacı farklı, seçeceğim tür hem getirisi olsun hem de üretimi kolay olsun istiyorum

Öyle bir tür olsa, herkes kuş besler Murat. Her işin kendine göre zorlukları vardır.

abi zorluk önemli değil insan emeğinin karşılığını temsili de olsa almak istiyor. yavru sevelim büyüdüğünü görelim, baktık kalabalık olacak satalım yine parasını yeme mamaya yatıralım.
Aslında soruyu çok dallandırmışım. 3 farklı türü beslemek zor oluyor. birini seçmek istiyorum ama hiçbirinden de vazgeçemedim. hint bülbüllerine pek ilgim yok maddi getirisi de yok denilecek kadar az ama ondan bile ayrılamadım.

Hiçbir getirisi olmaz yem parasini getirsinler yeter bence sen böyle hobiye devam et

2) Kanarya Türleri (Gloster, Timprado)

her sene sezonu beklemelisin ve satış yapabilmen için sene içerisinde yaptığın masrafları kurtara bilmen için en az 40 tk mın olması lazım

3) Muhabbet kuşu (Yerli,Jumbo,Tepeli...)

eşlerini kendilerine seçtirirsen ortalama 1.bucuk ayda bir yavru ala bilirsin ve sürekliliği olur her şekilde yaptıgın masrafları ve cep harclığını cıkarta bilirsin en az 50 tk ile hobi olarak

ayrıca hiç bir iş kolay değildir sabah 6 da mamaları var ve akşam ları ilgileri var bakımları çokta kolay değil ama bi yavrusu olduğunda onun heycanı ve görseli herşeyye değer....
hayırlı üretimler

Son düzenleme:
Geri